Přejít na obsah

Autobazary - zkušenosti, doporučení


mmerlin

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Dobrý den,

máte někdo prosím zkušenost s prodejcem PETR FARKAŠ ze Žatce, chtěl bych koupit OCTAVKU I 2002 combi 1,9 TDI 81 kw a má v nabídce hodně aut z tohoto roku výroby, máte někdo s ním zkušenost, případně víte o nějakém prodejci, který by měl skladem aspoň 3 kusy okolo tohoto roku výroby ? Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
Dobrý den,

máte někdo prosím zkušenost s prodejcem PETR FARKAŠ ze Žatce, chtěl bych koupit OCTAVKU I 2002 combi 1,9 TDI 81 kw a má v nabídce hodně aut z tohoto roku výroby, máte někdo s ním zkušenost, případně víte o nějakém prodejci, který by měl skladem aspoň 3 kusy okolo tohoto roku výroby ? Děkuji za odpověď

Zdravím tak jak to dopadlo koupil jste nakonec octavku? Chystám se tam taky vydat a zajímá mě nejaký názor. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý den,

máte někdo prosím zkušenost s prodejcem PETR FARKAŠ ze Žatce, chtěl bych koupit OCTAVKU I 2002 combi 1,9 TDI 81 kw a má v nabídce hodně aut z tohoto roku výroby, máte někdo s ním zkušenost, případně víte o nějakém prodejci, který by měl skladem aspoň 3 kusy okolo tohoto roku výroby ? Děkuji za odpověď

Zdravím. Po dlouhém odmlčení jsem našel toto téma a taky by mě zajímalo jestli je prodejce solidní (PETR FARKAŠ - Louny). Jestli jeho auta jsou taková jak referuje. Najde se někdo, kdo auto u tohoto pána kupoval? A mohl by napsat nějaké hodnocení.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

u HAVEXu mne taky par aut zaujalo, jen je to ode mne trochu daleko ... Je tu jeste nekdo kdo ma s nimi dobre zkusenosti ?

Havex? Nikdy. Neseriózní jednání, neskutečně protahované doby opravy s tím, že vám slibují vrátit auto "už dnes odpoledne", výmluvy na zpožděné dodávky dílů ze Škodovky (dvě hlavní pobočky Havexu leží prakticky za branou Škodovky a na řepovské partcentrum se koukají z okna), fluktuující servisní personál. Nilkdy víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zrovna přes slavny HAVEX jsem koupil ereso.... Přiznali jaké jsou na autě závady a proto jsem dal nabidku že když sleví 10 tisic tak beru. Taky se tak stalo a ja si to šmároval svých 280km domů. Poté mi bývalý majitel napsal mail jestli jsem k tomu dostal zimní gumy, odpovědel jsem že ne a druhý den mi z havexu volali že tam mám zimní pneu (na elektronech)že si mám pro ně dojet takže jsem opět absolvoval 560km cestu tam a zpět pro 4 ks kol.... Doufám že jsem tam jel naposledy. Takže prodejce byl super do té doby než jsem zjistil že mi zazdili penumatiky. Nejhorší bylo že jsem si po koupi auta koupil fungl nové disky se zimními pneu a o týden později jsem si jel pro již zmiňované elekrony do HAVEXU . Takže teď mám na oktávku 3 sady kol :-D Jinak jsem si to, že tam to auto stojí ověřoval 4x telefonátem , protože 280 Km není jen tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, prodejce neznám, ale známí tak kupoval octavii a asi po půl roce byla ukradena, tak jestli v tom není nějaký háček, tímto nechci pošpinit jeho jméno to určitě ne!!! ale všichni víte, jak se octavky kradou a mít v záloze udělaný klíč, pak auto vyhledat, centrálem si odemknou, v klidu nastartovat a ujet není problém (viz: kupní smlouva = bydliště kupujícího), pár věcé co jsem se dočetl, jinak octavie, paráda svezení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...

tak jsem těd koukal tak trošku po bazarech a našel jeden velmi zajímavý-čím?

koukněte na octávie jedničkový,všechny najeto přiblížně stejně KM od 130 000-150 000.divný né?

jo jedná má 190 000,zřejmě se sekly při stahování km.

http://www.gregi.cz/autobazar/hledej-vuz/skoda-32/kategorie-0/palivo-0/cena-0/pobocka-0/auta.aspx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čemu se divíš? V Čechách to není trestný(zatím) a stejně to bazary nestáčejí, ale nechávají si to dělat a je to tak opatřený, že jim nikdo nic nedokáže. Maximálně ti vezmou auto zpět nebo ti dají slevu. Po předchozích zkušenostech bych nekoukal na KM, ale v jakým stavu auto celkově je. Poslechnu motor za studena, za tepla na volnoběh, jak jede, atd.a vím na čem jsem. A potom mě KM nezajímají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím i já,

též bych rád koupil, protože nabídka tohoto prodejce je skoro neuvěřitelná, ale jak tu někdo psal, bojím se, aby auto nebylo kradené, nebo aby to nebylo připraveno na čorku (i když to bych pak nemohl koupit vůbec od nikoho) . Proto bych též rád někoho poprosil o vyjádření.

Díky chlapi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady máte odpověď k prodejci Petr Farkaš ze Žatce:

Na internetu měl desítky aut (sauto.cz) tak jsme byl nadšen, po příjezdu na místo mi trochu zklaplo. Pán mě sice upozornil po tel. že něco už je pryč,ale přesto jsem doufal. Takže nakonec tam měl asi 6 aut na prodej připravených, naleštěných, vyčištěných a pak měl jedno, které nestačil údajně vyčistit, že ho přivezli včera..a asi po pul hodině mi říkal, že s tím autem občas jezdí dom...tak nevím jak to je.

Auta sice krásný,ale ceny jiný, než byly na netu, je možný že i auta,ale auta zase celkem pěkný a ani jsme nenašel, že by byly nějak rozmlácený nebo ťuklý. Pěkně zachovalý, tak jak jsme z D zvyklí. Prodejce moc nemluvil a když už, tak mi to jakoby nandal jak je znalý atd. Každopádně auta jsou jen na německých TP, sic asi většina měla servisku,ale víte jak to chodí, slevu na jedno auto mi dal 2000,- když si hned plácnem. Celkově ten přístup se mi moc nelíbil, ale auta byly moc hezký.

Tak tolko můj dojem, jelikož ty prachy co chtěl za ty lepší nehodlám zaplatit, auto nekoupím, ale třeba si někdo jiný vybere a bude spokojený. Já asi budu věřit českým firmám a vezmu někde od škoda plus.

Majte sa a hodně štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Uvažuji také o koupi Škody Octavia, kterou má na internetových stránkách. Měl jsem jednu, která se mi líbila, ve čtvrtek jsem pánovi psal, kdy bych se mohl přijet podívat, v sobotu ráno mi přisla odpověď, ať si zavolám. Takže jsem v sobotu volal a auto už bylo pryč, chtěl jsem výbavu L&K v béžové kůži, černou metalízu, takže jsem se ptal po jiné, bohužel za celou sobotu prodal úplně všechny L&K, které měl. Podle instrukcí jeho manželky s kterou jsem v sobotu mluvil jsem dnes volal opět. Tentokrát to zvedl přímo majitel, ptám se ho, kdy navážejí vozy? Odpověď žádná. Jestli tam nemá náhodou už další L&K? Ne, nemám. Vybral jsem si tedy jinou, tak se ho ptám, zda by mi ji tam mohl do neděle podržet, že mu zaplatím rezervační poplatek, i kdybych si v neděli auto neodvezl. Ne, nevím, zda se za hodinu neprodá. Poté jsem ho poprosil o nafocení vozu (má tam cca 6 fotek pouze zepředu a jednu do kabiny)? Já tu okolo toho nebudu hodinu lítat, abych to za hodinu třeba prodal.

Asi bych to shrnul takto:

majitel je velmi neochotný, po telefonu se s ním nedá rozumně domluvit (není pořádně slyšet, jak mluví potichu), jinak než po telefonu s Vámi nekomunikuje a na internetu má vozy, které jsou již dávno prodané, ještě nyní tam je L&K, která je od soboty pryč a o kterou jsem měl zájem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Osobní zkušenost nemám, ale jeho inzeráty na sauto.cz ( http://web.sauto.cz/farkas28?&sorting.orderBy=minPrice&sorting.asc=1&paging.rowsPerPage=50&paging.page=1 ) mě přinutily k zamyšlení :( (bolí to)

Že si někdo koupí naftovou oktávku a za + - 10 roků s ní najede kolem 100 tis km, je možný. Že se najde takovejhle lidí tolik, že je pan Farkaš schopnej z nich sestavit nabídku takřka 100 ojetejch oktávek, je sice taky možný, ale osobně bych byl hodně opatrnej. Zvlášť, když skoro u všech chybí serviska. Otázka je, proč asi? Že by obsahovala údaje o jinejch km, než ukazuje tachometr auta u pan Farkaše na parkovišti??

Asi bych bral údaj na tachometru s velkou rezervou a v duchu, že něco tam prostě musí bejt napsaný. A hleděl hlavně na aktuální stav auta a pokud možno ďál, že nevim, kolik "má" najeto. Páč, když chybí věrohodně doloženej údaj, kdy byl měněnej olej a další věci, který maj pravidelnej servisní interval, tak se to musí stejně všechno preventivnš vyměnit a ty tak začínáš svůj servisní interval od chvíle nákupu. No a u něčeho se pak jen budeš divit, proč ti to odešlo ve 150 000, když to je dimenzovaný na čtvrt mega. :)

A ještě pro zasmání přikládám odkaz na výsledek činnosti jakýhosi žateckýho šotka. :-)

http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/skoda/octavia/7113386

vs.

http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/skoda/octavia/7110254

Stejnej motor, stejný km, rok výroby 2001 vs. 2003 a stejný fotky! To, že můžou vypadat dvě stříbrný O stejně, budiž. Že můžou mít dokonce stejný, lehce nestandardní kola, budiž, ale už začínám bejt opatrnej. Ale že maj i stejnou SPZ? (je vidět, že u obou končí na 6681) No, tak to nevim...

http://im.sauto.cz/sauto_photos/4169/7113386/8017209c10d87eb510f54a8310bdbe60.jpg

vs.

http://im.sauto.cz/sauto_photos/4169/7110254/3664d5324ccab0689d8500bc68bfed15.jpg

Sám mám zkušenost s panem Erbanem od Jičína. Konkrétně z Holenic. Dušoval se, že údaje na tachometru seděj (nebylo to jeho auto, byl to dovoz z Německa), podle diagnostiky se to nedalo ověřit, takže dokázat mu to nemůžu, ale dle slov mechanika, kterej se díval pod kapotu, jsou různý hadičky apod. opotřebovaný na úrovni zhruba dvojnásobku km. Ale že celkově auto prej vypadá dobře... Navíc v inzerátu bylo napsaný, že má 79 tis. Ve skutečnosti mělo 97 tis! Prej se přepsal... Totožnej inzerát (stejnej text i km) jsem potom v Annonci našel ještě několikrát, jen s tím rozdílem, že cena byla o pár tisíc nižší.

Jednání s ním bylo celkem standardní, až na jednu věc - dušoval se (několikrát), že všechno už je zaplacený, tzn. že budu platit krom kupní ceny už jen pojištění. NEBYLO! Jaký pak bylo moje překvapení, když jsem na ouřadě platil ještě eko daň! :( Vadí mi na tom to, že to musel vědět (neprodával první takovýhle auto) a přesto mě několikrát ujišťoval, že je vše zaplacený. Trošku problém, když vám na úřadě chybí pár tisíc. :-( Další komunikace s nim (několkkrát jsem mu volal, s tím, aby se k tomu postavil čelem) už byla marná.

EDIT:

ještě přikládám skrínšot těch dvou oktávek od farkaše (až je z webu stáhne, ať je to tu dohledatelný)

post-59656-0-85431600-1318980020_thumb.j

Editováno: , autor: Wojnar
Skrínšot můžeš taky přidat tím, žeedituješ předchozí příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám zkušenost s tímto pánem. NA netu sem si vybral pěknou oktu v kombíku z mnoha co nabízí a zavolal jsem mu jestli jí ještě má (okolo 100t). Prej jo a ať se přijedu podívat. Po dlouhým trmácení jsem tam dorazil a byl hodně zklamán. Tu oktu něměl, prej jí prodal ráno ale ať si vyberu jinou. Měl tam na výběr ze čtyř a to od 140t a nechtěl dát slevu. Jestli někdo bydlí blízko tak se mrkněte, okty byly fakt pěkný jinak nejezděte dálku nebo dopadnete jako já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě pro zasmání přikládám odkaz na výsledek činnosti jakýhosi žateckýho šotka. :-)

http://sauto.cz/deta...octavia/7113386

vs.

http://sauto.cz/deta...octavia/7110254

Stejnej motor, stejný km, rok výroby 2001 vs. 2003 a stejný fotky! To, že můžou vypadat dvě stříbrný O stejně, budiž. Že můžou mít dokonce stejný, lehce nestandardní kola, budiž, ale už začínám bejt opatrnej. Ale že maj i stejnou SPZ? (je vidět, že u obou končí na 6681) No, tak to nevim.

post-59656-0-85431600-1318980020_thumb.j

Tak to jsi dobrý, že sis toho všiml!! Mě by to jistě nanapadlo... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...