Přejít na obsah

O1 Tdi 81kW 03 - nizka maximalka


pie

Doporučené příspěvky

Mam O1 Tdi 81kW 03, najeto cca 110k. Jsem hodne zklamany z maximalky, ktera cini podle GPSky na rovne silnici i po dlouhem rozjeti max 170 (tachometrových cca 175-180). Podle technicaku by mela jet cca 190. Taky zrychleni je takovy slabsi. Myslim, ze to neni normalni. Vzduchovej filtr jsem menil cca pred 20 tis. kilometry a pri kontrole nevykazuje nejake ucpani. Nedavno auto bylo v servisu, protoze mne padalo do nouzovyho rezimu - zjistili nejakej osoupanej kablik a pry rozhybali nataceni lopatek turba - od te doby tyto problemy ustaly. Ptal jsem se samozrejme na potenc. problem s vahou vzduchu, ale to pry vyloucili a vypis chyb z VAGu je prazdnej.

Takze se ptam, kde by mohl byt zakopanej pes - co nechat vycistit, spravit? Nebo je mozny, ze je to tak blbe zajety? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam O1 Tdi 81kW 03, najeto cca 110k. Jsem hodne zklamany z maximalky, ktera cini podle GPSky na rovne silnici i po dlouhem rozjeti max 170 (tachometrových cca 175-180). Podle technicaku by mela jet cca 190. Taky zrychleni je takovy slabsi. Myslim, ze to neni normalni. Vzduchovej filtr jsem menil cca pred 20 tis. kilometry a pri kontrole nevykazuje nejake ucpani. Nedavno auto bylo v servisu, protoze mne padalo do nouzovyho rezimu - zjistili nejakej osoupanej kablik a pry rozhybali nataceni lopatek turba - od te doby tyto problemy ustaly. Ptal jsem se samozrejme na potenc. problem s vahou vzduchu, ale to pry vyloucili a vypis chyb z VAGu je prazdnej.

Takze se ptam, kde by mohl byt zakopanej pes - co nechat vycistit, spravit? Nebo je mozny, ze je to tak blbe zajety? :(

Váha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Octu 1.9 TDi, 81 kW a na rovině maximálka asi kolem 205 km/h. 190 by ti měla udělat s přehledem. Taky se přimlouvám za to, abys vyzkoušel jinou váhu vzduchu a hned budeš mít jasno. Chybnou váhu VAG nedetekuje. Alespoň podle kámoše - mechanika.

COOOOO?? Ja jsem si myslel ze 81kw frci alespon tech 220km/hod ja mam nechipovanou 66kw bez regulace naklapeni lopatek u turba nebo jak se to menuje a lechce na 190 a pak trochu dele na 200 a podle gps 197km/hod!To teda cumim skoro zadny rozdil!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

COOOOO?? Ja jsem si myslel ze 81kw frci alespon tech 220km/hod ja mam nechipovanou 66kw bez regulace naklapeni lopatek u turba nebo jak se to menuje a lechce na 190 a pak trochu dele na 200 a podle gps 197km/hod!To teda cumim skoro zadny rozdil!!!

No já myslím, že ten rozdíl ve výkonu poznáš spíš v dynamice toho auta než v maximálce. Čip ti taky zvedá hlavně krouťák a maximálka se zvětší jen minimálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak tak, dneska manželka fičela 130 po obchvatu kolem Dobré a neodolala chuťi na to dupnout s naším 81 kw TDIčkem. Její reakce byla jako z náušnic na vánoce... bomba... to ještě jede, a kdy to přestane zrychlovat??? :D Prostě nadšení do 170km/h, pak už se bála :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...