Přejít na obsah

Roční prohlídka ve Škodovce??


tomina

Doporučené příspěvky

Mám 7 let starou octavku TDi, doted jsem jezdil kazdej rok na pravidelnou prohlídku a výměnu oleje do Škoda servisu..ale ted premyslim, ze se na to vykaslu. Diagnostikou si prectu pamet zavad, jestli nekde neco neni spatne a olej s filtrem mi vymení známej. Auto má nalítáno 56000km a zdá se mi dost zbytečný dávat kolik tisíc za hodinu práce ve škodovce.. Co vy na to? Dozvim se někde, kdy jaky veci se na aute maji delat...abych neco nezapomnel...?V servisni knizce je to dost chaoticky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 7 let starou octavku TDi, doted jsem jezdil kazdej rok na pravidelnou prohlídku a výměnu oleje do Škoda servisu..ale ted premyslim, ze se na to vykaslu. Diagnostikou si prectu pamet zavad, jestli nekde neco neni spatne a olej s filtrem mi vymení známej. Auto má nalítáno 56000km a zdá se mi dost zbytečný dávat kolik tisíc za hodinu práce ve škodovce.. Co vy na to? Dozvim se někde, kdy jaky veci se na aute maji delat...abych neco nezapomnel...?V servisni knizce je to dost chaoticky...

Viz stranka vyrobce:

http://www.skoda-auto.com/NR/rdonlyres/674...nyintervaly.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 7 let starou octavku TDi, doted jsem jezdil kazdej rok na pravidelnou prohlídku a výměnu oleje do Škoda servisu..ale ted premyslim, ze se na to vykaslu. Diagnostikou si prectu pamet zavad, jestli nekde neco neni spatne a olej s filtrem mi vymení známej. Auto má nalítáno 56000km a zdá se mi dost zbytečný dávat kolik tisíc za hodinu práce ve škodovce.. Co vy na to? Dozvim se někde, kdy jaky veci se na aute maji delat...abych neco nezapomnel...?V servisni knizce je to dost chaoticky...

To nemáš moc najetý na 7 let? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

protože asi každý má zkušenosti s "original" servisem a většinou ne ty nejlepší, vidím v tom jedinou pozitivní věc a to, že máš v servisní knížce razítka, že vozidlo bylo servisováno v vervise Škoda.

Kdyby si dal vozidlo do jiného servisu k nějakému šikovnému mechanikovi, který dělá sám na sebe a práce ho živí, určitě by se ti o vozidlo postaral lépe a za lepší peníz. Pokud plánuješ auto prodat a někoho ohromit servisní knížkou pak pokračuj v návštěvě servisů Škoda. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on zase není ale až taklovej problém měnit olej doma a razítko do servisky se dycky sežene

jediná výhoda servisu je že máš záruku na karoserii,ale kokty nerezavěj, takže to myslím člověk nevyužije a na mobilitu

ale když si budeš dávat stranou uštřený kačky za případnej servis, tak si mobilitu zajistíš sám a eště ti zbyda a dalo by to i na rezatý dveře kdyby náhodou zrezivěli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on zase není ale až taklovej problém měnit olej doma a razítko do servisky se dycky sežene

jediná výhoda servisu je že máš záruku na karoserii,ale kokty nerezavěj, takže to myslím člověk nevyužije a na mobilitu

ale když si budeš dávat stranou uštřený kačky za případnej servis, tak si mobilitu zajistíš sám a eště ti zbyda a dalo by to i na rezatý dveře kdyby náhodou zrezivěli

Kolega teď měl problém s Octou ve Švýcarsku. Nenastartoval u hotelu, když chtěl jet domů. Zavolal na číslo uvedené v knížečce, vyzpovídali ho ohledně takovejch věcí jako kdy to bylo koupený, kde to bylo servisovaný a pod. Chvíli něco ověřovali, a pak se mu ozval nějakej technik, kde je a za chvíli tam byl a za 20min. prej opraveno. Zavzdušněné čerpadlo. Neplatil nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

on zase není ale až taklovej problém měnit olej doma a razítko do servisky se dycky sežene

jediná výhoda servisu je že máš záruku na karoserii,ale kokty nerezavěj, takže to myslím člověk nevyužije a na mobilitu

ale když si budeš dávat stranou uštřený kačky za případnej servis, tak si mobilitu zajistíš sám a eště ti zbyda a dalo by to i na rezatý dveře kdyby náhodou zrezivěli

Kolega teď měl problém s Octou ve Švýcarsku. Nenastartoval u hotelu, když chtěl jet domů. Zavolal na číslo uvedené v knížečce, vyzpovídali ho ohledně takovejch věcí jako kdy to bylo koupený, kde to bylo servisovaný a pod. Chvíli něco ověřovali, a pak se mu ozval nějakej technik, kde je a za chvíli tam byl a za 20min. prej opraveno. Zavzdušněné čerpadlo. Neplatil nic.

dodám, že s tím autem 14dnů nejezdil, tak asi proto se to zavzdušnilo. Všude tam jezdil s nějakým místním a s kolegama co tam byli taky na školení, a řidič prej naprosto normálně 4 piva a šup za volant :o Tak nějak je to tam prej normální jezdit lehce v podroušeném stavu. Bych k němu teda do auta nevlezl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neblbne Ti palubní PC? Nejde mi to trochu dohromady. Máš TDi (auto, který si lidi kupujou na štreky), je 7 let staré a máš najeto 56000 km? Sorry za OT.

Ne to neblbne ... je to presne tak :-) kdyz se kupovala, vedel jsem, ze nechci zadnou slabotu jako 1,4 nebo 1,6... rozmejsel sem se teda mezi 1,8T a 1,9TDi, no a nakonec to vyhralo to TDi - pravda myslel sem, ze s tim budu jezdit vic...ale nelituju toho... -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já tomu věřím, pokud je první majitel. můj kamarád má taky 2001 a má najeto 37 000 km. :smich: Jinak na pravidelné servisní kontroly nejezdím, výměny si dělám sám a větší věci obstarají známí.... takže jim děkuji -_-

Editováno: , autor: Píďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...