Přejít na obsah

1.8T20V - pazvuky z motorového (asi) prostoru


BoŠ

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych poradit, zda se někdo setkal s následujícím problémem:

Několikrát se mi nyní stalo, že při zvyšování otáček v zatíženém i nezatíženém stavu se okolo 2000 ot/min začalo ozývat plechové drnčení, cítit byly i mírné otřesy. po zvýšení otáček tento jev ustal. Poté zase několik set km v pohodě, a zase to tu bylo. V tomto stavu nepomohlo ani vypnutí motoru a znovu nastartování. Čím by to mohlo být? je možné, že by něco podobného mohla dělat netěsnost výfukové soustavy? Nebo nějaký problém se silentblokem ? Dík za příspěvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych poradit, zda se někdo setkal s následujícím problémem:

Několikrát se mi nyní stalo, že při zvyšování otáček v zatíženém i nezatíženém stavu se okolo 2000 ot/min začalo ozývat plechové drnčení, cítit byly i mírné otřesy. po zvýšení otáček tento jev ustal. Poté zase několik set km v pohodě, a zase to tu bylo. V tomto stavu nepomohlo ani vypnutí motoru a znovu nastartování. Čím by to mohlo být? je možné, že by něco podobného mohla dělat netěsnost výfukové soustavy? Nebo nějaký problém se silentblokem ? Dík za příspěvky.

Mě něco podobnýho dělal jeden neutaženej šroub na převodovce, ale to nebude asu tvůj případ, nepředpokládám, že si měl převodovku venku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To klepání bylo spíš jako prasklý výfuk nebo něco podobného, ozývalo se to spíše těsně vedle noh. Jak klepe například jehla z ložiska ve válci, to vím, to to nebylo, ten zvuk byl opravdu jako plech v rezonanci. Mrknu na ten kryt katalyzátoru. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...
  • o 9 měsíců později...

Tak mne nieco zacalo hucat po vymene rozvodov. Vsetko som uz skontroloval a nenasiel som nic. Vsetky diely okrem vodnej pumpy som uz vymenil tak mozno je to prave nou. Stretli ste sa uz niekto s tym? Motor je 1.8 20 VT AUQ

Sorry ze som to vopchal prave do tejto temy :-)

Editováno: , autor: jozefff1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 3 roky později...

Čauky, mňa by zaujímalo, ako si tento problém vyriešil, čo bola príčina, pretože ja mám to isté.. motor Octavia vRS 2001 132kw AUQ a tie isté zvuky..rozvody komplet vymenené aj s pumpou a furt ten zvuk, hlavne keď sa motor zohreje..

Vďaka..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...