Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
BoŠ

1.8T20V - pazvuky z motorového (asi) prostoru

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych poradit, zda se někdo setkal s následujícím problémem:

Několikrát se mi nyní stalo, že při zvyšování otáček v zatíženém i nezatíženém stavu se okolo 2000 ot/min začalo ozývat plechové drnčení, cítit byly i mírné otřesy. po zvýšení otáček tento jev ustal. Poté zase několik set km v pohodě, a zase to tu bylo. V tomto stavu nepomohlo ani vypnutí motoru a znovu nastartování. Čím by to mohlo být? je možné, že by něco podobného mohla dělat netěsnost výfukové soustavy? Nebo nějaký problém se silentblokem ? Dík za příspěvky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky
    Potřeboval bych poradit, zda se někdo setkal s následujícím problémem:

Několikrát se mi nyní stalo, že při zvyšování otáček v zatíženém i nezatíženém stavu se okolo 2000 ot/min začalo ozývat plechové drnčení, cítit byly i mírné otřesy. po zvýšení otáček tento jev ustal. Poté zase několik set km v pohodě, a zase to tu bylo. V tomto stavu nepomohlo ani vypnutí motoru a znovu nastartování. Čím by to mohlo být? je možné, že by něco podobného mohla dělat netěsnost výfukové soustavy? Nebo nějaký problém se silentblokem ? Dík za příspěvky.

Mě něco podobnýho dělal jeden neutaženej šroub na převodovce, ale to nebude asu tvůj případ, nepředpokládám, že si měl převodovku venku...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Koukni na kryt katalizátoru - ten by mohl cinkat. A koukni na svíčky - jsou tam 3 - 4 bodové a stává se, že ti upadne jedna packa ze svíčky a pak to cinká a klepe než to vylítne vejfukem ven - to prověř určitě - může to udělat slušnou paseku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To klepání bylo spíš jako prasklý výfuk nebo něco podobného, ozývalo se to spíše těsně vedle noh. Jak klepe například jehla z ložiska ve válci, to vím, to to nebylo, ten zvuk byl opravdu jako plech v rezonanci. Mrknu na ten kryt katalyzátoru. Dík.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Měl jsem úplně to stejný,mám stejnou motorizaci jako ty a u mě to byl ten kryt katu,vlastně když jsem se ho dotknul zůstal mi v ruce

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak mne nieco zacalo hucat po vymene rozvodov. Vsetko som uz skontroloval a nenasiel som nic. Vsetky diely okrem vodnej pumpy som uz vymenil tak mozno je to prave nou. Stretli ste sa uz niekto s tym? Motor je 1.8 20 VT AUQ

Sorry ze som to vopchal prave do tejto temy :-)

Editováno na jozefff1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ja som mal motor ako Ty len bez turba raz mi ten zvuk co si dal na video robilo potom to prestalo..... ;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

kolkokrát treba ešte písať že ROZVODY SA ROBIA S VODNOU PUMPOU! ? keď ti odíde pumpa čo spravíš? zase kúpiš celú rozvodovú sadu? ... to je také ťažké vypustiť vodu a povoliť tri šroby? robota na 10 minut....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mel jsem taky takovy problem, jen mi to delalo pri cca 1200ot./min

Mel jsem povolene rozvody. Vadny napinak. Vymenil jsem rozvody a bylo po problemu :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Čauky, mňa by zaujímalo, ako si tento problém vyriešil, čo bola príčina, pretože ja mám to isté.. motor Octavia vRS 2001 132kw AUQ a tie isté zvuky..rozvody komplet vymenené aj s pumpou a furt ten zvuk, hlavne keď sa motor zohreje..

Vďaka..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se