Přejít na obsah

Hluk/pískání


treid

Doporučené příspěvky

Ahoj, při vyšších rychlostech cca kole 80-100 se objevuje něco jako aerodynamickej hluk prostě jak kdyby do auta profukovalo (piskavej zvuk, ve skutecnosti ale nefouka) , je to u řidičových dveří u sloupku čelního skla ve výšce hlavy, nevíto co to způsobuje?

Vcera jsem nechal vymenit obe tesneni u dveri beze zmeny, predtim se zkousely utahnout zamky.

Predem diky

Treid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, při vyšších rychlostech cca kole 80-100 se objevuje něco jako aerodynamickej hluk prostě jak kdyby do auta profukovalo (piskavej zvuk, ve skutecnosti ale nefouka) , je to u řidičových dveří u sloupku čelního skla ve výšce hlavy, nevíto co to způsobuje?

Vcera jsem nechal vymenit obe tesneni u dveri beze zmeny, predtim se zkousely utahnout zamky.

Predem diky

Treid

Už se to tady řešilo a myslím že nikdo zatím nepřišel na to co to dělá. Já mám podezření buď na zrcátka nebo to taky hezky může foukat někde z podběhu nebo prostě nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, při vyšších rychlostech cca kole 80-100 se objevuje něco jako aerodynamickej hluk prostě jak kdyby do auta profukovalo (piskavej zvuk, ve skutecnosti ale nefouka) , je to u řidičových dveří u sloupku čelního skla ve výšce hlavy, nevíto co to způsobuje?

Vcera jsem nechal vymenit obe tesneni u dveri beze zmeny, predtim se zkousely utahnout zamky.

Predem diky

Treid

Už se to tady řešilo a myslím že nikdo zatím nepřišel na to co to dělá. Já mám podezření buď na zrcátka nebo to taky hezky může foukat někde z podběhu nebo prostě nevím.

Pokud to neni neco podobneho, jako to fuceni nekde od zadnich dveri, je to pomerne znama aktualka skodovky, a prelepuji se pritom zadni mala pevna okenka. Co prelepit celni sklo ? Mel jsem kdysi podobny problem po vymene celniho skla na O1.

Dalsi mozne info :

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=21076

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, při vyšších rychlostech cca kole 80-100 se objevuje něco jako aerodynamickej hluk prostě jak kdyby do auta profukovalo (piskavej zvuk, ve skutecnosti ale nefouka) , je to u řidičových dveří u sloupku čelního skla ve výšce hlavy, nevíto co to způsobuje?

Vcera jsem nechal vymenit obe tesneni u dveri beze zmeny, predtim se zkousely utahnout zamky.

Predem diky

Treid

Už se to tady řešilo a myslím že nikdo zatím nepřišel na to co to dělá. Já mám podezření buď na zrcátka nebo to taky hezky může foukat někde z podběhu nebo prostě nevím.

Pokud to neni neco podobneho, jako to fuceni nekde od zadnich dveri, je to pomerne znama aktualka skodovky, a prelepuji se pritom zadni mala pevna okenka. Co prelepit celni sklo ? Mel jsem kdysi podobny problem po vymene celniho skla na O1.

Dalsi mozne info :

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=21076

To nebude ten problém který ho trápí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše diamant.Oblepit.Jinak jsem byl včera ve Škodovce a známý říkal,že prý to dělají vnější gumy kolem bočních oken.Pokud nelícují 100% s dveřmi,tak se tam při vyšších rychlostech dostává silný vítr a to je ono.Prý pod to dávají tmel.Budu to zkoušet,až bude lépší počasí.

No vidíte,stará dobrá OI,tak toliko problému nebylo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze problem je doresen, bylo to tesnenim kolem okna v ramu dveri, prave v miste dole kousek od zrcatka ta guma je v celku vcetne tesneni zrcatka takze tak.

Poznatek je ze o tom musi vedet protoze guma co jmse vyndali je rv 2005 nova 2006 a v miste kde jde vnitrkem pod zrcatko je cca o 2 cm delsi a vubec cela je v tech mistech zesilena.

Pokud to nekomu pomuze.. ja mam konecne klid :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze problem je doresen, bylo to tesnenim kolem okna v ramu dveri, prave v miste dole kousek od zrcatka ta guma je v celku vcetne tesneni zrcatka takze tak.

Poznatek je ze o tom musi vedet protoze guma co jmse vyndali je rv 2005 nova 2006 a v miste kde jde vnitrkem pod zrcatko je cca o 2 cm delsi a vubec cela je v tech mistech zesilena.

Pokud to nekomu pomuze.. ja mam konecne klid :)

Tak to je super ! Hlavně že na to někdo přišel. Podle mě by na tohle měla boleslav vydat aktuálku že jo ? Problém aspoň u mě bude v tom že mám už po záruce, i když aktuálky se někdy vztahují i na auta po záruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nevím,jestli jsem to někde tady psal nebo né,takže:Na moji žádost vyměněny přední gumy kolem oken.O dost se to ztišilo,ale přeci jen toto nezmizelo.Včera večer jsem ještě jak ty nové přední tak starší zadní gumy z vnější strany vytěsnil silikónem a zase se to posunulo k lepšímu.Udělal jsem to tak,že mezi gumu a dveře(z venku) jsem strčil pistoli(cca řmm zastrčil jakoby dolů) se silikónem a tlačil.Pak jsem pistoli vytáhl.Co se dostalo ven,jsem utřel a umyl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,měl jsem stejný problém u LZ dveří.V servisu jsem se náhodou doslechl,že to dělá guma okna.Jenže ,když jsem viděl jak jednomu zákazníkovi opatlali silikonem z venku celé okno,úplně jsem se zhrozil,že to budu mít na svém mazlíkovi.Přelepil jsem celé okno kolem dokola páskou a šel to projet.Bylo ticho.Tak jsem pásku po kouskách strhával a projížděl to.Podfukovalo mi to v ohybu nad trojůhelníkovým okénkem.Pozor já to,ale NELEPIL z venku,nýbrž jsem odehnul gumu uvnitř a lehce jsem ji podmázl silikonem.Je naprosto ticho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,měl jsem stejný problém u LZ dveří.V servisu jsem se náhodou doslechl,že to dělá guma okna.Jenže ,když jsem viděl jak jednomu zákazníkovi opatlali silikonem z venku celé okno,úplně jsem se zhrozil,že to budu mít na svém mazlíkovi.Přelepil jsem celé okno kolem dokola páskou a šel to projet.Bylo ticho.Tak jsem pásku po kouskách strhával a projížděl to.Podfukovalo mi to v ohybu nad trojůhelníkovým okénkem.Pozor já to,ale NELEPIL z venku,nýbrž jsem odehnul gumu uvnitř a lehce jsem ji podmázl silikonem.Je naprosto ticho.

Aaaa, koukám že nejsem jediný, kterému ti "odborníci" v servisu zaprasili cele auto od cerného silikonu.. To co jsem jim řekl si asi za rámeček nedali! Doma jsem to vsechno sundal a udělal to po svém, přesněji tak jak říkaš. ;) A když mi to začalo dělat i na druhé straně, tak jsem to raději ani v servise neříkal, i když to byl jiný servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci mam stejny problem po lepeni folii na obou strankach, muzete napasat jaky silikon jste pouzily a pripadne teda presne kam aplikovat urco me to jde taky nekde od trojuhelnickovyho skla .. nekde z ohybu vzadu takze to provni skusim oblepit z venku abych si byl jistej ze je to odtamtud..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Junior

*

Group: Members

Posts: 2

Member No.: 8247

Joined: Yesterday, 06:36 AM

Preposilam odpoved od PIGA - diky moc !

Zdravim,foťák mám momentálně v opravě takže bohužel až později.Silikon jsem nanesl na rám dveří po odklopení gumy z vnitřní strany dveří.Ohýbej směrem od rámu dveří ke sklu.Snasno ji chytneš do prstů a odehneš.Je hodně dutá.Používám silikon v malé tubě se špičkou,ale když ti někdo pomůže tak tam natlačíš i z velké kartuše.Nedávej toho zbytečně moc.Radím ti ,aby si si natipoval lepenkou přesně místo kde ti to přisává vzduch.Je to velmi jednoduché a přesné.Přelep gumu z venku od skla až na rám dveří.zádiusy nedělej v celku,ale z několika kusů,aby si je potom mohl postupně sundavat.Mě se to projevovalo už od 80km/h.Vždycky jsem kus odlepil popojel,potom zase......až jsem odhalil asi 12cm místo,kde si to přisávalo.Jízda po dálnici byla příšerná.Připadalo mi to jako když mám pořád pootevřené okénko.Po úpravě je klid.A pamatuj,čím víc si necháš sundavat z jakého koliv důvodu jakékoliv tapecírungy,tím víc ti bude v budoucnu u vnitř všechno chrastit a vrzat.Hodně úspěchů při pátrání,Pigo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
Mám ten sám problém. Po asi "odborně" udělaných folií, mi fučí zkrz LZ okno, lehce i PZ. Kolik stojí ty nové gumy kolem oken? Dělá mi to v těch trojúhelníkách. Díky :)

Pretesni tesnenie-gumy silikonom. Nemusis kupovat nove tesnenie. :)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

zdravím všeci :) mám stejný problém nechal jsem si udělat folie a na obou stranách mi to fičí jako by bylo pootevřené okno, pročetl jsem si diskuze a došel jsem k tomu že to dělá jaká si těsnící guma ale nevím přesně kde se nachazí, a nevím jak tam potom dát ten silikon aby se to utišilo,,, Chci se zeptat zda-li by mi někdo neporadil nebo kdyby mi stím někdo pomohl to udělat a má stím třeba zkušenost např. dělal to na svém a ví co a jak ;) předem děkuji snad pomůžete :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...