Přejít na obsah

Hluk/pískání


treid

Doporučené příspěvky

  • o 1 rok později...

Ahoj, také přispěji svou troškou do mlýna. Mám novou Octavii combi a při 120km/h začínám slyšet pisklavý hluk od předního okna. Dnes jsem zkoušel oblepit těsnění, haugusy, sklápět zrcátka, snad uplně všechno... četl jsem že pár uživatelů má ten samý problém, ale nikdo nepopisuje řešení. na 100% to nejde od zadního okna...je to někde ve předu. Poradí někdo prosím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Ahoj, mel jsem stejny problem. Zacina to piskat tak od 120km/h nekdy i od 110km/h dle vetru. Piskani prichazi z neurciteho mista zepredu jakoby od celniho okna. Vim ze to na 100% dela spara mezi kapotou a prednim faceliftovanym "grillem" OII nebo chcete-li maskou pred chladicem. Zvedni kapotu a pak se zespodu podivej na uchyceni masky na kapotu. Mezi kapotou a maskou je mala skvira - mezera resp. vice malych mezer, a do tech na zkouzku muzes nacpat treba ohnuty tvrdsi papir aby jsi ty mezery vyplnil. Pak to jed projet a uvidis ze nic piskat nebude. Az zjistis ze to je tim, kup si silikon (ale ne kyselej koupelnovej) a tu sparu vypln a mas po bolehlavu jako ja.
Tak doufam ze vam to nekomu jeste pomuze usetrit nervy.
Cau.

Editováno: , autor: žralok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Nemali ste náhodou niekto takýto problém?

 

Mám dvojročnú octaviu rs a pri rýchlostiach cca okolo 130km/hod sa mi občas ozýval hrozný hluk od dverí(bol tak veľký hluk, že nebolo počuť vlastného slova v aute).

 

Najprv som si myslel, že je to pneumatikami alebo ložiskom, ale minule na dialnici som zistil, že to rezonujú vodičové dvere. Keď držím dvere alebo trochu pootvorím okno, ten strašný hluk zmizne.

 

Auto je ešte v záruke, ale nechce sa mi chodiť do servisu, lebo aj tak by to tam asi nevyriešili. Môže byť problém v tesneniach okolo okna?

Editováno: , autor: megac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím, koupil jsem Octavii kombi 1.6TDI FL RV2012 a teď sem zjistil, že auťák mezi 110 a 140km/h píská jak čajová konvice. Zvuk vychází pravděpodobně z pravé strany jakoby někde kolem okna nebo dveří. Auto není bourané a těsnění vypadá v pohodě. Netuším odkud to jde a jak na to přijít.

Díky za tipy...

Editováno: , autor: Michaelj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už sem našel podobný téma.. oblepovat dveře páskou a zjistit místo.. prvotní panika = založení nového vlákna :)

 

P.S. Problém s pískáním vyřešil autorizovaný servis Auto CB Plzeň, kde jsem auťák kupoval během asi 2 dnů. Nalepili těsnění pod přední masku, kde je jakási škvíra a vyluzuje nepříjemný tóny nad 100km/h. Od té doby je ticho. 

Editováno: , autor: Michaelj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahoj, mám oct.2 combi facel.pri jazde je počut zo zadu pískanie, ako keby ste treli dve pneumatiky o seba. Predpokladal som, že to je tesnenie okolo piatich dverí, tesnenia som očistil, namazal prípravkom na tesnenia(z Lidlu) ale nepomohlo. Susedovi na aute robí to isté. Mám ešte jednu oct.2 combi ale predfacelift, tam tento zvuk nie je. Neriešili ste niečo podobné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...