Přejít na obsah

(Auto)fólie


Octavian1

Doporučené příspěvky

Propustnost viditelného světla 15%, ty nejtmavší jsem nechtěl. Tyhle jsou super, mám je už na druhém autě a jsou v poho. V noci sice to couvání není ideální, ale dá se. Navím mám parkovací senzory, takže ty taky trochu pomůžou.

Jiank na O2 v Ostravě to dělá známý za 3500,- a fakt profi práce. Dělá i s propustností 5%, což je už podle mě extrém a taky propustnost 35% ale ty jsou podle mě docela světlé.

Editováno: , autor: rostama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně že je dovolené jen do 75% propustnosti. Zatím jsem s tím neměl absolutně nikdy problém a že mě už s těma 2 autama x-krát stavěla policie. Jinak je to jen otázka chvíle zvyku, v šeru a ve tmě není problém, do boku vidíš v pohodě, jen říkám chvilku si zvyknout. Určitě to není tak, že by si večer přes ty okna neviděl to ani omylem. To bych se spíš bál těch nejtmavších které mají propustn jen 5% do těch bych nešel ani omylem.

Klidně pokud budeš mít cestu do Ostravy tak se stav, můžeš na to mrknout, ale podle mě je to v pohodě. Má to i brácha, švagr a ten kluk už udělal dobrou tisícovku neli více aut a drtivá většina aut je s toutou 15% propustnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono to obzvlášt na tý černý vypadá moc efektně, já ale pořád zvažuju ten praktickej problém, že do auta a skrz něj má být vidět. Kvůli bezpečnosti, pochopitelně. Všichni víme, že na nepřehledný křižovatce je třeba vidět řidičovi naproti do xichtu. Já aspon sleduju každej jeho pohyb. Obzvlášt, když je to ženská. Pokud jsou okna zatmavený, je to trochu na náhodu. To je jediný, co mi brzdí v tom, abych to zalepil všechno, i s čelním sklem. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to máš pravdu, jenže na druhou stranu zase to pohodlíčko v létě, nádhera. Nidky jsem tomu nevěřil, vždycky jsem si říkal vždy mám climatronic tak co. Jenže takhle cestovat přes den třeba k moři, např. do Chorvatska když ti veče sluníčko do auta tak ty folie dělají fakt pomalu zázraky. Klima si jen šustí pomalinku polehounku, ale rok předtím to foukalo jako hrom,protože to fakt přes ty folie neproleze jak tolik UV záření ( prakticky žádné ) tak i hodně tepla prostě nepustí to sluníčko dovnitř a je to paráda. O soukromí nemluvě, je to fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to, že je v ČR povolena na předních sklech propustnost 75% jste vyčetli kde? to totiž bylo kdysi, dneska je oficialne povoleny zatmaveni z fabriky, ktery je nějakých 5%, tzn propustnost 95%. jinak jak říkám, to co má rostama je na muj vkus už moc tmavý a zkusenost z léta mam teda naprosto opačnou. u bejvalýho auta jsem měl folie stejny jako rosta a v lete bylo rozpalney jako krava.

vemte taky v potaz to co psal Jirka o ty bezpecnosti a ja bych nevidel ani tak bezpecnost na křižovatkách, jako spíš, když se vžiju do role policajta, kterej takovýhle auto zastaví a ted neví, jestli si ten vevnitř honí péro nebo si chystá kvér...

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to celý přečet v domění, že se něco dovím, ale mám v tom ted ještě větší hokej. Co tam teda mám dát ? Mám tam nechat ty neprůhledný hnusy v kufru ? Taky jsem myslel to nějak odstupnovat, ale nevím jestli to není blbý :(

Jirko počkej do př. tejdne a já ti tu moji mrchu blejsknu za světla a i zevnitř. Normálně jsem těma předníma bočníma zvenku vidět a to i v noci. To samý co se týče manévrování - taky ok.

dělal jsem ty "stupně" právě kvůli N1 aby to tak netlouklo, že celý auto průhledný a najednou vzadu total černota, ale pak mě napadlo tam dát tu hodně moc tmavou na kufr, ale furt průhlednou - košer to sice není, ale zatím ťuk ťuk bez problémů :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to celý přečet v domění, že se něco dovím, ale mám v tom ted ještě větší hokej. Co tam teda mám dát ? Mám tam nechat ty neprůhledný hnusy v kufru ? Taky jsem myslel to nějak odstupnovat, ale nevím jestli to není blbý  :(

Jirko počkej do př. tejdne a já ti tu moji mrchu blejsknu za světla a i zevnitř. Normálně jsem těma předníma bočníma zvenku vidět a to i v noci. To samý co se týče manévrování - taky ok.

dělal jsem ty "stupně" právě kvůli N1 aby to tak netlouklo, že celý auto průhledný a najednou vzadu total černota, ale pak mě napadlo tam dát tu hodně moc tmavou na kufr, ale furt průhlednou - košer to sice není, ale zatím ťuk ťuk bez problémů :)

o.k. , ale jestli si vzpomeneš, pošli mi to i na mail. Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem to celý přečet v domění, že se něco dovím, ale mám v tom ted ještě větší hokej. Co tam teda mám dát ? Mám tam nechat ty neprůhledný hnusy v kufru ? Taky jsem myslel to nějak odstupnovat, ale nevím jestli to není blbý  :(

Jirko počkej do př. tejdne a já ti tu moji mrchu blejsknu za světla a i zevnitř. Normálně jsem těma předníma bočníma zvenku vidět a to i v noci. To samý co se týče manévrování - taky ok.

dělal jsem ty "stupně" právě kvůli N1 aby to tak netlouklo, že celý auto průhledný a najednou vzadu total černota, ale pak mě napadlo tam dát tu hodně moc tmavou na kufr, ale furt průhlednou - košer to sice není, ale zatím ťuk ťuk bez problémů :)

o.k. , ale jestli si vzpomeneš, pošli mi to i na mail. Dík

ok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně, právě proto je to v zákoně tak ošetřený, nechci vypadat jako někdo, kdo se policajtu nejak zastává, ale tohle pro ně musí bejt blbý, proto jsem dal skoro ty nejsvetlejší

Vím co myslíš, taky první věc co dělám když mě staví, tak minimálně do půlky stáhnu okýnko než mě zastaví.

Editováno: , autor: rostama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Taky jsem řešil zatmavení kvůli N1.

Nechtěl jsem na zadek ty neprůhledné a přemýšlel jsem zda pokovit nebo folie.

Měl jsem stejné obavy o průhlednosti večer a v noci, ale po konzultaci s firmou Cartint bylo sděleno, že při montáži si mohu odstín tmavosti i vybrat.

Chtěl jsem to s osvědčením (atest) a aby firma byla zapsána v povoleném rejstříku. Takže jsem do toho šel - výsledkem byly folie.

Rozhodlo

- kdykoli je sundám, když to bude nutné.

- jezdím i do zahraničí a mám to v povoleném zatmavení.

- mohu si vybrat odtín a barvu folie

- mám záruku

Natonováno mám (propustnost) - přední AP70, zadní AP35, kufr skla AP20.

Od loňského května s tím jezdím a v pohodě. Večer či v noci je stále přes skla vidět. Obrázky přikládám za denního světla před a po montáži.

post-59-1174807647_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...