Přejít na obsah

motor 1,4 TDi - doporučíte?


Doporučené příspěvky

Teď jsem s tím byl v servisu. Turbo je absolutně zasrané a tvrdé. Bylo mi doporučeno nechat si turbo vyhodit a nechat vyčistit u borce, který se specializuje na turba. Plus nechat dát zpět ucpávku EGR ventilu a vyhodit CHIP, který tam je (66kw) Co vy na to? Pomůže to?

Editováno: , autor: JindraS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud padá motor do nouzáku, musí tam bejt chybová hláška. Alespoň sporadická. U obtokovýho turba může pouze zatuhnout  hřídelka která otevírá klapku.

Taky je tu možnost, že za vysoký zanášení turba může nějakej nedotaženej čip. Na svým 1,4 TDI mám téměř 200 tkm a turba jsem si zatím nemusel všimnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Zdravím příznivce. Koupil jsem manželce fabku combi 1.4 tdi 55kw z roku 2005. Auto super, motorově docela překvapilo, jede pěkně. Včera jsem ale zjistil jednu nemilou věc, u předního kola pravého je z venku na plastovém podběhu vidět mastnota od oleje. Nejspíš od turba. Auto má výkon dobrý nečudí, turbo nepíská a zabírá. Máte někdo s tímto zkušenost? Díky Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za radu. Ve čtvrtek jde do servisu. Zatím s autem spokojenost, hlavně spotřeba je super. Ani hlučnost není až tak zlá, myslel sem že bude horší, jak jsem zde pročítal forum. Zatím tedy najeto 3tis.km. Jinak auto má najeto 228tis.a je od soukromé osoby, pán měnil olej pravidelně po 15tis.a dodržoval normu pro PD motory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý turbo trochu pouští olej, ale i tak by mělo být vedení a intercoler suchý. Ztrácí se olej z motoru?

Pokud ne, vyměnil bych intercoler a udělal bych úpravu vedení vzduchu jak píše ladiktm, s repasí turba bych nespěchal, u těchto motorů moc netrpí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím pánové jdu si sem pro radu . 

Přítelkyni chci koupit 1.4 TDI 55kw fabku v combiku mám si dát na něco pozor u toho motoru ? Zatím co jsem vyčetl tento motor má lepší spojku . A slyším na něj jen samou chválu . 

Cenově.to vychází na 43tis nalitane 206 tis. Km po rozvodech a má nové letní pneu . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám tohle auto jako služební, najeto přes 300 tkm a na motoru se dělaly zatím jen 2x rozvody a oleje a filtry, závada motoru žádná. Olej měním po 12 tkm.

Při 297 tkm jsem ale dával jinou převodovku + spojku. Auto moc nešetřím, je velkej podíl krátkých jízd a spotřeba vychází na 5,5 l/100km

v celoročním průměru podle dotankování. Jo ještě při 230 tkm se musely vyměnit vnitřní klouby poloos - při tahu se třáslo celý auto.

Na co si dát pozor? Motor musí běžet relativně klidně, chce to ale srovnání s jiným autem - je to tříválec, takže poběží hruběji než čtyřválec.

Dále to chce diagnostikou kouknout na paměť závad redines kód a vyrovnávací dávky vstřikovačů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 8. 2018 na 10:21, Airman64 napsal:

Přítelkyni chci koupit 1.4 TDI 55kw fabku v combiku mám si dát na něco pozor u toho motoru ? Zatím co jsem vyčetl tento motor má lepší spojku . A slyším na něj jen samou chválu .

Pro neslyšící je to dobrý tip, protože kultivovaností chodu ji rozhodně neokouzlí.

Mechanicky je ale zcela spolehlivý.

 

Editováno: , autor: Tonda-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji ke 4-válci.

No a co to je konkrétně?

Kilometry, rok, 44 /50 kW?

Motor je nesmrtelný, - když tak ve 120 000 km vyměníš rozvodový řetěz s koly (sada je za Kč 600,- až 800,- k mání).

On se sice nepřetrhne, ale to chrastění mate čidlo klepání, které pak ubírá předstih a auto nemá výkon.

Je dobré měnit po 10 000 km olej, po 20 000 km svíčky a po 2 letech nemrznoucí směs - ta jinak po okyselení podporuje elektrochemickou korozi těsnění pod hlavou.

Editováno: , autor: Tonda-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...