Přejít na obsah

motor 1,4 TDi - doporučíte?


Doporučené příspěvky

Zdarec palec, já mám teď taky Fabku kombi 1,4TDi 59kW, napřed sem myslel že to vrátím, ale pak se mi to zalíbilo, s 1,4TDi jsem spokojenej, mám tam najeto 13t.km a zatim pohoda, nešetřim ji,je potřeba ji pořádně zajet, možu doporučit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S motorem spokojenej. Mel jsem strach z toho strasnyho zvuku (duni kolem 1800), ale kdyz si zesilim radio tak to jde ;) Pred tim jsem mel kratkou 1,2/40, tohle je jiny kafe.

Ta vaha nikomu este neodesla na fabii?

Já tu svojí viděl odcházet, měla batoh na zádech a říkala něco o Rakousku.... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Zdarec palec, já mám teď taky Fabku kombi 1,4TDi 59kW, napřed sem myslel že to vrátím, ale pak se mi to zalíbilo, s 1,4TDi jsem spokojenej, mám tam najeto 13t.km a zatim pohoda, nešetřim ji,je potřeba ji pořádně zajet, možu doporučit...

Zdravim priznivce 1.4TDI.

Souhlasim s Dadou. Mam tez 59kW kombi. Najeto 22tis. Jezdim pravidelne kombinaci mesto/dalnice.

Delsi trasa se da v poho jet do 5l. Pocitacovy celkovy prumer 5.1l.

Zatim naprosta spokojenost, bez problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, jsem tu nový, teprve se chystám nový vůz koupit a vážně zvažuji motor 1,4 TDi, můžete ho prosím nějak ohodnotit, v historii jsem našel něco málo o popisu jízdní dynamiky a spotřebě, zajímá mě spolehlivost, náročnost na servis, zkušenosti apod.

Většinou se tu probírají 1,4MPi a 1,2HTP o dieselech skoro nic...

Díky

Mám 1.4 tdi 59 kw, naprostá spokojenos dlouhodobá spotřeba 4,9. Pod 2000 ot. trochu duní, ale jak zabere turbo tak to je fičák. Zatím mám najeto 40 tis, servisní prohlídka stála 2700 kč ( pouze olej a filtr ).

Ten zvuk motoru je pro mě příjemnější než HTP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem v tomto vlákně kladně referoval na můj služebák Fab 1,4 TDI 59kw combi. Přibylo km , ale pořád OK teď 78 000. Bez závad. Jediná závada po 14dnech co byla nová prasklo čelní sklo , vyměněno na záruku. Poslední měsíce jezdím výhradně na Shell. Spotřeba kleska podle PC asi 4,8 Skutečnost 5,2

Samozřejmě je to teď bez klimy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem v tomto vlákně kladně referoval na můj služebák Fab 1,4 TDI 59kw combi. Přibylo km , ale pořád OK teď 78 000. Bez závad. Jediná závada po 14dnech co byla nová prasklo čelní sklo , vyměněno na záruku. Poslední měsíce jezdím výhradně na Shell. Spotřeba kleska podle PC asi 4,8 Skutečnost 5,2

Samozřejmě je to teď bez klimy.

Stejna zkusenost. Shell mi snizil spotrebu i kdyz je drazsi. Podobne je to i s OMV.

Kdysi mi jeden technik ve znackovem servise tvrdil,ze se nema jezdit k jednomu vyrobci.

Mate nejake zkusenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Také musím tento motor jen vychválit Fábii s touto motorizací mám již 2,5roku a paráda na ten zvuk jsem si už dávno zapoměl navíc mám laděný výfuk(decentně)spotřeba realná je kolem 5,4litru a to mám 90%město a nejezdím na spotřebu turboefekt je znatelný takže pokud někdo váháte já můžu jen a jen doporučit. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím ! ;-) Tak někdo chtěl vědět něco o životnosti ? :) Mám Fábiu Combi 1.4 TDI 51 kW elegance. Autíčko má nachrochtáno přes 210 000 km. Při dnešní návštěvě na diagnostice servisákovi upadla huba, když viděl stav kilometrů, prý to auto odhadoval na 80 000 :)

Autíčko r. v. 2006, aktuálně zlobí akorát špatnej kontakt u baterky, kdy někdy před nastartováním problikla kontrolka dobíjení. Turbo táhne stále dobře, co se týče oprav, tak jen ty obvyklé.. nové kotouče, výfuk atd..

Jsem s autem maximálně spokojen, až mi klekne, tak Vám sdělím životnost :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak už mám doma fabču 1.4TDI 59KW 80HP. Jak už tady bylo řečeno podle předpisů se s tímto motrem jezdit nedá. Co se týče akcelerace tak je suprovní kolem 2000-2500. Při nižších otačkách 1500-1800 má motor srandovní zvuk, pro někoho i rušivý. Člověk si ale časem zvykne. Omezovač je tam na 175km/h, spotřeba je město 5.0L, dálnice 4.2L, pruměr 4.5L ale když tomu šlápneš víc tak okolo těch 5,5 víc né. a to ma nalitane 70tis km. Jinak co se týče udržby: měnit filtry a OIL (kvalitní) co 15tis km, při ukončení jízdy se doporučuje nechat motor ještě tak 1-2 minutky brčet na volnoběh, aby se chladilo turbo. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedá mi to a musím reagovat- nevím o čem ten pán mluví nikdy sem se nedostal se spotřebou nad 6,5litru a to jezdím svižně nikdy nemusím auto nadpruměrně vytáčet a provozu v pohodě stíhám jediné co je pravda je hlučnější motor ale taková hrůza to také není přijde mi to celé přehnané o tom že by auto po dálnici nechtělo jet 140 a že se při této rychlosti budu pohybovat u červeného pole jsou uplně z cesty zcela v klidu 170km/h ve čtyřech lidech 2dospělí 2děti toť mé zkušenosti nijak nezkreslené za posledního 2,5 roku a nájezdem 36tis km.Nepotřebuji se tohoto motoru zastávat vím co mám doma,měl jsem už dost aut a hodně obsahů ale tohle auto jsem si nechal jsem spokojený a nebýt toho že auto upravuji nedal bych do něj ani korunu krom běžných náplní fitrů a destiček ovšem i ceny těchto dílů jsou směšné např oproti Renaultu,Fiatu atd.Toť mé zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, jsem tu nový, teprve se chystám nový vůz koupit a vážně zvažuji motor 1,4 TDi, můžete ho prosím nějak ohodnotit, v historii jsem našel něco málo o popisu jízdní dynamiky a spotřebě, zajímá mě spolehlivost, náročnost na servis, zkušenosti apod.

Většinou se tu probírají 1,4MPi a 1,2HTP o dieselech skoro nic...

Díky

Ahojte všichni.Já si letos v únoru koupil Škodu Elegance 1,4 TDI 59kw kombi a jsem velice spokojen.Jezdím okolo 4L/100km.V srpnu jsem byl v Chorvatsku v Makarské cca 1070km .Najezdil jsem za celou dovolenou 2258km a spotřeba při zatíženém vozu na maximum(plný kufr věcí)+2 spolujezdci činila jen 4,2 L/100km.Proto já si doslova chrochtám při jízdě s tímto vozem.Málo papká,přitom je to živé no zkrátka auto pro mne jako dělané.Toto auto má vše co potřebuji i klimu.Je radost sním jezdit.....a odmění Vás malou spotřebou,jezdím sním do práce každá den.Předtím jsem měl benzín 1.6i,jezdilo dobře,ale ted šetřím 120kč/týden.Takže Škodovka si na sebe vydělá a proto DOPORUČUJI toto auto každýmu....AHOJ a jdi do toho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam fabii kombi I 1.4 TDi 59 KW, k tomu videu ten chlapik asi neco pil v zivote sem se se spotrebou nedostal nad 6.5 litru i kdyz jedu ve meste jako prase. mam nalitano uz 190000 km a nejvyssi spokojenost ve meste se da jet za 6 i svizne a mimo mesto na delsi vzdalenost se mi povedla prumerna i 3.8 a urcite sem nikoho nezdrzoval. v pohode se s tim da jet po dalnici 150 tomu motoru ro nevadi. max to ma v technicaku 173 ale na dalnici do italie to dalo 190. sice to ma jen 80 koni ale v klidu se s tim da predjizdet a do kopce to bude stacit i dvoulitru TDi. a jak mluvil o tom vytaceni to je podle me blbost motor nejlip tahne mezi 2000 a 3500 ot. ani ta hlucnost mi moc nepride po zahrati klape podobne jako 1.9 z ktery vychazi. a vec kterou muzu doporucit je tempomat ten dokaze spotrebu vzdycky o neco snizit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám krátce Fabii kombi 1.4TDI 51kW. Je pravda, že před chipem, to nebyl žádný sprinter. Nyní po chipu motor nepoznávám, zátah je úžasný a není potřeba motor tolik vytáčet.

Co se týče hluku, nemohu si stěžovat. Za jízdy s rádiem je akustická pohoda OK. Jediné, co se dá motoru vytknout, jsou vibrace při volnoběhu a stání na místě a při podtáčení a požadavku na zrychlení. Ale jak již někdo psal, to vše člověk rád promine, když není častým zákazníkem u čerpaček. ;) Dlouhodobá spotřeba (převážně kratší přímšstské jízdy) 4.7l / 100km. Aby byla spotřeba 6.5l musí být něco v nepořádku, řidič nebo motor :)

Editováno: , autor: johnk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj všem, oživuju diskusi. Auto mám už rok - najeto 63tisíc (já najel 20tisíc), moc velká spokojenost, za ten rok jsem ale nikoho s podobným autem nepotkal s kym bych mohl prohodit pár slov živě a ne jen tady na foru, docela rád bych se s někým z vás sešel pokud budete mít čas a projel se ve všem autě. Jsem na svý auto strešně přísnej, musím vše mít püntlich v cajku jinak se neznám a docela by mě zajímaly některý zvuky při jízdě jestli souz normální, jestli z nich mám být nervoz nebo v klidu (jedná se o zvuky, které samozřejmě nikdo jiný než já neslyší - při vyšláplé spojce atd:) Jsem z Prahy a budu vděčný za každou nabídku setkání - páč dobrá rada je fakt nad zlato Ondra - kostik.on@volny.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj pánové a dámy. Fábii s motorem 1,4 TDI 59 kw jsem pořídil v červnu 2006, jako nový vůz. Do dnešního dne najeto 75 tis. km a můžu vyjádřit maximální spokojenost. Auto používám převážně na dojíždění do zaměstnání, ale dovolenou s ní odjedu v pohodě taky a to tahám 850kg těžký přívěs. Spotřeba je perfektní, já jezdím převážně okresky a průměr mám 5,2l / 100km. Při sólo jízdě, jsem se ne víc jak 5,8l na 100kn nedostal. Mínus je ta větší hlučnost motoru, ale při každém tankování a dnešních cenách PHM, není co řešit. Můžu jen doporučit.

Ta fotografie průměrné spotřeby, je po dojezdu z Popradu do Prostějova a to v soupravě z přívěsem a na jeden zátah. Já myslím, že dobrý. ;)

post-60143-0-61723500-1303822970_thumb.j

post-60143-0-55880900-1303823054_thumb.j

Editováno: , autor: Luděk 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám vyhlídlou fabii I 1.4 Tdi rok 06 a má nalítáno 212tis km je to 59 kw za celkem rozumnej peníz, myslíte že s těma km je to ještě dobré vozítko a bude spolehlivě jezdit dál nebo už je to moc vyběhané? Na co si mám dát pozor při koupi? Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím , vlastním fabii II 1.4 tdi 51kw (chip od diesel techniku 70 kw :palec2: ) z roku 2008 najeto prozatím 58 777 km a jsem stím to motrem spokojem ,ze začátku mi trochu vadil traktorový zvuk :)ale zvyknout se dá na vše a ta spotřeba 5l lol ta stojí za to ji dopřávám kvalitní olej a servis Tak ahoj a jdi DO TOHO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...