Přejít na obsah

Zvýšení podvozku - paket pro špatné cesty


Andrews

Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...

maro-01 - tak sa inšpiruj u Scoutu, tam totiž obúvajú na auto väčšie gumy (pneumnatiky). Takže je jednak vyšší profil a jednak je koleso celkovo väčšie a podvozok je vyšší. Ale zrejme potom treba prestaviť aj prístrojový štít, aby to správne ukazovalo rýchlosť, prejdené km a spotrebu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz som to tu riesil v inom vlakne to zvysenie. sport podvozek co ide s pegasmi som objednal nutne pretoze s pegasmi to islo origo, chcel som hlavne 17" kola. no a dalsia vec ze mimo cestu som zacal chodit 4 mesiace po tom co som auto mal. Na nemeckom web-e som sa docital ze idealne pre mna je aktualne pri kupe novej sady kupit pneu 225/50 R17, teraz origo mam 225/45 R17.

Myslienka c. 2 je vymenit pruziny pri vymene tlmicov a zvysit to pruzinami a tlmicmi z paketu pre spatne cesty a zaroven dam podlozky 15mm. obavam sa ci dovtedy nevymenim auto, akosi sa zacina povravat ze cela firma prejde na hybridne auta (uz teraz jazdim s DPF).

btw, scout ma rovnake parametre diskov ako su pegasy, akurat pneu ma 225/50 R17, inacs 7" disk co do sirky, ET rovnake.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

paket pre spatne cesty sa od vyroby neda kombinovat so 17" pegasmi aspon to mi odpovedali zo skody. mam totiz pegasy so snizenym podvozkom a chcel by som zvysit co najviac svetlu vysku, rad by som az na pruziny z 4x4 ;)

Takze ja mam zkombinovane 17 kola s paketem pro spatne cesty a nic nenamitali proto jsem se ptal jak top potom vypada s tim snizenim ci zvysenim, u dealera zase nic nevedeli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby som to uviedol na spranu mieru, odpovedala mi ista pi. Mrazova zo zak. linky Skoda Auto v tomto style: dodatocna montaz paketu pro spatne cesty neni pro vase vozidlo mozna z duvodu pouziti kol 17" ktere nejsou homologovany.

Som sa osobne stavil aj u dealera Skoda v Zline ale ten mlady servisny/prijimaci technik by tam ocividne narval hocico bez toho aby riesil vobec verziu auta. Potom som dal tomu este sancu u dealera Skoda v Detve na Slovensku a tam to odsuhlasili - pruziny z verzie 4x4 je mozne na moje auto dodatocne namontovat v kombinacii s tlmicmi pre verziu 4x4. Takze ja bud cakam ze to vymenim s vymenou tlmicov, alebo cakam ze mi niekto preda 'zlavnene' pruziny z 4x4 alebo tretia moznost ze vymenim auto skor ako to zrealizujem :rolleyes:

Tak si nieco vyber z toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tlmice s pruzinami zo 4x4 sa podla veduceho servisu u predajcu kde som kupil auto nedaju namontovat na O2 s prednym pohonom kvoli zadnej naprave kde maju pruziny (vraj) iny tvar.

(neviem ci mu mam verit po tom ako mi na ziadost o urobenie geometrie odpovedal ze je to OK a ked som si vypytal doklad tak mi dal doklad mesiac stary bez vypisanej SPZ alebo VIN auta coz si myslim ze nepatrilo k mojmu autu a na mojom neskrtli vobec nic nakolko to ani nefakturovali) ;) :laugh.gif:punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ja mam čtyrkolu a chtel jsem obout 225/50/17 jako ma scaut a v servise mi řekli že nejde přeprogramovat tacho aby to neskreslovalo udaje do řídici jednotky tak nevím Diamant píše že to jde tak to bych se nasrlal protože už jsem koupil novy gumi to v těch servisech fakt vědí uplny hovno to už muže prodavat auta kde jakej debil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...