Přejít na obsah

Zvýšení podvozku - paket pro špatné cesty


Andrews

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Taky bych potreboval Koktu zvednout, snizene je to sice hezke na pohled ale v skoro nepouzitelne pro normalni provoz...

Parkovani na chodniku, pricne prahy, zajet cumakem k chodniku a oprit se kolama o obrubnik je nesmysl takze stojie prdeli do silnice a hrozi ze ji nekdo trefi atd...

Nechaji se udelat podlozky pod pera ale to stlaci pero takze se zmeni progrese pruzin (je to tvrdsi), jedine co me napada udelat podlozky nad horni misky tlumicu, tedy mezi tlumic a kastli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Chlapi na kolik ta sranda vynde? Taky bych si nechal svojí Oktu Combi zvýšit.. přijde mi to hezčí :) víc bych za tím nehledal..

A co spotřeba, má to na to vliv?

Já mám svoji zdvihlou již z výroby, takže neumím říc na kolik to vyjde dodatečně ale na spotřebu to žádný vliv nemá.Mě se z ní líp vystupuje než z normální a je lepší manipulace se zavazadly.V zimě je to malinko lepší na projíždění sněhovými jazyky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
no ono je to zvýšené ale nie až toľko ako má 4x4...

prehľadaj fórum, už sa to tu niekde písalo

normálne je sv. výška tuším 140mm a s paketom pre zlé cesty 163mm

Pokud jsme se dobře díval do katalogu tak naopak .. packet pro špatné cesty je výš než klasická 4x4, ale je níž než Scout.

Platí pro Combi

Výška (mm) 1468/1490** [1463/1488**]

** Platí pro vůz s paketem pro špatné cesty.

[ ] Platí pro vůz Octavia Combi 4x4.

Nebo se pletu???

Editováno: , autor: vasin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Všera som videl tmavomodrú octávku II liftbag s paketom na zle cesty,ľudia to bola hrúúúúza.Na kombíčku to ujde,to pôsobí tak "poloterénne",aj ked aj tomu by sa skôr hodili doplnky zo Scouta,ale ten liftbag,to sa nedalo stáviť.Ak nad tým niekto uvažujete,tak vám radím,nekupujte to ani zo srandy,to auto (fugy nad kolami)vyzerali otrasne.Ak by som to nazval"nakopnutá koza"to by bol ešte docela slušný výraz

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všera som videl tmavomodrú octávku II liftbag s paketom na zle cesty,ľudia to bola hrúúúúza.Na kombíčku to ujde,to pôsobí tak "poloterénne",aj ked aj tomu by sa skôr hodili doplnky zo Scouta,ale ten liftbag,to sa nedalo stáviť.Ak nad tým niekto uvažujete,tak vám radím,nekupujte to ani zo srandy,to auto (fugy nad kolami)vyzerali otrasne.Ak by som to nazval"nakopnutá koza"to by bol ešte docela slušný výraz

copak na O II liftbacku to ještě jde. ale na Superbu I to vypadá fakt otřesně. hlavně jízdní vlastnosti nic moc,prostě taková vysoká koza...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

copak na O II liftbacku to ještě jde. ale na Superbu I to vypadá fakt otřesně. hlavně jízdní vlastnosti nic moc,prostě taková vysoká koza...

Paket mam a naprosta spokojenost, sedi jako pribita (asi i ty 17") a je z ni o neco lepsi vyhled.

Na zimu to bude mit taky trochu vyhodu.

post-17321-1218526597_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

apropo k tej tvrdosti. neviem, aka je oktavka bez paketu tvrda, ale s paketom je podla mna akurat, dokonca trochu maksia, ako som zvyknuty. dovcera som jazdil s P307 SW a na tu tvrdost som si zvykol. a to nastupovanie je naozal lepsie.

Nevěřim, že je peugeot (jakýkoliv) tvrdší než škodovka. Škodovky jsou tvrdý od přírody lidi. Peugeot to je Francie :palec2: => jízda připomíná houpací křeslo..lehce, měkce, pohodlně. Mam 3. peugeota vim co sem na vlastní p*del zažil, ne!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostej souhlas mam to v liftbacku na 17 a nemuzu si to vynachvalit a hodne lidi kolem rika ze to realne vypada lip ta "vysoka koza"

Jo, každopádně, že ty kozy sou lepší - člověk má lepší přehled na silnici, aby nic nepřehlédl a tak. Ale mezi náma - upřímně: ta koza vypadá hrozně, stačilo mi Luke288, než to dal snížit, tak to byla hrůza hrozoucí :help: Vždyť Octávky jsou závodní auta, tak čím níže, tím lépe. Jako Porsche :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ee, ve 206stce:-) Když jezdíš často na chatu tak ju. To nikomu neberu, když to využiješ. Myslel jsem to tak, že většina řidičů OII se chová jako by jezdily v Rolls Roysu.. Je to nepříjemný, když pořád na člověka dotírají atd. s jejich 2,0 TDi. Měli by se probrat - to neni Porsche ani zmiňovaný Rolls.. ale pos*aná škodovka, jak mi vždycky řiká bratránek (prodejce nových aut Škoda). OK, dáme závod přes lesy. Copak máš za motůrek? Že sem se trefil? traktor 2,0?? :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevěřim, že je peugeot (jakýkoliv) tvrdší než škodovka. Škodovky jsou tvrdý od přírody lidi. Peugeot to je Francie :palec2: => jízda připomíná houpací křeslo..lehce, měkce, pohodlně. Mam 3. peugeota vim co sem na vlastní p*del zažil, ne!?

nemozem suhlasit. na P307 (5dv a SW) som najazdil 200tkm. teraz mam OII + paket zle cesty a je to hupave, naklapave, trochu ulietajuce a inak cele makke. neverim, ze je to len tym paketom.

ak by tu nejaky jazdic P307 bol, tak ti potvrdi, ze to auto bolo dost tvrde. a v kombiku (SW) este viac. 306ka bola obyvacka, to ano. ale 307 uz nie.

mk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemozem suhlasit. na P307 (5dv a SW) som najazdil 200tkm. teraz mam OII + paket zle cesty a je to hupave, naklapave, trochu ulietajuce a inak cele makke. neverim, ze je to len tym paketom.

ak by tu nejaky jazdic P307 bol, tak ti potvrdi, ze to auto bolo dost tvrde. a v kombiku (SW) este viac. 306ka bola obyvacka, to ano. ale 307 uz nie.

mk

Tak to netušim, s 307 jsem opravdu nikdy nejel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som 307 hatchbackom išiel a malo 12tkm,ale ten podvozok,to bola hrúza.Motor tahal dobre 1,6HDI,ale auto pri vyššej rýchlosti lietalo na ceste ako handra vo vetre,ten podvozok bol to najhoršie s čím som v poslednej dobe išiel,

Na OII mám 16" kola a nehúpe nepláve a nenakláňa sa,skratka super

Editováno: , autor: Nikita1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak já mam taky paket na špatné cesty. Autíčko je zvedlé a podvozek je opravdu tvrdší než klasický. Často jezdím po různých horších cestách a opravdu mi hodně vyhovuje. Jinak auto sedí vcelku dobře. Je pravda, že se malinko naklání, ale neni to nic hroznýho. Já osobně bych už nic jiného na okinu nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mk01 : ak by tu nejaky jazdic P307 bol, tak ti potvrdi, ze to auto bolo dost tvrde. a v kombiku (SW) este viac. 306ka bola obyvacka, to ano. ale 307 uz nie. mk

Já jsem měl 3 roky P307SW 2.0HDi 110k na 205/55/16" a najeto přes 120t km, užil jsem si své a po leas. rychle pryč :

1) - tvrdší podvozek to má, ale je měkkčí jak OII (na dřívějších modelech P to bylo měkkčí)

2) - nyní jsem trochu v rozpacích, ale nějak to po silnici nelítalo a nějaké pohupování to má a to je dáno konstrukcí a tlumiči

3) - motor nic moc, ani ten 2.0 nějak moc nejezdil, auto je dost těžké

4) - vyšší spotřeba než udávaná a FAP filtr, to je ten problém

Závěrem ohledně spotřeb (toto dříve asi do sekce motor, tak se omlouvám), ale hodně diskutované motory :

u OI 1.9 Tdi 110k - průměr 5,3 - 5,6 (najeto více jak 120t km)

u P 307 SW - průměr 6,8 - 7,5 (najeto taky více jak 120t km)

teď OII - průměr 5,6 - 6 (najeto kolem 80t km)

měl jsem půjčené 2.0 benzín RS - průměr 8 - 8,5 a sport jízda průměr kolem 10 l (najeto s RS kolem 2 000 km)

Když si spočítám co za 3 roky najedu a zjistím co dám za na benzín či naftu, tak P bylo nejvíce nákladné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

ahoj, mel jsem tady par otazek ve vice vlaknech, tady to postnu primo. chtel bych nechat dodelat na OII Combi paket pro spatne cesty (zvyseni svetle vysky a kryt podvozku).

kdyz jsem volal do skodovackeho servisu, rekli mi, ze se to lisi jen prednimi tlumici. muze to byt pravda? nevi nekdo nebo nema moznost zjistit, jak se lisi klasiky podvozek od toho paketu? a jak pripade objednat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...