Přejít na obsah

Zvýšení podvozku - paket pro špatné cesty


Andrews

Doporučené příspěvky

ahoj, mel jsem tady par otazek ve vice vlaknech, tady to postnu primo. chtel bych nechat dodelat na OII Combi paket pro spatne cesty (zvyseni svetle vysky a kryt podvozku).

kdyz jsem volal do skodovackeho servisu, rekli mi, ze se to lisi jen prednimi tlumici. muze to byt pravda? nevi nekdo nebo nema moznost zjistit, jak se lisi klasiky podvozek od toho paketu? a jak pripade objednat?

mam objednanou OII kombi s timto paketem, je o 2,5 cm vyssi, takze to asi nebude jenom prednima tlumicema, kazdopadne ji mam k vyzvednuti az pristi tyden

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam objednanou OII kombi s timto paketem, je o 2,5 cm vyssi, takze to asi nebude jenom prednima tlumicema, kazdopadne ji mam k vyzvednuti az pristi tyden

ahoj, diky za odpoved. bylo mi receno, ze jsou to predni i zadni tlumice, stejne tak jine pruziny. snad se to podari dohledat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V jedné příručce jsem našel toto:

ŠkodaOctavia nabízí tři varianty podvozku:

• standardní podvozek

• sportovní podvozek (oproti standardnímu podvozku

je snížen o 15 mm)

• zvýšený podvozek (podvozek pro špatné cesty,

který je o 20 mm zvýšen oproti standardnímu

podvozku).

Jednotlivé varianty podvozku se liší pružinami,

tlumiči, stabilizátory a ložiskovými díly.

Takže to bude víc dílů. Podrobnosti jsem bohužel nezjistil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, diky za odpoved. bylo mi receno, ze jsou to predni i zadni tlumice, stejne tak jine pruziny. snad se to podari dohledat...

jestli to dotáhneš do konce, budeš úspěšnější než já.. a samozřejmě si nechám poradit a pak to přes Jeldu koupim..

akorát nevim jak to k mým 18tkám pujde :smich: vzhledově...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Caute,

ja mam uz druhu OII s paketom. Podla mna super vec:

1. NIKDY som nešuchol spodok auta na rozdiel od OI s paketom - uplne neporovnatelne!

2. Auto je vyssie aj ked iba o 2.5cm, ale predsalen lepsi vyhlad, pohodlnejsie nastupovanie

3. lahsie nakladanie/vykladanie batoziny

Od Scouta je to kusok nizsie, ale nie vela - ked to porovnavam v garazi s kolegami...

Inak nejake foto tej prvej co som mal som davnejsie daval tu: http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=14854&hl=

ked bude cas pridam aj foto novej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

čau kluci,

mam na Vás dotaz, chci koupit moji pani OII FL Liftback (bude jezdit prevazne mesto asi tak na 80%) a hodne uvazuju o tomhle paketu. U prodejce mi rekli, ze liftback zvysenej neni - co Vy na to?

zaroven rekli, ze ten paket ma ty kryty a ze nejak uspusobeny pruzeni - silnejsima pruzinama nebo je v tom neco vic?

Jinak si myslim, ze kdyz ten Lift neni zvysenej, ze to nema ani moc smysl, ale kdyz tak mne z toho vyvedte.

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo u OII jsem si to uz vsimnul, jen mne vyvedli z míry, jelikož nevím jestli u FL lift nebyla nejaká zmena, totiž prodejce rekl, ze lift zvysenej neni a taky v katalogu v té části o rozmerech nejsou ty dve hvezdičky jak u kombíku, myslím: " ** platí pro vozidlo s paketem pro špatné cesty"

v katalogu u OII pred faceliftem to uvedeno je a /jsem vul ze jsem si to tehdy nevzal :wallbash: /

jinak u Tebe je to jenom tim oplechovánim a delšíma tlumičema, nebo jsou tam zezílená treba ramena, pružiny a pod...?

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel na to neumím odpovědět, subjektivně bych řekl že je podvozek celkově měkčí a při přejíždění nerovností a děr v Praze

jsem velmi spokojen, horší je to při razantní jízdě na okreskách nebo na dálnici nad 180 km/h kde se auto nechová moc stabilně a má sklony k takovému houpání, což asi podporují i ty 15. Ale já jezdím hlavně po městě a vyhovuje mi to. Jen tak pro zajímavost - absolvoval jsem zkušební

jízdu s Hondou Civic 2,2 CTDi po Praze a myslel jsem že mi vyskočí ledviny a překousnu si jazyk. Paket bez zvýšeného podvozku by byl

asi limitující pro parkování u vyšších obrubníků, mě se zatím ještě nestalo že bych drhnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mam OII kombi dovoz z D a vypádá to u mě taky na zvýšenej podvozek, neb nad koly je obrovská díra - mám tam 16 ALU

Ovšem žádnej krycí plech pod motorem nemám, je tam normální plast z výroby.

Vzal jsem schválně laser na měření vzdálenosti a od země k podlaze mě to ukázalo 19 !!!!!! cm. :kol-131:

Auto bylo koupený jako jetý, nové bylo prodáno u autorizovanýho prodejce a bylo tam i servisováno.

Do auta se supr nastupuje, je to nebe a dudy proti Peugeotu, ce jsem měl před Oktávou lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny příznivce paketu pro špatné cesty ale i Ty kterým se to nelíbí

taky mám paket pro špatné cesty na OII předf.a stejně jako octavian jezdím občas po polních cestách. Je to dobrá věc člověk se nemusí ježit když sjede mimo pěknou cestu a čekat kde co utrhne. i když ty naše cesty jsou mnohdy horší než ty polní :aggressive: Řešil jsem taky problém jestli můžu použít 17 pegasy, jsou to nádhery, moc se mi líbí. V konfigurátoru to nešlo, konzultoval jsem s octavianem. Pro klid duše jsem ještě emailoval do škodovky . Odpověděli mi že povolené rozměry kol mám v techničáku. tam mám 17 kola napsány, tak už dál nic neřeším. pokud bych chtěl kola která tam nemám tak mi písli odkaz na oddělení homologací. Ted jezdím na 16 s michelinama a naprostá spokojenost. Nemám pocit že by byl podvozek tvrdý. Uvidím jak to bude jezdit s těma 17, zítra mi mají přijít. Jinak si myslím že octuše zvýšená o 2 cm nevypadá zle. je to zase trochu něco jiného. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viz prispevek vyse, jezdim na 17 s paketem po kameitejch cestach, me se to za ten priplatek vzdy vyplatilo, samozrejme neni to 4x4 takze jde jen o to ze kdyz uz po ty ceste jedu tak se nebojim ze mi kamen odlitne do podvozku coz se obcas stava a nebo ze je veprostred vetsi kamen a ten pekne nadjedu :) Je to i bomba kdyz stojim treba na magistrale v Praze a vedle me je taky nekdo s OII jak jsem vejs a koukam na nej trosku vic ze shora :)

Jinak spodek je oplastovanej akorat mam pocit ze jsem tam videl trochu plechu nekde kolem naprav, ale preci jen uz jsem to mel na zvedaku nejakej ten patek zpet tak nereknu presne kde je ten plisek :)

ale opravdu bych doporucoval ty 17 tvrdsi to neni oproti 16 ktery mam na zimu a vypada to lip, ta mezera u 16 uz je opravdu dost nepekna :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...