Přejít na obsah

Trippling


Georg

Doporučené příspěvky

co jsi to dal za tripling? ten co tu vsichni montuji, at uz koupeny nebo vyrobeny svepomoci, tak spina po dobu 3 bliknuti paralelne se spinacem v pacce, takze pro auto se to chova jako kdyz 3 bliknuti drzis packu, vse cvaka uplne stejne

ty jsi to udelal jak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, že zde opravdu blíká ten modul. V zapojení chybí přívod z přerušovače.

Tady je nebezpečí, řekl bych že reálný stav, že trippling bliká jinou frekvencí než směrovky zapnuté páčkou.

Do naších aut ale patří trippling, který v podstatě simuluje páčku, prostě jakoby jsi ji držel ty sám, a bliká originální spínač směrovek(přerušovač).

Tobě pomůže jedině nějaké udělátko - pípák, které se zapojí pararélně na žárovky, v podstatě na vývody 3 a 4 modulu a bude pípat vždy když bude svítit žárovka směrovek.

V takovém případě to ale bude pípat vždy, i při blíkání zapnutém páčkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cokoliv co bude vydáva zvuk jaký se Ti líbí po připojení na 12V. Třeba sognalizátor rozsvícených světel. Prodává se na každé benzínce a v obchodech s autodíly. To je nejjednodušší řešení, ale zvuk nebude podobný přerušovači.

Zapojíš to na vývody 3 a 4 modulu. Jelikož se na těchto vývodych vždy střídá polarita, tak jetště použiješ usměrˇvovací můstekj, ten zajistí, že pípák bude vždy napájen správnou polaritou.

Možná ještě jedno řešení: místo toho pípáku zapoj nějaké relé s cívkou na 12 V. Když to bude blikat, relé bude cvakat, a máš zvuk přerušovače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, taky si myslím. Mně to totíž napadlo až během psaní, ale ten pípák jsem nechal :)

Ještě k zapojení:

To je jednoduché. Jsou dvě možností:

1. Nic neodděluješ a cívku relé zapojíš jen na vývody 3 a 4 modulu, tj. na žárovky. Když svítí np. levá strana, pak relé je uzemněno přes žárovky pravé strany a naopak.

Relátkem prochází malý proud, který ty žárovky nerozsvítí.

post-57881-0-29645900-1327556376_thumb.j

2. Kdyby náhodou jo, pak použiješ dvě diody, libovolné usměrňovací, np. 1N4007.

Anodu každé diody připojíš na vývody 3 a 4 modulu, katody spojíš a k nim jeden konec cívky relé a druhý konec na kostru.

post-57881-0-50990800-1327556446_thumb.j

Každopádně počítej s tím, že Ti to bude cvakat vždy i při blíkání "páčkou".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 11 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...

Včera jsem do své OI dal origo VW tripling,a zjistil jsem,že pokud do blinkru jen klepnu tak je to opravdu jen takový dvojblik,když to podržím cca sekundu tak to krásně 3x blikne.Tripling mám ve firemním peugeotu a tam stačí jen ťuknout a funguje jak má.Nedá se to na OI nějak upravit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli ten origo VW funguje stejně jak ten co se už sériově dával do FI pak ten Tvů je nějaký vadný.

V práci jezdím s FI kde je tripling a ten funguje naprosto perfektně. Ťuknu po páčce jen aby trochu byl kontakt a dál bliká sám 3x. Žádné takové částečné blikání nebo něco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

ahoj, je tu nekdo z MB a okoli, kdo ma zkusenost s montazi triplingu od ermishe bez toho, aby odpojoval baterku?

nehledam nekoho, kdo by to ´nejspis zvladnul´, ale nekoho, kdo s tim ma realnou zkusenost a uz vi, co a jak (+ je z vyse uvedeny oblasti a zvladne to i pri zapojenym akumulatoru)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
V 2. 1. 2012 na 15:08, zdesim napsal:

moc se omlouvam vsem, jestli jste to nekdo zkousel stavet (hlavne tibor39, ktery to chudak zkusil)

program, ktery jsem sem nahral byl na konkretni muj bastl, ktery jsem nezapojil podle schematu, ale nasledovne:

privod od prerusovace na PB2 (7.pin)

privod od 1. blinkru PB3 (2. pin)

privod od 2. blinkru PB1 (6. pin)

tranzistor 1. blinkru PB4 (3. pin)

tranzistor 2. blinkru PB0 (5. pin)

tripling - opraveny.rar

Takže tento kód už je správně podle schématu? Nebo dle zde uvedeného zapojení? A případně: schéma zůstává stejné a mění se jen přívody na procesor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...