Přejít na obsah

Trippling


Georg

Doporučené příspěvky

a jak ho mám opravit? mám to zapojený podle návodu na str.5. teď sem byl zkusit ty žárovky a celý mi to funguje.

jinak pro ty co nemají vypichováky tak jako já: ustřihl sem si z 1mm hliníkovýho plechu tenký pásky a zasunul je do děr pro vypichováky. není to žádná elegance, ale funguje to...

post-15019-1232103648_thumb.jpg

Editováno: , autor: Kubiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem ti psal včera - musíš opravit zapojení u 5 a 6! V návodu je chyba., resp. to není návod na O1. Jak by to mohlo fungovat, když např. v jednom konektoru máš zem (hnědá) na 5 a v druhým na 6! Obdobně u zapojení na pozici 6!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 kapl:

Kdyby nekdo montoval tenhle tripling, mozna mu prijde vhod navod:

Za vystraznym trojuhlenikem se nachazi vsechny potrebne vodice: +, -, L a P blinkr a comm. Mam tazne a zapojeni se s nim nijak nelisi. Jestli koupite verzi A tak to dostanete i s konektory, takze bude potreba vypichovak. Ja sem nakonec konektory uriznul a naletoval. V baleni se nachazi i navod, barvy jsou stejne jako v pripade Golfa, ale oznaceni pinu je jine, navic maji chybu v barve vodice v prilozenem schema!

V moji octavce - m.r. 2001 jsou barvy nasledujici:

funkce, oznaceni na rele - barva vodice v aute, barva vodice na rele

comm, 49a - cerno-bilo-zelena, bilo-zelena

pravy blinkr, 49R - cerno-zelena, zelena

levy blinkr, 49L - cerno-bila!!!, bila

kostra, 31 - hneda, hneda

stale plus, 15 - cerno-bila!!!, cerno-bila

U te cerno-bile je jediny problem, oba vodice jsou identicke, ale jeden je stale plus pri zapnutem klicku a druhy je levy blinkr, tohle je potreba zmerit voltmetrem. Plusy vedou do spinace dva - jeden cerveny drat kde je plus i bez klicku a uz zminovany cerno-bily s plusem spinanym, na ten je potreba zapojit rele. Jelikoz je za vystraznym trojuhlenikem jen 7dratu a zadne kriticke vedeni, neni snad co znicit v nejhorsim pripade vyhori pojistka.

Editováno: , autor: Kubiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pánovém kdo jste to kutil dle návodu, potřebuju poradit, jak správně nastavit programátor. Používám winpicprog a po naprogramování to fachá ale jenom na jednu stranu. Desku jsem skontroloval snad 100x, i dle návodu še ok. Zkoušel jsem i jiný procesor, stále stejný problém. Sw jsem zkoušel na simulátoru a tam běhá v pohodě. Tak mě napadá pouze špatně nahraný soft.

Díky za každou radu

Alda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam otazku pre tych, ktori pouzili konektory so sady (neletovali, ale prepinovali).

Ako ste riesili nekompatibilitu dodanych a origo konektorov? Len vycvakanim / vyrezanim plastu, alebo inym sposobom?

prerusovac vs konektor zo sady

P1060206_mini.jpg P1060205_mini.jpg

konektor prerusovaca vs konektor zo sady

P1060209_mini.jpg P1060207_mini.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Kdyby to nekoho zajimalo tak zde je taky navod a za PODSTATNE lepsi cenu, sice to neni na skodovku ale myslim ze by to teoreticky melo jit taky

http://www.astra-g.cz/

A je tu nekdo, kdo by to mohl rict na 100%, ze to bude fungovat i v Octavii? Po vzneseni dotazu na tamnim foru mi prakticky nebylo odpovezeno... Pouze me autor odkazal na ten modul, co se tu probira od pocatku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, mám origo trippling 000 998 229A a od prvního zapojení my to dělá toto: pokud páčkou krátce bliknu, blinkr krátce blikne, pak je kraťoučká pauza a pak světla třikrat zablikají. Myslím si že to mám dobře zapojené. Nevíte co s tím? Mám Golf IV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Len pre zaujimavost davam pinout konektorov aj s vodicmi:

original konektor prerusovaca

pin vodic

1 49a cierno biely, zelene pasiky

2 49R cierno zeleny

3 49L cierno biely

4 sedo modry

5 31 hnedy

6 15 cierno biely

7 cerveno zeleny

prepojeny konektor prerusovaca

pin vodic

1 bielo zeleny

2 zeleny

3 biely

4 sedo modry (povodny vodic)

5 hnedy

6 cierno biely

7 cerveno zeleny (povodny vodic)

prepojeny konektor tripplingu

pin vodic

1 49a cierno biely, zelene pasiky (povodny vodic)

2 49R cierno zeleny (povodny vodic)

3 49L cierno biely (povodny vodic)

4 nezapojeny

5 nezapojeny

6 31 hnedy (povodny vodic)

7 15 cierno biely (povodny vodic)

8 nezapojeny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Cumim jak blazen, normalne mi to ukradli. Tohle jsem kdysi vymyslel ja, par kousku prodal, pak sem na to nemel uz cas. Plosnak je trochu predelanej, soucastky rozmisteny stejne, software si zbastlili sami. Casti textu v manualu jsou moje, schema zapojeni je uplne stejny, ty kraavo , to jsou casy :aggressive:

Ahoj , zajímalo by mě jestli na tom zmákli tu chybicku s tím vozíkem? Jinak díky ti jsi frajer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem to zkoumal s tim kratkym blikem na zacatku a on tam proste byt musi z logiky veci. Pokud je totiz nastavena delka bliku na 300ms a ty tam posles 100ms impuls, tak ten program jeste 200ms ceka nez si uvedomi, ze ma spustit 3 bliknuti a tim vznikne ta mala mezera.

Alda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...