Přejít na obsah

Problém s Imobilizérem


Jurajus

Doporučené příspěvky

Stává se mi, že otočím klíček a začne mi blikat kontrolka imobilizéru. Vyndám klíč a při dalším zasunutí a otočení je to OK. Někdy ale musím proceduru opakovat i třikrát. Co s tím? Jde to nějak opravit, nebo se to musí vyměnit. A vlastně co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stává se mi, že otočím klíček a začne mi blikat kontrolka imobilizéru. Vyndám klíč a při dalším zasunutí a otočení je to OK. Někdy ale musím proceduru opakovat i třikrát. Co s tím? Jde to nějak opravit, nebo se to musí vyměnit. A vlastně co?

Udajne to z 90% dela nejaky spojovaci kabel mezi spinackou a pristrojovkou,aspon toto mi rekli v servisu.V origo skoda je prej oprava za 800,- vcetne dane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel to může být také ta skleněná tyčinka v klíčích (imobilizér). Já mám klíče dva, jeden chybuje přesně tak jak popisuješ. Někdy nejde (když se rozbliká kontrolka na palubovce nenačte imbo), potom stačí zkusit znovu a zase funguje, ale druhý klíč jde naprosto bez problémů. Mohlo se klidně stát, že ti ty klíče upadly a poškodily tu tyčinku - kamarádovi tak odešel klíč na Felicii, když mu klíče manželka házela z bytu na zem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No strejc to měl taky. Dal to do origo servisu a oni mu tam mněnili nějaké kolečko u klíče. Pak mu to přestalo. Ale ani mi nechce říct kolik to stálo. Ale je pravda, že mu to už nedělá. Ale věřit jim, to se mi už jednou nevyplatilo. Vymněnili na co mohli a za chvíli to bylo zase. Nemyslím tohle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stává se mi, že otočím klíček a začne mi blikat kontrolka imobilizéru. Vyndám klíč a při dalším zasunutí a otočení je to OK. Někdy ale musím proceduru opakovat i třikrát. Co s tím? Jde to nějak opravit, nebo se to musí vyměnit. A vlastně co?

Na Oct.I mi to tiez robilo a v servise mi vymenili spojovaci kabel medzi spinacou skrinkou a pristrojovkou.Po vymene sa to uz neopakovalo a zaplatil som nieco do 300,-Sk(uz si nepamätam kolko to presne bolo,ale nie viac nez som uviedol)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 11 měsíců později...

Mám problém s Octavkou r.v. 2000, 1.9Tdi 66kw AGR. Auto je dovezeno z D. Mám jen jeden klíč a docela často se mi stává, že nenastaruju. Jakmile strčím klíč do zapalování, tak mi ta oranžová kontrolka se symbolem "!" začne blikat, místo aby se rozsvítila a zhasla. Nevím co mám dělat. Prosím o radu Děkuji. PS: Klíček jsem už i rozebral a vyčistil prach, ale nepomohlo to. Může se to stávat proto, že bliká INSP servis a auto mě tímto nutí tento servis udělat? Mám to auto chvíli a ježtě jsem ho neudělal, nebyl čas. Max do 5ti dnů ho udělám. Pomohlo by vymazat tento servis? Prosím o radu. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle me ti blbne ta civka u spinacky,me to delalo,mel jsem povystrcenej konektor,ale nez jsem to rozdelaval,tak jsem se na to ptal a ty civky imob nekdy blbnou,tak vymena.Ale ja mel dva klice a oba jsem zkousel,tim jsem zavrhl moznost spatneho cipu v klici

Diky. Rozebral jsem ten kryt, zahybal konektorama a zatim to zas funguje :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a ježtě byl jsem na VAGU, nepsalo žádnou závadu, jenom že klíč vydává slabý signál a ten mechanik mi řek že je v klíči slabá baterka. Přece baterka v klíči napájí jen DO a ne čip imobilizéru, ten je úplně mimo ne? Vždyť čip není ničím napájen. To už vím proto, že když jsem montoval do jedne octavky DO start, tak jsem použil takový modul na "občůrání" imobilizéru. Byla to krabička do které se strčil ten čip (popř. celý klíč) a vedl zní takový drát a ten se obmotal kolem spínačky. Tím pádem při DO startu si ŘJ myslela že je klíč ve spínačce. Takže nechápu toho mechanika jak to mohl vůbec vyslovit? Nebo to může mít vliv? To těžko ne? Vždyť pokud není auto vybaveno DO v klíči tak tam žádná baterka není!!!!

Editováno: , autor: ŠEBLEF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

baterie je jen na DO

to že je mechanik není záruka všech vědomostí

No to je fakt a když už sme u toho DO, tak i po výměně baterií mi nefunguje. Nevíte čím by to mohlo hýt? PS: Při jízdě mi cvaká nějaké relátko

Editováno: , autor: ŠEBLEF
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

baterie je jen na DO

to že je mechanik není záruka všech vědomostí

No to je fakt a když už sme u toho DO, tak i po výměně baterií mi nefunguje. Nevíte čím by to mohlo hýt? PS: Při jízdě mi cvaká nějaké relátko

V žádném případě to nemá nic společného s inspekcí nebo baterií v klíči. Imo je nezávislá, samostatná část a čip funguje na principu rozkmitání. V drtivé většině je vadná cívka u sp. skříňky, souhlasím s vyčištěním konektoru cívky, jen někdy se cívka mění. Zřídka se mění IMO (součást palubního štítu). Čip v klíči jsem nikdy neměnil, musel by být mechanicky poškozen. Jinak pro info: kód čipu klíče se načte při prvním zapnutí klíče na "15" a po celou dobu běhu motoru je IMO mimo provoz. Nikdy nezpůsobí zhasnutí motoru během jízdy. Jinak, zkušenost s dálkovými starty jako je třeba Magicar apod. používají tzv. by-passy, což je vložení čipu nebo klíče do jedotky, která převysílá kód čipu do stávající cívky auta. Pokud se jedná o primitivní cívku a relé - žádný problém. Ale pokud se používá nějaká zesilovací jednotka, kvůli nedostatščné intenzitě signálu, může to způsobit zahlučení orig. cívky auta. Např. u BMW. Tím dojde k nerozeznání a výpadku kódu čipu klíče. Ještě bych chtěl říct, že při výměně cívky je potřeba opatrnosti, protože celkem dobře drží na spínačce a pří demontáži a montáži docházi k velké destrukci cívky. Moje zkušenost. Info na VAG - klíč - slabý signál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

dneska jsem si pujčil O1 od mojich rodičů a ve městě jak jsem chtěl nastartovat tak blikala kontrolka imobilizeru,nic me nenapadlo lepsiho nez zkusit nastartovat tak jsem to asi 3× zkusil ale bez vysledku :kuk: pak jsem vytahl klič a dal ho zpet do zapalovani a už to nedělalo a už to neblblo,,je to kličem nebo něčim jiným??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem si pujčil O1 od mojich rodičů a ve městě jak jsem chtěl nastartovat tak blikala kontrolka imobilizeru,nic me nenapadlo lepsiho nez zkusit nastartovat tak jsem to asi 3× zkusil ale bez vysledku :kuk: pak jsem vytahl klič a dal ho zpet do zapalovani a už to nedělalo a už to neblblo,,je to kličem nebo něčim jiným??

uz to tady bylo mockrat, bud slaba cteci civka immo ve spinacce, nebo vadnej kabel mezi spinackou a budikama, novej kabel cca 200,-, asi jednodussi zacit tim kabelem .. pokud se tedy jedna o predfacelift

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...