Přejít na obsah

Predné reproduktory


Doporučené příspěvky

Zdravím,

potreboval by som poradiť pri výmene repro v predných dverách. Vzadu mám Clarion a dopredu uvažuje nad kúpou SONY XS-F1725. Nechcem veľa investovať, ide mi hlavne o výmenu továrenských reproduktorov, ktoré sú otrasné. Stačí výmena basových reproduktorov, alebo sa oplatí investovať aj do výmeny výškových repro. Prípadne ak vymením len basové repro je potrebné domontovať redukciu, alebo stačí kondenzátor. Ak máte skúsenosti privítam odporúčania na kompletné sady. V audio sa veľmi nevyznám, tak sa vopred ospravdlňujem, ak som niečo poplietol.

Vďaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměň všechno a nekupuj Sony. Jejich reproduktory nestojí za nic. Hlavně dávej při výběru pozor na montážní hloubku reproduktorů. Budeš muset vyrobit nebo koupit nové distanční kroužky pod středobasový reproduktor. Původní kroužky jsou s reproduktorem pevně spojené. Ani s kroužkem nesmí montážní hloubka reproduktoru přesáhnout 60 mm. Raději trošku méně. Hlubší reproduktory do Fabie nedostaneš. Mohly by to být třeba Sinus Live SL-F160. Z lepších Axton CAC2.6ES. Výběr je dost velký. Jen si pohlídej tu hloubku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm asi nie som brutus audiofil ale rad si počuvnem aj nahlas aj potichu a musim povedať že tie origo v predu mi uplne stačia, zrejme záleží čím ich kŕmiš teda ak je rádio oničom, nemá zmysel meniť repro.

Ale:

Ako písal All 01, kúp distančené podložky a pokial kúpiš len stredobasy a nie kompa napojíš pôvodný výškač paralelne na stredobas: výškač má kondík.

Ideálna hĺbka repra je čo mi bolo poradené 56mm, inak sa ti opre o kolajnicu na okno a nedáš ho tam -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clariony bolo domontované priamo v ŠKODA Servise pri kúpe auta. Sú namontované v originálnych pozíciách vedľa C stĺpiku. Majú modrú membránu, takže nie som si či membrána je z papieru alebo z iného materiálu. Ale kvalitatívne sú na inej úrovni ako pôvodné repro vpredu, ktoré pri hlasitých basoch rezonujú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozri si www.autoradia.sk, ja som odtial bral HERTZe za lepšiu cenu ako sú na tej stránke, treba sa vedieť dohodnúť chichi.

Reprá v plastoch C stĺpiku som mal aj ja...neviem pre koho to vôbec bolo designované, ale tá pozícia nech máš akékolvek repro nemôže hrať dobre...

Na tvojom mieste by som dal do plata ovály a nebudeš už chieť meniť v predu...ver mi :palec2:

To: fancarhifi

A ako je to s cenou pri tých Impactoch, prípadne, kde sa dajú zakúpiť na Slovensku. Nebude problém ak autorádio má uvádzaný výkon 4x50W?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našiel som na internete tieto:

http://www.hej.sk/audio-video/obchod/25244...arion-srs-1726/

Viem, že nie sú zrejme extra dobré, ale vzhľadom na to že mám vzadu Clariony, tak by mi to vyhovovalo. Ak sa môžem spýtať stačí mi už dokúpiť len dištančné krúžky, alebo treba kúpiť aj kondenzátory, alebo rozbočovače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prehladával som celé fórum, ale nikde som nenašiel akého priemeru sú výškové reproduktory, ktoré sú osadené z výroby vo dverách. Akým spôsobom sú tam pripevnené.

To: fancarhifi

Kde by sa dali zakúpiť tie plastové redukcie. Majú v Škodovke, prípadne sa dajú použiť redukcie z pôvodných reproduktorov. A ešte jedna hlúpa otázka, pôvodné káble je potrebné cínovať k novým repro, alebo sa dajú pripevniť aj pomocou nejakých svorkovníc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prehladával som celé fórum, ale nikde som nenašiel akého priemeru sú výškové reproduktory, ktoré sú osadené z výroby vo dverách. Akým spôsobom sú tam pripevnené.

To: fancarhifi

Kde by sa dali zakúpiť tie plastové redukcie. Majú v Škodovke, prípadne sa dajú použiť redukcie z pôvodných reproduktorov. A ešte jedna hlúpa otázka, pôvodné káble je potrebné cínovať k novým repro, alebo sa dajú pripevniť aj pomocou nejakých svorkovníc.

sice nejsem fancarhifi,ale odpovim ti aji ja :) ty plastove redukce,myslis tim asik instalacni mezikruzi se daji koupit napriklad u dexonu,nebo je urcite fancarhifi prodava,nebo kdekoliv jinde ;) jinak ty redukce z puvodnich se pouzit nedaji protoze repraky sou v nich zabudovane,a pokud jde o kable tak u tech starych byl konektor ktery je primo v tom krouzku,takze o ten taky prijdes a u novych repraku dostanes aji kabelaz kterou klidne pouzij a mas hotovo -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chystám se v nejbližší době také vyměnit repro. Chci se zeptat jestli nové repráky napojíte na původní kabely nebo natahujete nové káble až k rádiu? A ještě bych měl jednu otázečku: kam by se mohla dát vyhybka? Myslel jsem buď schovat pod tapec a nebo pod schránku spolujezdce na druhé straně samozřejmě pod volant

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chystám se v nejbližší době také vyměnit repro. Chci se zeptat jestli nové repráky napojíte na původní kabely nebo natahujete nové káble až k rádiu? A ještě bych měl jednu otázečku: kam by se mohla dát vyhybka? Myslel jsem buď schovat pod tapec a nebo pod schránku spolujezdce na druhé straně samozřejmě pod volant

ja nechal kabely puvodni a vyhybku sem dal do madla dveri,pridam foto ;)

post-1940-1176226641_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi natáhnu nový káble.Snad se mi tam ta vyhybka vejde pod ten tapec. Uvidíme až mě přijdou.

A výškáč dáváte na místo toho původního nebo někam jinam např. na sloupek?

ja dal vyskac do A sloupku,chcu pro nej casem udelat kaplicku a nasmerovat ho smerem dopredu,ale je pravda ze nejjednodussi to je vymenou za ten puvodni ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak káble už mám natažený teď jenom čekám až mi dorazí tlumící matroš s kroužkama pod repro. Jinak repráky už mě přišli a vyhybka co mám já je o něco větší, ale snad se tam vejde. Výškáč skusim dát do sloupku aby byl ve výšce uší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
  • o 1 rok později...
  • o 1 rok později...

Zdravím, začal mi drnčet originální středobas ve dveřích řidiče, tak bych rád koupil nové repro s tím, aby hrálo aspoň o něco málo lépe, než originální. Nemáte tip na nějaký komponentní set, kde bych repro jen vyměnil kus za kus a nemusel vymýšlet nové uchycení pro výšky apod.? Byl tu někde návrhna Renegade RX6.2C, ale je to přeci jen z rok starého příspěvku a tak se třeba najde něco jiného, ale pokud ne tak vezmu Renegade. I cena je více než pěkná. :) Rádio mám Alpine CDE-104BTi. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Renegade jsou v pohodě...výška tam pasuje bez úpravy.Pak ještě používám Alpine SXE-17CS

 

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/40-1-Reproduktory/199-3-komponentni/5/2002-Alpine-SXE17CS

 

toto je předcházející model...výška přesně sedí do původního místa pro výškový reproduktor...k repro je potřebná i plastová redukce (ta původní je součástí reproduktoru)

Pro snadné připojení (aby se zabránilo cvakání konektoru) se použije přípojný konektor

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/52-1-ISO-redukce/186-2-kabelove-redukce/5/411-konektor-repro-Skoda-Fabia-VW

 

Je to základní instalace tzn. že nevyžaduje žádné zvláštní vybavení krom šroubováku Torx 15

 

post-845-0-46078000-1464897906_thumb.jpg

post-845-0-54324900-1464897979_thumb.jpg

post-845-0-69102100-1464898002_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...