Přejít na obsah

Samovolné zamykání/odemykání


maxim

Doporučené příspěvky

Zdravím

Popis problému: Samovolně dochází k zamykání a odemykání vozu a to nejen při jízdě, ale ikdyž vůz stojí v klidu.

Popis vozu: Škoda Octavia I, rv cca 2000, najeto cca 70 000, nebouraná, motor 1.6, výbava nevím, ale okna bez elektriky, centrál obyčejný-bez dálky

Další: Auto není moje, takže přesné detaily neznám, ale pokud vím, tak začaly blbnout zámky-nešlo zamykat ani odemykat-nejdříve u řidiče, pak u spolujezdce. Zámky byly opraveny(jak, to bohužel nemám ponětí). Po nějaké době se objevilo toto samovolné zamykání a odemykání a zámek u řidiče se uvolnil a prostě vypadnul. Zámek je opět na svém místě a porucha stále stejná. Myslím, že ten, co to opravoval, tam něco zprasil. Tušení mám na špatnou kostru, taky mně napadlo navštívit diagnostiku, že ta by mohla něco povědět. Zkušenosti s Octou nemám, sám vlastním Vectru, takže toto je pro mne pole neorané. Proto budu velmi rád za jakoukoliv radu a pomoc. Díky

PS: Jinak lokalita Luhačovice, Zlín, Uherské Hradiště-kdyby byl někdo schopný poblíž.

Editováno: , autor: maxim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím

Popis problému: Samovolně dochází k zamykání a odemykání vozu a to nejen při jízdě, ale ikdyž vůz stojí v klidu.

Popis vozu: Škoda Octavia I, rv cca 2000, najeto cca 70 000, nebouraná, motor 1.6, výbava nevím, ale okna bez elektriky, centrál obyčejný-bez dálky

Další: Auto není moje, takže přesné detaily neznám, ale pokud vím, tak začaly blbnout zámky-nešlo zamykat ani odemykat-nejdříve u řidiče, pak u spolujezdce. Zámky byly opraveny(jak, to bohužel nemám ponětí). Po nějaké době se objevilo toto samovolné zamykání a odemykání a zámek u řidiče se uvolnil a prostě vypadnul. Zámek je opět na svém místě a porucha stále stejná. Myslím, že ten, co to opravoval, tam něco zprasil. Tušení mám na špatnou kostru, taky mně napadlo navštívit diagnostiku, že ta by mohla něco povědět. Zkušenosti s Octou nemám, sám vlastním Vectru, takže toto je pro mne pole neorané. Proto budu velmi rád za jakoukoliv radu a pomoc. Díky

PS: Jinak lokalita Luhačovice, Zlín, Uherské Hradiště-kdyby byl někdo schopný poblíž.

Pokud je to originální centrál, podívej se na celý zámek, jsou v něm tři mikrospínače, pro stav zámku a pro stropní osvětlení. Stává se, že se tyto mikrosp. silně znečistí, nebo poškodí. Ze své zkušenosti bych raději dal celý zámek nový. Platí to i pro zámek u spolujezdce. (pokud je) Ještě bych zkontroloval kabeláž v průchodce mezi dveřmi a karoserií. Někdy jsou zlomené dráty, nebo obnažené. Jestli je centrál domontovaný, bývá někdy problém s nastavením spojnice táhel servomotoru a orig. táhla, nebo je motor uvolněný. Může být i vadný samotný servomotor, krycí manžeta se po letech zpravidla roztrhne a pak se do serva dostane voda. U orig. cent. diagnostika napíše nesmyslný signál a určí, které dveře. Nic víc. Toto jsou moje zkušenosti, kdybys to chtěl probrat po telefonu 777002627

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za radu-hned jak se k te Octavce dostanu, mrknu na to, co mi radíš. Jinak je to centrál originalni, dodelavany neni. Zkusim jeste zjistit, jestli ty zamky byly jenom opravovane nebo komplet menene, aby v tom bylo trosku jasno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

mam oCtavku 2003 1.9 TDI central s DO , auto sa mi počas jazdy začalo same odomkinat aj ked otvronene bolo , aj ked som ho zavrel tak sa furt odomikalo aj niekolko krat po sebe , neviete kde može bit chyba ? kukal som už na zamok vodičových dveri - som ho odpojil a robilo to aj tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Taky mně to dělá. Mám Octavii I 2002 1,9 TDI s DO a někdy za jízdy slyším z centrálu odemykací impulsy. Horší je, že když auto zamknu, tak nemám záruku, že zůstane zamknuté. Někdy se totiž vrátím k autu a zjistím, že je odemknuté i když jsem ho před odchodem určitě zamknul. Hledal jsem to ve foru, ale všem se auta spíš samovolně zamykají a my dva jsme s problémem samovolného odemykání zřejmě výjímky. Pro zloděje je odemknuté auto pravým požehnáním a tak bych se také rád dozvěděl, co to může dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne sa auto otvaralo (samo )takým sposobom ako keby si odomkol DO (rozsvietili sa smerovky a piplo to) a niekedy to urobilo aj 5-6 krat zasebou ,niekde som čital na nete že to vie robit hl,zamok,tak  mal som rozobrane komplet dvere na vodič strane , zámok vonku mikrospinač som menil , kable som kukal a nič , tak nakoniec som to zaniesom známemu elektrikárovi a ten bol s toho tež trocha mimo ale vymenil mi niaky spinač v zamku kufru (inak to mi vyhadzovalo aj na diag.) a plast v zamku na vodič strane , je tomu pár dni a zatial je všetko v poriadku :) 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravím,

už si vážně nevím rady nikde jsem nic nenašel tak bych poprosil o radu.

Mám problém někdy při startu se mě uzamknou samy dveře ne všechny ale různě..nedávno jsem měnil i mikrospínač v zámku řidiče takže tam chyba není dělalo to i před výměnou mikrospínače.

Pak mám několikrát do týdne problém s první startem druhý už je většinou ok. 

Nevím jestli tyto dva problémy nějak mohou navazovat tak je zmiňuji oba.

 

Jinak oba problémy nastali začátkem podzimu/zimy 2013 minulou zimu jsem se s ničím takovým nesetkal.

 

Octavia I 1.8t 110kw 4x4 2001

 

Budu rád za každou radu a předem vám děkuji.

 

Marek 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 6 let později...
  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...