Přejít na obsah

Rozvody Fabia 1.9 SDI


Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj, tak podle servisního manuálu by měla být výměna při 150 000km, platí pro SDi od 5/2002

Já budu kupovat 5/2003 která má najeto 150 000km a bliká servis takže mě asi čeká výměna rozvodů :wacko:

Jenom nevím jaké koupit a u koho vyměnit + garančka.

Volal jsem do jednoho nejmenovaného servisu Škoda a tam mě nabídli buď origo rozvody za nějakejh 8000 - 9000 kč nebo prej Bosch za půlku.

Tak fakt nevím, nemáte někdo zkušenosti? :help:

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak podle servisního manuálu by měla být výměna při 150 000km, platí pro SDi od 5/2002

Já budu kupovat 5/2003 která má najeto 150 000km a bliká servis takže mě asi čeká výměna rozvodů :wacko:

Jenom nevím jaké koupit a u koho vyměnit + garančka.

Volal jsem do jednoho nejmenovaného servisu Škoda a tam mě nabídli buď origo rozvody za nějakejh 8000 - 9000 kč nebo prej Bosch za půlku.

Tak fakt nevím, nemáte někdo zkušenosti? :help:

Díky

Zkus napsat třeba členovi fora SEBO. Nebo

www.njauto.cz sídlí v Židenicích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravím,

poradí mi někdo nějaký servis v Praze a okolí, kde by dělali rozvody na 1.9 SDI rv. 2000 levně? Případně pište Vaše zkušenosti a ceny, které jste měli. Vím jen o jednom servisu (mám krátce své 1. auto) a nevím, zda není zbytečně drahý - říkal že rozvody mi udělá za cca 6tis (ale nevím, jestli i s vodní pumpou).

Dík za Vaše názory!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Hoši,  potrebujem kupit rozvody a vodnu pumpu na SDI ASY. Požiadavky su take aby to bolo čo najbližie k tej prvovýrobe. čosi som čital že INA je dobry vyrobca. Jednoducho dačo spolahlive aj čo sa týka tej pumpy.

Napr  keď som menil predne ložiska tak som volil FAG, tak reku aj ta INA by bola OK.

 

Hlavne chcem vedieť daky obchod -eshop- kde su spolahlivy a nepredavaju daake napodobeniny či dačo iné než si objednám.Cosi som pozeral ale som zvedavý na Váš názor kde dobre kúpiť. Dík. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj. Som hladal tu vhodnu sadu.A skusim to teda z tych skodadielov.Hlavne kôli tomu,že tam maju hneď aj tu pumpu v ponuke. Ta Hepa bude asi najlepšia. A ide tam aj novšia pumpa. Dúfam ,že ta hepa bude dobrá voľba a bude to tam pasovať a vydrži do ďalšej výmeny.

 

Dúfam že pošlú to čo chcem .

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ľudia,

neviem keru vodnu pumpu do FI SDI rv.2005. cislo podvozku 449440.

Nevie mi daaka erudovana osoba povedať aky je rozdiel medzi  tymito kusmi?

http://www.skoda-diely.sk/nahradni-dil/045121011cx-vodna-pumpa-1-9sdi-47kw-hepu-5216.html  045 121 011 CX

http://www.skoda-diely.sk/eshop/045121011g-vodni-cerpadlo-1-9-sdi-47kw.html   045 121 011 G

 

Potom su aj HX a D čkove no šľak ma ide trafiť. :kol-26: keby som to dneska zistil bolo by fajn,kej nie zajtra im poslem req.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ,  dik za potvrdenie. :palec2: . Si to pozeral podla toho cisla podvozku?

 

Lebo ja mam tacke chymrazne vcera polepene vin_txt  do etky, ale nedopadlo to moc dobre,lebo v kufri mam zosuchane cisla volaktore a  ale mne to tam akosi mixuje tie diely v tej etke.Teda su tmave aj tie co by nemali :kol-32: .Co mam druhy origo vin_txt ale k inemu vozu tak to mi ide dobre.

 

Si predstav v motore mam 045 121 019D co je z z WW alebo z audi. Preto som bol z toho zmeteny lebo neviem ake tam mozu byt rozdiely v rozmeroch ci v dacom inom.Akurat ja chcem interval 150tkm takze take co vydrzi hladam.

Tiez som pozeral to 045 121 011 J,-ckove co vyplula etka na stranke autodielov  ale maju tam napisane v poznamke ze novsie prevedenie od cisla podvozku xxxxx .Lenze mne to ukazuje podla toho cisla presne opacne.Preto som sa pytal ci nema dakto prehlad ake su tam rozdiely krem X ako repasu. no a nahrada za 019D je asi HX .....

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Číslo podvozku je podle mě k ničemu, potřebuješ celý VIN. Ta čísla z Etky nejsou podle VINu. Proto jsem ti psal, abys kontaktoval suriho. Ten se v těch dílech vyzná líp. Já nevím, jaký rozdíl je mezi jednotlivými specifikacemi vodního čerpadla. Je tedy možné, že tam můžeš dát čerpadlo s jiným číslem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napísal som ,tak uvidíme.

 

Nak ako sa to  daaky cas pozeram tak tie cisla to je len marketingovy tah.

Ten moj obchod skodadely jednoducho 045121011JX  v originale proste nema ,To je vicemeneje podozrive.Jednoducho chcem stary diel vratit a kupit original,coz sa mi zda zhola nemozne ako pozeram tie shopy. A zas valit do skodofky - no to urcite!!!!

Editováno: , autor: Piaggio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Chci se zeptat jak velký problém je výměna rozvodu a pumpy na Fabii s 1,9SDI  svépomoci?

Jde mi o praktické zkušenosti, ne rady typu musí se sundat vývěva a zaaretovat vačkový hřídel.

 

Postup je docela dobře popsán třeba zde , ale ono je něco jiného dělat to na motoru vně auta a v autě, kde se musí řešit třeba to jak dostat řemen přes držák motoru atd.

případně se člověk pere s nedostatkem místa a  kuželovým spojem rozvodového kola držícím jak židovská víra.

  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...