Přejít na obsah

ABS - zapnutí jednotky ABS při rozjezdu / dobržďování


DENINOS

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás, chtěl bych se zeptat jestli nekdo z Vás nezaznamenal problem s ABS. Mám OCTU 1,6/74kW 1997 a

začaly se mi při rozjezdech ozývat divné zvuky z prostoru motoru jakoby od předního kola (takové chrčení). Nakonec jsem zjistil,

že ty zvuky jdou z hydraulické řídící jednotky ABS. Když jsem odpojil pojisky co jsou nad baterkou tak zvuky zmizely ale samozřejmě přestalo fungovat ABS. Mrknul jsem se na to VAGem a žádné zaznemenané chyby jsem neobjevil. Takže nevím čeho se mám dále chytnout. Nevíte prosím čím by to mohlo být, nesetkal se někdo z vás tímto problémem. Všem děkuji za rady a názory na tento problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím zda ti to pomůže, já měl též problém s ABS. Začala problikávat kontrolka na přístrojovce, po čase svítila neustále.

Bylo vadné čidlo PP kola, chyba se naštěstí objevila na VAGu. Ale co hlavně, jelikož mám i EDS, docházelo při jízdě!!! (ne rozjezdu)

k zapínání tohoto systému což se projevovalo chrčením od motorového prostoru. Čidlo totiž nebylo úplně kaput, ale vydávalo sem tam

nějaké hodnoty, jednotka to vyhodnotila jako prokluz předního kola a EDS se prostě zapínalo (chrčelo) až do ryhlosti 40 km/hod.

Po výměně čidla OK. Naštěstí :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsme to tady tuším řešili. Neslyšíš ten zvuk náhodou při prokluzu předních kol? Pokud ano, tak je to naprosto normální věc. U tvého auta je v činnosti system EDS (tuším že elektronische diferencial system) čili při prokluzu předního kola system toto kolo přibrzdí a přes diferenciál přenese část točivého momentu na druhé kolo přední nápravy - system je v činnosti charakterizován typyckým zvukem - "chrčení" (viz rozjezd do zasněženého kopce). Pokud slyšíš "pazvuk" i při plynulém rozjezdu - pak jak píše Sudeták pomůže diagnostika - zkontrolovat čidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je normální že svítí kontrolka po nastartování tak cca 3-5 sec. otočím klíčkem rožnou se všechny a pak zhasnou, pak nastartuju a kontrolka svítí těch 3 až 5 sec, nemůžu si vzpomenout jestli mi to dělalo dřív, na vagu žádná chybka není

Editováno: , autor: Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som mal podobny problem,tiez pracovalo EDS pri rozbiehani aj ked nemalo. Na druhu stranu,pracovalo aj ABS ked nemalo. Pri dobrzdovani zacalo ABS povolovat tlak na brzdy okolo rychlosti 10 km/h.... VAG cisty,senzory vycistene. vsetko OK. Potom na to pozrel jeden manik a dosiel na to,ze su krive kruzky ABS na nabojoch kolies. (chyba sa mi objavila po vymene nabojov na prednych kolach). Takze naboje sli na reklamaciu a po vymene vsetko OK.

Inak mozes si to pozriet ked budes mat auto na zdvihaku - pozri si vzdialenost senzoru ABS od kruzku ABS na naboji a pomaly otacaj kolesom - ak sa bude vzdialenost menit,je to jasne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budu muset vyměnit těhlici, je tam asi vůle kterou právě zaznamená čidlo ABS. Tehlice je totiž prasklá. Člobrda co mi měnil ložisko tak říkal že je prasklá těhlice. Takže ted shánim těhlici, snad se mi to už podařilo a těhlici budu mít. potom dám vědět jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tohle mi přesně dělalo u 1,8 T. Diagnostika OK, nakonec ve škodováckým servisu usoudili, že to bude spojka, tak jsem jí nechal vyměnit a bylo to naprosto stejné. Pak jeden známej mechanik zkoušel běhat při rozjezdu vedle auta a držel ruku na jednotce ABS a bylo cítit, že pracuje. Pak to jeden známej autoelektrikář napojil na svou diagnistiku a testoval to za jízdy a zjistil,že čidlo ABS na pravém předním kole reaguje na otáčení kola s vteřinovým zpožděním, takže to vyřešila výměna čidla za 200,- z vrakáče :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Nemáte někdo zkušenosti s vadným ABS ? Párkrát se mi krátce po startu asi na vteřinu pod kapotou ozvala "příklepovka", někdy slabě zahučela ale většinou to byl pěknej rachot, stávalo se to tak jednou z deseti startů. Netušil jsem, o co jde do doby, kdy se mi asi 2x rozsvítila kontrolka ABS, ale dneska už zůstala trvale rozsvícená, ani opakovaný start nepomohl.

Octavia 1.9 TDi 81kW rv.99

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo zkušenosti s vadným ABS ? Párkrát se mi krátce po startu asi na vteřinu pod kapotou ozvala "příklepovka", někdy slabě zahučela ale většinou to byl pěknej rachot, stávalo se to tak jednou z deseti startů. Netušil jsem, o co jde do doby, kdy se mi asi 2x rozsvítila kontrolka ABS, ale dneska už zůstala trvale rozsvícená, ani opakovaný start nepomohl.

Octavia 1.9 TDi 81kW rv.99

Jak bylo řečeno výše, zajít na VAG a mrknout se. Tipoval bych to na pomale odcházející čidlo ABS. Jinak pokud by jsi je sháněl ta za suprovou cenu jsem nedávno kupoval origo SIEMENS na www.autodilykrc.cz (cca 550kč)- řekl bych, že jsou nejlevnějčí v ČR. Všude jinde byla cena cca 1200-1800Kč.

Editováno: , autor: DENINOS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nedělá ti to spíš pastorek na startéru že nezajede zpátky ? Mě to občas udělá a právě je to podobnej rachot.

Proc by to delalo ABS, kdyz rikas "kratce po startu". To jeste asi nejedes tak, aby jsi ABS aktivoval. Primlouvam se za starter a doporucuji promazat. Nekde zde jiz jsem na to odpovidal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nedělá ti to spíš pastorek na startéru že nezajede zpátky ? Mě to občas udělá a právě je to podobnej rachot.

Proc by to delalo ABS, kdyz rikas "kratce po startu". To jeste asi nejedes tak, aby jsi ABS aktivoval. Primlouvam se za starter a doporucuji promazat. Nekde zde jiz jsem na to odpovidal.

Dík za tip. Večer to zase bylo v poho...Ten VAG mě asi čeká v každém případě, teplé to startuju tejden :angry2: , takže se asi nevyhnu navýšení startovací dávky, jen je mi divné, že když už se to ozve, tak pravidelně za jízdy asi +/- 10 vteřin po startu. Čekal bych, že tou dobou je pastorek už zaparkovanej. Můj dojem je takovej, že si to ABS dělá testík ovládání brzdové soustavy až po nastartování a něco mu tam klepe ...

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych zkusil prostříknout a očistit pojistky,co máš na baterce,jedna z těch 3 je taky na ABS

a pak uvidíš.A k tomu startování-vyčisti startér a zkontroluj baterku,když to nepomůže,tak kup novej startér,zdá se že točí dobře,ale není tomu tak.Viděl jsem už hodně oct.TDi a nikdy jsem se startovcí dávkou paliva nic nedělal,pokud to nemá půl mega najeto. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych zkusil prostříknout a očistit pojistky,co máš na baterce,jedna z těch 3 je taky na ABS

a pak uvidíš.A k tomu startování-vyčisti startér a zkontroluj baterku,když to nepomůže,tak kup novej startér,zdá se že točí dobře,ale není tomu tak.Viděl jsem už hodně oct.TDi a nikdy jsem se startovcí dávkou paliva nic nedělal,pokud to nemá půl mega najeto. :)

Pojistky bych vyloučil, v případě vadné pojistky svítí kontrolka ABS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo zkušenosti s vadným ABS ? Párkrát se mi krátce po startu asi na vteřinu pod kapotou ozvala "příklepovka", někdy slabě zahučela ale většinou to byl pěknej rachot, stávalo se to tak jednou z deseti startů. Netušil jsem, o co jde do doby, kdy se mi asi 2x rozsvítila kontrolka ABS, ale dneska už zůstala trvale rozsvícená, ani opakovaný start nepomohl.

Octavia 1.9 TDi 81kW rv.99

Vycisti snimace a ty krouzeky s oknama na kole..Chybu vymazes vagem a i zjistis na kterem kole to je spinave zanesene, a davku taky zvednes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...