Přejít na obsah

svěšené přední dveře


doktor.j

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych poradit se svěšenými předními dveřmi,nainstaloval jsem tlumení a dveře padly.Pokusil jsem se je doštelovat na tom pantiku na sluopku,ale už neni kam štelovat a dveře jsou stále moc dole (zarazí se o ten pant na sloupku)

Takže potřebuji vědět jak a čím se dostanu k pantům povolit a jak se štelují.Kdo to už dělal,máte nějaký postup,radu?Jde to vůbec tímto způsobem.Předem všem díky ve vyhledávači jsem našel jen jednu velice strohou odpoveď.

doktor.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj nedokazu poradit ale mam je taky trochu sveseny . A jednou mne rikal servisni technik, ze po case je potreba rozdelat panty a vycistit a nekdy je potreba je podlozit. Tak nevim Ale kdyz se podivam tak je mam taky trosku ze sikma. Mozna bych poradil ze pokud je mas svisle svesene rozdelat a podlozit presnymi podlozkama. Pripadne se zeptat v autorizovanem servise jak to resi. Ale moje otazka by znela existuje nejake tlumeni na dvere??? Kde se na to mohu kouknout?? Vadi mne ze je to auto hlucne a je slyset hodne pres dvere. MAm 1.9 TDI 81kwh. Dik cau

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si vyrobil podložku z 1mm tlustého hliníkového plechu a tu jsem vložil mezi spodní pant a dveře. Jsou tam dva šrouby a je po problému, jak u řidiče tak u spolujezdce a jdou pěkně zavírat. Zdravim Wendy :t

------------------

Octavia 1.6 74kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ne, to ne! Podepřeš si dveře, vyndáš ty dva spodní šrouby a podložku tam zasuneš. Šrouby utáhneš a skusíš zavřít, popřípadě znovu povolíš a dveře doladíš, protože ty spodní šrouby mají v tom pantu vůli. Celý dveře nemusíš sundavat v žádném případě! Je to práce na 10 minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že nemusíš sundávat celé dveře, ale když jsem tam dával podložku, tak se pak mírně rozjela svislá spára mezi dveřmi a to mě štvalo, tak jsem měnil celý spodní pant - cena cca 200Kč.

když mám vůli v pantech dveří řidiče, asi budu muset ty panty vyměnit, že ? Nebo stačí jen třeba ten čep ? Těch 200,- je za celý spodní pant ? To by ten horní pant mohl stát cca stejně....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Aukru jsem koupil horní i spodní pant za 230Kč, ale měnil jsem jenom spodní, protože aby se mohl odmontovat ten horní, tak by se musela demontovat celá horní palubka a to se mi moc nechtělo! Stejně je víc vychozený ten spodní - po výměně ty dveře zavřu napoprvá a malíčkem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Aukru jsem koupil horní i spodní pant za 230Kč, ale měnil jsem jenom spodní, protože aby se mohl odmontovat ten horní, tak by se musela demontovat celá horní palubka a to se mi moc nechtělo! Stejně je víc vychozený ten spodní - po výměně ty dveře zavřu napoprvá a malíčkem....

Safra, to je tak náročný ? Asi to pořeším stejně jako ty.

Díky za tip ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Tak nevím jak to dopadne, kdyžtak se omlouvám:

post-6601-1177346096_thumb.jpg

Jj, hlinikovy plech je super - po zatreni lakovkou to vypada takhle (samozrejme dvere nyni paradne licuji).

Jinak tedy stacilo na spodnim pantu vysroubovat dve srouby, vlozil jsem si tam karton a na nej vyznacil pozici der + tvar, vystrihl z plechu a vypodlozil. Delal jsem to sam, prace tak na 20min na jedny dvere. Oriskem pro mne bylo najiti klice pro povoleni sroubu, je tam hodne malo mista. Nakonec pomohla hlava z goly s hvezdickou a otevreny klic 8 ;) Jo a musel jsem seridit znovu zamek.

post-2707-1210373604_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...