Přejít na obsah

Spotřeba oleje


hairman

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

...zdravim mam fabiu sdi.... vojde tam 4,5 l oleja....v pohode ??teraz mi menily dali 4 l a je full. bol som pri aute... olej uplne vyteceni... ak ma niekto sdi prosim help... od vrchu kolko je centimetrov po risku maxx mam podozrenie ze riska nie je orginal..... auto je dovoz.. mozno aj vana je ina.... neviem.... help....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je to takto s tym olejom ked je nové auto olej žrať môže ale až do prvej výmeny oleja čiže do 15km + 500 km viac dajme tomu cize 15500km ale u benzínu by nemalo nic zobrat ale diesel ano lebo ked sa vsetko zabehne poriadne a aj turbo neco zobere aj s tym ratajte čiže je to takto. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Já to kontroloval ted, v 8150km, musel jsem trochu dolít ale asi tak 3deci aby byl v polovině rysky myslím že to není nic neobvyklého spotřeba i u benzínáku je normální tudíš nesouhlasím s tím že by u benzínu nemělo nic ubýt výrobce na to sám upozornuje, zvlást 1,4 16V ny to trpěli hodně úbytek mohl být i půl litru na 1000km, každopádně by jste to kontrolovat měli, výrobce na to v návodu upozornuje že při každém já nevím kolikátém natankování by jst měli zkontrolovat olej, 1,2 se musí měřit při teplém motoru....

Tak a teď mi v tom, prosím, udělejte konečně jasno, mám 1,4 16V a když jsem se pídil, jestli i já musím meřit olej za tepla, dozvěděl jsem se z různých zdrojů že ANO, NE, BUDE TO TAK LEPŠÍ....

Zajímavé je, že v příčurce k autu je napsáno, že se olej měří za tepla po krátkém odstavení vozidla a to bez rozdílu v motorizaci, v moudré knize o tom není zmínka vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není to jedno jestli při teplém nebo studeném oleji, ten rozdíl na té měrce je minimální. Velký rozdíl by byl ten, jestli se to má měřit při spuštěném motoru, jak nějaký automatický převodovky, ale tam na měrce je napis horký/studený a dvojí rysky.Vždyt servisy ani výrobce přesně neví kolik se má lít oleje do HTP :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
no to je hezký, 4 litry tam naleješ při výměně oleje a do další výměny tam 15 litrů doplníš. Docela drahý provoz lol

tu měrku bych asi občas použil :feve:

měrku používat nemusí má v autě snímač hladiny oleje a samo mu to ukáže na pžístrojovce tim že se mu rozsvítí oranžová olejnička

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

není to jedno jestli při teplém nebo studeném oleji, ten rozdíl na té měrce je minimální. Velký rozdíl by byl ten, jestli se to má měřit při spuštěném motoru, jak nějaký automatický převodovky, ale tam na měrce je napis horký/studený a dvojí rysky.Vždyt servisy ani výrobce přesně neví kolik se má lít oleje do HTP :palec2:

FII 1.2 12V studený motor, stání 3 dny - hladina na polovině

natočenej motor na 1 minutu, po další minutě kontrola - spodní uroveň

Rozdíl polovina rozsahu mezi ryskami (to je ten olej co se natlakuje do napínáků a hydrostosů)

Pozn. u teplého oleje bude hladina o něco výše (teplotní roztažnost oleje).

Jinak servisy s oblibou přelejvaj.

Editováno: , autor: DEFIANT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...