Přejít na obsah

Chyby na VAG


mirecoslav

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,

 

mám Fabii r.v.2005, 1.4 74kW. Nyní se mi pořád zobrazuje kontrolka chyby motoru. Po vyčtení přes VAG mi to zobrazuje

chybu 17604 - Oxygen(lambda) Sensor Heater Circuit: B1 S1: Elekctrial Malfunction P1196 - 35-00

Prosím o radu, v čem by mohl být problém. Pokud chybu smažu a nastartuju, tak cca po 1 minutě se chyba znovu ukáže. Auto jede normálně.

 

Díky moc za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdravím,

tak jsem zkoušel provést kontrolu multimetrem obou lambda sond dle příručky. Dle příručky se tváří v pořádku. Chtěl jsem to ještě zkusit přes VAG, ale když vstoupím do bloku 04 a chci zadat hodnotu 041, tak mi VAG zahlásí chybu

595e27fba0bf5_chybavag.thumb.jpg.c9069ab7df75793bada39f7b2f9473df.jpg

 

je to chyba kabelu nebo v softwaru VAG?

Ještě jsem se někde dočetl, že by mohla být chyba ve spínači teploty motoru, nemůže být ještě problém i v tom?

díky moc za odpověd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj.

Chtěl jsem u F1 HTP 47kW přes diagnostiku zase po čase udělat test lambda sond a katíku a nedaří se mi spustit test - resp. při splnění všech podmínek (teploty, doba spuštění, ...) nelze vyvolat "regulaci otáček" - při sešlápnutí brzdy a plynu otáčky letí nahoru a jednotka nezačne regulovat otáčky. Auti jinak jede normálně, bez chyb v jednotkách, jen toto... Poradí někdo, kde by mohla být chyba. Spínač na brzdě bude OK - světla svítí a na tempomat také reaguje. Díky M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kód je v pohodě. V červnu to prošlo technickou (legálně) a toto jsem pozoroval už před ní. Ale protože readness byl před TK v pořádku, tak jsem to neřešil. Najeto mám 137tis. Ale v kolika jsem ten test dělal už si nepamatuju, možná tak v 80tis..?? Zajímavý ale je, že za jízdy když je pod plynem a šlápne se na brzdu, tak jednotka motor přiškrtí... Je to záhada. Spínač jsem měnil na spojce, na brzdě ne, ale dodělával jsem tempomat s origo páčkou ze supíka a origo kabeláží a ta je na brzdovej spínač napojená... Zkusil jsem to i s vypnutým tempomatem a taky nic. Ten test není nutnost - netlačí mě nějaké nestandardní chování, ale nemám rád, když nechodí něco, co má. Prostě mě zajímalo jak je na tom katík s opotřebením, když jsem ho kontroloval naposled tak bylo opotřebení 2% resp. stav 98%. Pokud máte někdo ještě nějaký nápad s díky vyzkouším..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

caute,

v sekcii Addres03: ABS Brakes mam nasledovnu hlasku.

"01314 - Engine Control Module

013 - Check DTC Memory - Intermittent"

Po nastartovani mi ostane svitit 1-2sekundy kontrolka ABS a potom zhasne.

Inak auto ide OK, vratane brzd. ABS tiez funguje - odskusane na prvom snehu :) (brzdovy pedal klepal)

Dik

Editováno: , autor: Michal346
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj,prisel mi kabel,tak jsem ho prubnul a vyhodilo mi to u manzelky Fabky 2 chyby:

-------------------------------------------------------------------------------
Adresa 08: Klima/topení        Labely: SVO\6Q0-820-045.lbl
   Řídící jednotka: 5J0 820 045 
   Díl: Klimaanlage        X0850  
   VCID: 62CA9214EE4FB0519F-5178

1 nalezena chyba:
65535 - ridici jednotka: chyba v pameti 
            00-00 - -

-------------------------------------------------------------------------------
Adresa 09: Centrální elektrika        Labely: SVO\6Qx-937-049-C.lbl
   Řídící jednotka: 6Q1 937 049 F
   Díl: 0000 BN-SG.         2S36  
   Kódování: 25742
   Dílna #: WSC 13765  
   VCID: 3E7206643A77B4B1DB-5178

1 nalezena chyba:
01598 - napeti baterie 
            07-10 - signal prilis maly - Sporadická

-------------------------------------------------------------------------------
Adresa 15: Airbagy        Labely: SVO\6Q0-909-605-VW5.lbl
   Řídící jednotka: 1C0 909 605 K
   Díl: QM AIRBAG VW51 Q5   0011  
   Kódování: 20813
   Dílna #: WSC 13765  
   VCID: 2C563C2CDC0B362165-515A

1 nalezena chyba:
00589 - aktivacni clen 1 airbagu (strana spolujezdce) (N131) 
            33-10 - hodnota odporu prilis mala - Sporadická

 

Co to muze zpusobovat?Uz jednou mi to kamarad vymazaval,ale airbag se objevil znovu,ostatni chyby nevim jestli byli.mezitim jsme menili baterii a ja ted pred vymazanim vyndal konektor pod sedackou od airbagu a prostrikal sprejem na konektory,vysledek zatim nevim.Kdyby jste meli nejake zkusonosti z temito chybami,podelte se,dik

U me fabky 2 2010,mi prestal jit zadni sterac,cim by to mohlo byt?Kabely v husim krku v patych dverich nebo motorek?Ostrikovac zadni funguje,pojistka je ok,jestli to je co myslim 26.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, potřeboval bych radu. Mám motor 1.4 16v 55kw (AUA), a včera jsem nastartoval, motor chvilku běžel, pak se začaly houpat otáčky až se udusil. Rozsvítila se kontrolka elektroniky motoru (vrtulník) a po dalším nastartování při jízdě párkrát cukl a pak už dobrý i jízda, i další start v pohodě. Diagnostika hlásí chybu 17589 a P1181. Ta byla vymazána. Dnes ráno znovu to samé. Měli jste někdo něco podobného? A jaké bylo řešení?

Fabii mám 3 roky, hned co jsem si ji přivezl před dům rozsvítila se mi taky tato kontrolka, na diag vymazána a dobrý, motor fungoval bez problému, za rok znovu a teď byl dva roky klid. Nevím jestli to může mít nějaké spojitosti. Bylo tam ale jiné číslo chyby (na které si bohužel nevzpomenu). Svíčky jsou z loňska nové. Díky za rady. 

 
 
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sporadická chyba lambdasondy 2.To může být způsobeno i nekvalitním palivem,vodou z nádrže,nebo třeba kouskem nečistoty z palivového potrubí.Nejlepší by asi bylo po smazání chyby to trochu protáhnout a pokud se chyba neobjeví ihned znovu,tak to neřešit.
I když se v groupě 41 u odporu první lambdy není na vagu žádný odpor? U té chyby zmiňují i kontrolu svíček, ty vypadají takto (viz příloha). Zkusím zítra ráno jak motor poběží, svíčky jsem pro jistotu dal nové. Pak už by to byla nejspíš lambda. Auto ještě dneska večer protáhnu. b04ca32c64bc9f137d1bc7600f2ca1a5.jpg

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaký karbon tam vidět je...Ten může být i na té lambdasondě.Pokud by to ale mělo vyvolávat sporadickou chybu jednou za rok,tak bych to neviděl nijak tragicky.
Právě, že ta první část, ta je od včerejška. Včera chyba vymazána a dnes to udělalo znovu. Znovu jsem ji vyresetoval. Vyměnil svíčky a uvidíme zítra. Když se motor ohřeje je to v pohodě ale po delší době po startu buď motor začne houpat a udusí se a nebo když nezavírám bránu a jedu hned tak sebou motor v tahu cuká a po chvíli přestane a je to dobrý. Ale po vychladnutí znovu. Na vagu první lambda neukazovala odpor. Viz příloha, je to focené na displeji notebooku tak je to hůř čitelné.fa2071e198e76d696fbdd0ec267f066d.jpg

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to na tu lambdasondu vypadá.To potom svítí kontrolka elektroniky,houpe se volnoběh,po ohřátí se to zlepší...
Takže dnes start zase v pohodě, sice nehoupala ale jen jsem ji nastartoval a nechal běžet. Ale opět svítí kontrolka, takže jsem objednal lambdu. Včerejší prohnání a nové svíčky nepomohly.

Odesláno z mého Redmi 4X pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...