Přejít na obsah

Chyby na VAG


mirecoslav

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Dnes je to měsíc co mám ojetou Fabii Combi 1.4/16v 74kW. Jedna se závad se projevila záhy - svítí žlutá kontrolka motoru a často řj přepíná na nouzov.režim. Navštívil jsem menší opravnu kde inkasovali 300Kč a diagnostikovali pomocí notebooku jako vadný EGR ventil. V Brně v Porsche jsem jej chtěl objednat ale údajně nemám takovým testům vůbec věřit a "oni jsou jediní na světě kde mi to zjistí a taky opraví". V pátek jsem prošel internet, nasál software, sehnal nějaký součástky a vyrobil kabel. V sobotu jsem stáhl ve VAGu následující chyby motoru: 16555,16786,17550,17961. Nemám dílenskou příručku proto je tu někdo kdo mi potvrdí předpokládanou závadu na EGR ventilu? Jestli měl někdo tuto závadu na stejným motoru jak se projevuje? Jde to koupit někde levněji než u autorizovanýho servisu? Jestli to tu bylo tak omluva.... jinak dík za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servise Ti povymienaju vsetky veci ktore im vypise diagnostika a ked to nepojde tak potom zacnu hladat dovod a ked sa ich opytas na to ci bolo nutne vymenit vsetky veci Ti povedia ze ano.Bemo potvrdi.Myslim ze aj ten ma podobne chyby na jeho motore.Ale jazdi mu to divoko, chvilu dobre chvilu zle.

Skus si zohnat DP a skus kuknut aj namerane hordnoty, napr. snimac tlaku vzduchu......a ist vylucovacou metodou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes je to měsíc co mám ojetou Fabii Combi 1.4/16v 74kW. Jedna se závad se projevila záhy - svítí žlutá kontrolka motoru a často řj přepíná na nouzov.režim. Navštívil jsem menší opravnu kde inkasovali 300Kč a diagnostikovali pomocí notebooku jako vadný EGR ventil. V Brně v Porsche jsem jej chtěl objednat ale údajně nemám takovým testům vůbec věřit a "oni jsou jediní na světě kde mi to zjistí a taky opraví". V pátek jsem prošel internet, nasál software, sehnal nějaký součástky a vyrobil kabel. V sobotu jsem stáhl ve VAGu následující chyby motoru: 16555,16786,17550,17961. Nemám dílenskou příručku proto je tu někdo kdo mi potvrdí předpokládanou závadu na EGR ventilu? Jestli měl někdo tuto závadu na stejným motoru jak se projevuje? Jde to koupit někde levněji než u autorizovanýho servisu? Jestli to tu bylo tak omluva.... jinak dík za odpovědi

Čau možná ti to řekne víc:

17961

signál čidel barometr. tlak/tlak v sacím potrubí-nevěrohodný poměr

Příčina:

netěsnost sacího potrubí

Možné projevy:

nelze dosáhnou maximálních otáček motoru

Doporučený postup:

kontrola elektrického vedení a čidlanasávaného vzduchu nebo výměna čidla, kontrola těsnosti sacího potrubí, kontrola zpětného vedení výfukových plynů(EGR ventil), diagnozou akčních členů kontrola elektromagnetického ventilu nádobky s aktivním uhlím nebo ventil výměna, kontrola jednotky ovládání škrtící klapky.

17550

evidence zatížení-hranice nedosažena

Doporučený postup:

kontrola měřiče hmotnosti vzduchu v měřených hodnotách skupina 002, kontrola jednotky ovladání škrtící klapky.

16786

systém zpětného vedení výfuk. plynů-průtok příliš velký

16555

řada válců 1 :systém příliš chudý

Doporučený postup:

kontrola vedení, kontrola lambda sondy a lambda regulace před katalyzátorem, kontrola regulátoru tlaku paliva, kontrola tlaku palivovém systému, číst měřené hodnoty skupina 030 a 031

Přesné hodnoty které by měly být ve skupinách ti neřeknu, mám pouze příručku na diesely. :angry: Zkus udělat tu kontrolu akčních členů. Ale podle všeho je to opravdu EGR ventil. Tak asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to vůbec možný - včera jedu z chalupy a sama od sebe zhasla žlutá kontrolka motoru a ani dnes plnýho ježdění po nákupech se nerozsvítila. Auto ale stejně dělá divný vjeci. Jedu z mírnýho kopce, zařazená rychlost pustím plyn a cítím jak si to trochu pořád táhne tak ryhleji šlápnu na brzdu a okamžitě je cítit jak v motoru něco "přeskočí" a táhnout přestane. Jako kdyby se zasekával plyn nebo něco podobnýho. Zítra zkusím připojit notebook. Jinak opět díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Vyvesujem toto téma kde sa budú riešiť popisy chýb vyčítané na VAG z motorovej rj, bsg, komfortu, prístrojoviek.

Prosím všetky otázky na to čo ktorá chyba znamená písať sem.

Prehladám ešte celú sekciu FABIA1 a prihodím linky na dané témy už uvedené.

___________________________________________________________________________

pôvodný príspevok frenkyho:

Mám problém na Vagu mi píše chybu ( Motor) Neznámá zátěž. Nemáte někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

číslo závady 17549

( P1141 )

Zjištění zátěže

( Nesmyslná hodnota )

Přechodná závada

Motor 1.4MPI

Šlápneš na plyn auto škubne,jako kdyby se to chtělo zadusit.A po chvíli zase jede v pohodě,stává se to občas není to pokaždé.

Editováno: , autor: frenky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

číslo závady 17549

( P1141 )

Zjištění zátěže

( Nesmyslná hodnota )

Přechodná závada

Motor 1.4MPI

Šlápneš na plyn auto škubne,jako kdyby se to chtělo zadusit.A po chvíli zase jede v pohodě,stává se to občas není to pokaždé.

No to mě taky zajíma - co stím?mám ten stejnej problém (1,4 MPI) - taky jenom občas :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to beru tak, že každý má svou odpovědnost a kdo se na to necítí, tak ať to nedělá, kdo se cítí a zajímá tak tu najde vše potřebné a já rád takové info poskytnu těmto lidem, netřeba strašit, ale řešit a pomáhat, informace jsou základem k tomu, aby nikdo nic nezčubil, takže, kdo chce, tak je sem dá, myslím kompletně všechny infa co se týká Vagu, kabelů, softů apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...