Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Doporučené příspěvky

Stejný problém jsem řešil před rokem na 1.4 MPi.Houpající se volnoběh,svítící kontrolka,škubající plyn.Studoval jsem na internetu lambdasondy,nakonec jsem s jistými obavami objednal sondu za katalyzátor STARK,musel jsem z té staré sondy přeletovat svorkovnici,namontoval jsem ji,vymazal chybu a volnoběh se okamžitě srovnal,kontrolka už se znovu nerozsvítila.Dokonce teď auto jezdí i na směs 1:1 benzín s E85 a řídící jednotka je stále s emisemi spokojena...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, moc prosím, chci dát dokupy chyby z VAGu, protože mi tentokrát nějaká rozsvítila kontrolku. Podle mě je to ten katalyzátor, myslím, že tam před pár měsícema nebyl. Rozsvítila se teda na dálnici. Podíval by se mi prosím někdo na ty chyby a zkusil říct, co je potřeba řešit? Resp. mi ty chyby nějak popsat, nebo co s nima dělat, protože vyjet si je z VAGu umím, ale absolutně netuším ohledně aut co a jak, takže nechci zajet k mechanikovi, aby rozjel, že je všechno "potřeba" hned udělat a něco si tam třeba dovymyslel...Mockrát děkuju!

Model: 6Y - Skoda Fabia
    Kontrola: 01,02,03,08,09,15,17,19,37,44,46,56,69

-------------------------------------------------------------------------------
    Adresa 01: Motor
    Øídící jednotka: 03D 906 032 A
    Díl: 1,2l/2V SIMOS3 G00HS1501
    Kódování: 00061
    Dílna #: WSC 13765
    TMBPW46Y633801200 SKZ7Z0C1918237
    4 závad nalezeno.
    18097 - Powertrain Data Bus: Implausible Message from Elect. Load Controller
    P1689 - 35-10 - - - Sporadická
    16556 - Fuel Trim: System Too Rich: Bank 1
    P0172 - 35-10 - - - Sporadická
    17977 - Cruise Control Switch (E45): Implausible Signal
    P1569 - 35-00 - -
    16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold
    P0420 - 35-00 - -
    Readiness: 0000 0000
    Adresa 08: Klima/topení
    Øídící jednotka: 6Y0 820 045
    Díl: Klimaanlage X0830
    2 závad nalezeno.
    65535 - Internal Control Module Memory Error
    00-00 - -
    01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)
    30-10 - Open or Short to B+ - Sporadická
    Adresa 09: Centrální elektrika
    Øídící jednotka: 6Q1 937 049 C
    Díl: 00 BN-SG. 1S33
    Kódování: 09226
    Nalezena 1 chyba:
    01598 - Drive Battery Voltage
    07-10 - Signal too Low - Sporadická
    Adresa 46: Komfort systém
    Øídící jednotka: 6Q0 959 433 E
    Díl: 2U Komfortgerát 0002
    Kódování: 00067
    2 závad nalezeno.
    01134 - Alarm Horn (H12)
    49-00 - No Communications
    01135 - Interior Monitoring Sensors
    36-00 - Open Circuit

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 46 minutami, finchezní napsal:

Nalezena 1 chyba:

01598 - Drive Battery Voltage
    07-10 - Signal too Low - Sporadická

Změř napětí baterie ráno před jízdou a dej vědět.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 23 hodinami, Caster napsal:

Změř napětí baterie ráno před jízdou a dej vědět.

Nenastartované -20

po startu -14,3

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Před hodinou, finchezní napsal:

Nenastartované -20

po startu -14,3

Těch 20 Voltů na nenastartovaném autě je asi chyba. Nabitá baterie by měla mít cca 12,6 Voltů.

Nech to změřit někomu, kdo se v tom vyzná.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 21 hodinami, Caster napsal:

Těch 20 Voltů na nenastartovaném autě je asi chyba. Nabitá baterie by měla mít cca 12,6 Voltů.

Nech to změřit někomu, kdo se v tom vyzná.

Pardon, jsem idiot, měřil jsem s tím poprvé. Tak před startem 12,09 a po nastartování 14,4. Auto cca týden nejelo.

Editováno na finchezní

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 37 minutami, finchezní napsal:

Pardon, jsem idiot, měřil jsem s tím poprvé. Tak před startem 12,09 a po nastartování 14,4. Auto cca týden nejelo.

Baterie je stěží nabitá na 50%. Vypadá to, že je KO. Zkusil bych vyzkoušet nějakou jinou, stejného typu, klidně i s menší kapacitou (Ah), samozřejmě nabitou tj. napětí >12,6 V.  Svou baterii nech změřit zátěžovým testem (graf poklesu napětí na 10,5 V při odběru např. 30 A), jakou má kapacitu. Pokud má kapacitu menší než 60%, kup novou.

Jak je auto staré, jak baterie ? Máš v něm Start/Stop, případně "inteligetní" nabíjení  tj. na konci "-" kabelu u baterie je sonda proudu u které je malý konektor, který posílá data (proud, napětí a teplota) do řídící jednotky.

• Líbí se mi 1
    • Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 14 hodinami, Caster napsal:

Baterie je stěží nabitá na 50%. Vypadá to, že je KO. Zkusil bych vyzkoušet nějakou jinou, stejného typu, klidně i s menší kapacitou (Ah), samozřejmě nabitou tj. napětí >12,6 V.  Svou baterii nech změřit zátěžovým testem (graf poklesu napětí na 10,5 V při odběru např. 30 A), jakou má kapacitu. Pokud má kapacitu menší než 60%, kup novou.

Jak je auto staré, jak baterie ? Máš v něm Start/Stop, případně "inteligetní" nabíjení  tj. na konci "-" kabelu u baterie je sonda proudu u které je malý konektor, který posílá data (proud, napětí a teplota) do řídící jednotky.

shiiit, děkuju. Jedničková Fábka 2003. Pochybuju, že je tam něco z toho co si vypsal :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Baterie může bejt stará několik let, já mám auto něco přes rok a maximální políčko na záškrt je 2016. 

IMG_20190316_130042.jpg

IMG_20190316_130048.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Těch 12,09 V před jízdou není rozhodně v pořádku.  Dobíjení 14,4 V je ale v pořádku. Typnul bych si na snížení kapacity baterie stářím, neudrží napětí i když na ní svítí magické oko zeleně. Na zkoušku bych zkusil jinou baterii, jestli se v chování auta něco změní. Předpokládám, že v autě, po jeho řádném uzamčení, není nějaký spotřebič, který by baterii nadměrně vybíjel. Předpokládám také, že nechodíš pro něco několikrát denně do zaparkovaného auta.

• Líbí se mi 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    před 3 hodinami, Caster napsal:

Těch 12,09 V před jízdou není rozhodně v pořádku.  Dobíjení 14,4 V je ale v pořádku. Typnul bych si na snížení kapacity baterie stářím, neudrží napětí i když na ní svítí magické oko zeleně. Na zkoušku bych zkusil jinou baterii, jestli se v chování auta něco změní. Předpokládám, že v autě, po jeho řádném uzamčení, není nějaký spotřebič, který by baterii nadměrně vybíjel. Předpokládám také, že nechodíš pro něco několikrát denně do zaparkovaného auta.

nene nic takovýho, jedině mě napadá centrál, kde blbne pravá zadní západka a reaguje kdy chce a jak chce, tak jestli tam nemůže bejt nějakej stálej proud, který by se snažil pořád odemknout/zamknout. A ostatní chyby jsou prosím tak nějak v "normě"? Baterie asi půjde no :/

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se