Přejít na obsah

Sub v rezervě


Doporučené příspěvky

Lewis: na SPZ jsem se koukal a je to v poho, ale je to fakt něco pod autem, já bych to tak neřešil, ale je to fakt hodně slyšet (venku) tak bych nerad, aby se mi všichni smáli . . . .

jj, mám kombi a když jsem tam měl subáč Hertz ES300D, tak něco pořád rezonovalo pod autem. Lépe řečeno pod zadním nárazníkem, ale subáč jsem prodal a byl klid. Ale jak to znáte, zase mě to chytlo a na jaro plánuji 2 zesáčky, tubu, kompa atd atd:) Jinak ta rezerva mě dostala. V duchu jsem si říkal, že to je dost nepraktický kvůli policajtům a ejhle další foto a s úžasem jsem čuměl, jak to máš vyřešené :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak Hertz hraje suprově, ale pro mě to nebylo to pravé. Tlak asi dobrý, ale chyběla tomu hlasitost a asi zesák stál za ... Neměl jsem s tím nikdy zkušenost, tak jsem koupil 4ch zesák od MacAudio a výkon v můstku byl asi 2x120 w RMS, ale zapojit jsem mohl jen jednu cívku, protože zesák jak byl rozdělenej na přední a zadní kanály, tak na těch předních to hrálo trvale všechny pásma a ty zvuk basáku kazily. Ale teď mám v plánu zesák od JBL a tubu JBL, protože mi víc sedí ten zvuk, protože to i tak nějak hraje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Muze mi prosim nekdo vysvetlit, jak ten zesilovac vetra za tim plexisklem? se mi zda ze tam prece musi byt takrka nulova cirkulace vzduchu.. a ted jsem nedavno cetl na jedne diskuzi obchodu, ze si uzivatel narikal nato, ze se mu zesilovac sam od sebe vypina kvuli prehrati a tam mu rkli, ze u levnejsich kousku je to normlani.. (prej) no a vzhledem k tomu, ze to byl zesilak asi za 3,5k, tak me to docela zarazilo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muze mi prosim nekdo vysvetlit, jak ten zesilovac vetra za tim plexisklem? se mi zda ze tam prece musi byt takrka nulova cirkulace vzduchu.. a ted jsem nedavno cetl na jedne diskuzi obchodu, ze si uzivatel narikal nato, ze se mu zesilovac sam od sebe vypina kvuli prehrati a tam mu rkli, ze u levnejsich kousku je to normlani.. (prej) no a vzhledem k tomu, ze to byl zesilak asi za 3,5k, tak me to docela zarazilo..

Problém zesilovače za 3,5k nebude vněm samotném, ale spíš byl k němu špatně (výkonově) zvolený SW.Zesilovač jel na své maximum a proto docházelo k jeho zahřívání.

Některé značky jako např. Kenwood, Dragster a nebo Helix osazovali zesilovače aktivním ventolátorem.Pro zástavbu zesilovače ve stísněných prostorech kde nebude zajištěné dostatečné proudění vzduchu je vhodný externí ventilátor.

Já osobně se ale přikláním k použití digitálního zesilovače (pro SW) ten nemění v takové míře energii na teplo jako analogový zesilovač.Účinnost digitálního zesilovače je cca 80% na rozdíl od analogového pouhých cca 50%.Tyto zesilovače jsou o něco dražší, ale už se najdou i cenově dostupné jako třeba Kenwood KAC-8103D (4990,-) nebo Sinus Live za tutéž cenu.Z těch dražších bych třeba jmenoval Crunch GP1500D (8990,-) nebo Hifonics TXi1008D (10490,-)

post-845-1198594860_thumb.jpg

post-845-1198595048_thumb.jpg

post-845-1198595129_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

...hlavně použil kvalitní komponenty :palec2: Blaupunkt by tam moc nezahrál.Vatelím nech do "vaťáku" :p

Celou podlahu je nutné polepit antirezonančími pláty a pak třeba i v kombinaci s ANS molitanem jako má Romariooo.Jinak se vybryce subwooferu bodou přenášet na karoserii a SW tak bude ztrácet na účinnosti.

Vytlumit je v totmto případě dobré i bočnice kufru a i 5 dveře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci...trošku to hraje no...ale když zapnu svou oblíbenou skladbu na "plné obrátky" a mám zataženy okynka tak to venku opravdu neni ani moc slyšet-myslim to vážně.A hlavně v létě to nemám rád když jsou okynka malinko ztaženy a hraje to trošku nahlas...prostě to nesnášim když někdo jede a má to puštěné na plné koule jen aby nalákal pozornost ostatnich-to fakt nesnášim.Nedělám to.

Jinak ten materiál je ze speciálního molitanu který to vše obepíná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci...trošku to hraje no...ale když zapnu svou oblíbenou skladbu na "plné obrátky" a mám zataženy okynka tak to venku opravdu neni ani moc slyšet-myslim to vážně.A hlavně v létě to nemám rád když jsou okynka malinko ztaženy a hraje to trošku nahlas...prostě to nesnášim když někdo jede a má to puštěné na plné koule jen aby nalákal pozornost ostatnich-to fakt nesnášim.Nedělám to.

Jinak ten materiál je ze speciálního molitanu který to vše obepíná.

Opravdu to neděláš? :p Ale no táák ... :p :p :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rezerva nerezonuje, ale neco pod, nevím asi kryty vnitřní kryty výfuku. No ještě to musím hodit na zvedák a pokouknout, ale slyšíš to jen když jsi venku.

No a jak to hraje, jak ti to mám říct (chce to poslechnout), pěkně a ani to nemusíš brutálně zesilovat, vrní to už při jemném poslechu . .

Jediný co mě hodně překvapilo, tak to skoro vubec není slyšet venku, ale když otevřeš zadní dveře, tak to je fakt nářez.

ydravym ten zvuk robia odvetravacie otvory su tam take gumy a ked ti sw roby tlak tak ich nadvihne a vzduch tadial unika von. vnutry to nepocujes ale ked stojis vonku tak to je pocut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 týdny později...
tak jsem udelal subwofer taky do rezervy tlumit to sice nebudu staci mi to tak jak to tet hraje,nemam to sice jeste dodelany ale to hlavni uz mam

Jojo...bude to sikovny. Jen jsem tak premyslel, ze kazdej cpe sub do rezervy, ale tezko se da vypocitat objem a akusticke vlastnosti. Kdyz jsem zmeril prostor pred rezervou (v kombiku), kde je povinna vybava, je vic nez slusnej. A vyrobit do toho prostoru ozvunici na miru primo danemu reproduktoru by bylo dle meho nazoru lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...