Přejít na obsah

Sub v rezervě


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Ahoj,

potreboval bych od vas poradit. Pustil jsem se taky do instalace subwooferu do rezervy a koupil jsem si repro HERTZ ES250D a zesilovac MAGNAT THE ROCK 400 no a po vyrezani MDF desky a zvednuti na drevene hranolky o celkovou vysku cca 5 cm a zapojeni komponentu me neprijemne prekvapil zvuk. Cekal jsem plne mohutne a pronikave basy, ale nic takoveho neslysim. Lip teda hrajou predni originalni repraky. Docela jsem z toho zklamany a nevim cim to muze byt :( Sice tam zatim nemam zadne tlumici rouno nebo tak, ale i tak jsem cekal tedy lepsi zvuk. Nevim co s tim mam delat. Prosim poradte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi zvolil woofer 25cm tak jeho pracovní prostor musíš uzpůsobit jeho potřebám tak aby produkoval basy podle tvých představ.V podstatě mu musíš vytvořit ozvučnici, která je pro bassreflex 30L a pro uzavřenou dokonce jen 23L.

Tím, že jsi zvedl podlahu pro celistvost je v pořádku, ale pravděpodobně nemáš utěsněn prostor kolem kruhu kde je rezervní kolo.Pracovní prostor wooferu je tak příliž veliký a woofer strácí účinnost.Jeho membrána se nemá oco, abych tak řekl, opřít.

Jakmile toto zajistíš tak musíš celý prostor vytlumit aby woofer zbytečně nerozkmitával vybracemi vše okolo.Pro jeho uchycení zdvoj desku tak aby byla max. tuhá.Na karoserii použij bitumenové pláty ve dvou vrstvách a na konec ANS pěnu.Čím menší bude prostor pro woofer tím lepší budeš mít basy.

K tomu zesilovači, použil jsi 4kanál aby jsi měl můstek pro dvě cívky.Můstkovaný kanál neumí zátěž do 2ohm.Myslím, že by byl lepší jednokanálový zesilovač, který umí do 2ohm a zapojit tak obě cívky do série.Dostal by jsi tak většího výkonu zesilovače.To jen na okraj protože zesilovač již máš tak ponech původní zapojení.

Určitě jsem to zde již psal, že tato varianta umístnění wooferu je velmi náročná na instalaci, provedení tak i finance.Jako jednodužší se mi zdá udělat box s příslušným objemem a je to daleko méně pracné a efekt stejný.Jiná situace je v případě combi kde se dá využít bočnice za podběhem jako ozvučnice pro woofer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se zvukem jsem problem vyresil, pak tady jeste pisnu a ukazu foto, ale ted resim problem kudy protahnout napajeci kabely na zesilovac k baterce. Ted je mam u predalu u ridice a nemuzu najit vubec zadnou pruchodku kde bych je prostrcil. Prosim poradte nekdo, kudy ve Fabii to protahnout, pokud mozno co nejpresneji. Fakt jsem zadnou dirku nenasel. Spodni kryt od palubovky u ridice mam sundany ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu zesilovači, použil jsi 4kanál aby jsi měl můstek pro dvě cívky.Můstkovaný kanál neumí zátěž do 2ohm.Myslím, že by byl lepší jednokanálový zesilovač, který umí do 2ohm a zapojit tak obě cívky do série.Dostal by jsi tak většího výkonu zesilovače.To jen na okraj protože zesilovač již máš tak ponech původní zapojení.

No zesilovac je samozrejme jen dvoukanalovy zapojeny do mustku a woofer je zapojeny do serie.

Zvuk uz jsem vysteloval a hraje to mnohem lip, nez kdyz jsem tady psal poprve. Potom jeste musim koupit bitumenové pláty a tu ANS pěnu jak jsi mi doporucil. Foto udelam asi zitra a pak to sem hodim. Jo a napajeni jsem nakonec protahl u ridice jak jsem puvodne chtel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, nekde se poptam i kdyz vlastne ani nevim kde bych se mel na to zeptat. Kolik to tak vubec stoji a v cem je to dobre? v cem mi to pomuze ? Se zvukem jsem docela spokojen, ale budu rad kdyz ho muu mit jeste lepsi. Akorat mi venku tedkom neco rezonuje a SPZ to myslim neni .. Vevnitr to nastesti neni slyset, ale venku zas neni slyset ta hudba, ale jen to drceni, coz zrovna neni moc pekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to dobře.Tím vytlumením získá prostor takovou hutnost a woofer bude podávat přesnější basy.Dobře utěsni spáry nezi podkladovými hranolky nějakým těsnícím tmelem v kartuši aby vytlačovaný vzduch neutíkal do okolí, ale zůstal v okolním prostoru wooferu, který slouží jako pružina pro membránu wooferu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to dobře.Tím vytlumením získá prostor takovou hutnost a woofer bude podávat přesnější basy.Dobře utěsni spáry nezi podkladovými hranolky nějakým těsnícím tmelem v kartuši aby vytlačovaný vzduch neutíkal do okolí, ale zůstal v okolním prostoru wooferu, který slouží jako pružina pro membránu wooferu.

A muzes mi jeste prosim te rict, k cemu jsou ty pasky a pena ? A na kolik to vyjde ? Ted ten woofer ani moc poradne nehraje basy, nevim jestli jsem nezvolil spatne reprak .. Jsem z toho trosku zdeseny. A jeste k tomu venku neco docela dost rezonuje kdyz hraje ten sub v rezerve. Ten reprak ma vykon 1 x 500 / 250 W, zesik 1 x 400/ 200 W (v mustku) a kdyz na radiu docela pridam, tak uz se zvuk dost zkresluje a reprak dalo by se rict nestiha. Nevim, mozna je to akusticky zkrat ? Dala by se tam dat ozvucnice ? Prosim poradte cim a jak co nejlip vyladit ten zvuk aby byly basy dost durazne a hutne a byly slyset. Ted se mi zda, ze predni origo repro busi vic, nez ten woofer a ani neni moc vpredu slyset .. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty pláty mají rozměr 50x20cm a stojí 129,- ks.Ten molitan ANS má rozměry 90x40 cm a stojí 89,-.Kolik by jich bylo potřeba musíš spočítat podle velikosti prostoru, který budeš tlumit.

Z wooferu nebuď zklamaný jsou to dobré reproduktory, ale budeš muset mu vytvořit takové podmínky aby ze sebe vydal to nejlepší.Jak jsem již psal, pro uzavřenou ozvučnici je potřebné jen cca 23L a při větším objemu nepracuje woofer optimálně.Proto je nutné dobře utěsnit prostor kolem něho tak aby vzduch vytlačovaný membránou se nikde neztrácel a aby nerozkmitával své okolí.

ANS mám skladem, ale bitumeny bych asi na celý polep neměl, mám jen Dynamat a ten je ale dražší.Není však problém s dodáním kdyby jsi je chtěl tak no problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš ten zesik správně naladěnej? Jinak by to mělo dávat basy velice slušný si myslim. Jak máš přichycený to víko s tím subem? Nevyskakuje při vyšší hlasitosti?

No puvodne jsem ho chtel prichycovat, ale je tam dost hodne napevno a i pri otevirani vika se musi vynalozit hodne sily a pri reprodukci jsem si nevsiml poskakovani a kdyz to treba vypnu a zatlacim na to viko, tak se uz neposune dolu (nepovyskocilo), takze to asi zatim necham tak. Jinak ty basy jsou fakt zatim nic moc. A nez jsem sesteloval zesilovac, tak to basy nehralo skoro vubec .. Jinak jsou tam tyto potenciomentry:

HPF - nepouzivam

LPF - da se nastavit od 40 Hz do 300 Hz, mam to nekde ve vetsi pulce

BASS EQ - od 0dB do 12 dB - ted si nejsem jisty, ale asi to mam na 12 dB

LEVEL - mam tak ve ctvrtce

a tyto prepinace:

FULL - LPF - HPF -prepinac je v poloze LPF

MONO - STEREO - a tady MONO (kvuli mustku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Kolik by jich bylo potřeba musíš spočítat podle velikosti prostoru, který budeš tlumit.

Takze jsem to tak orientacne pocital a pokud bych to chtel dat na podlahu kufru + 2 x do prostoru rezervy, tak je z toho docela pekna suma :angry: . No ja nevim co by bylo nejlepsi vytlumit aby byl zvuk dobry ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Pls mel bych jeden dotaz ... Jak mate pripevnenou desku k podlaze kufru ? Ja jsem dotiz prisel na to, ze to, co mi drnci je prave ta deska o podlahu, neni to SPZ ani vyfuk ... Zatim to bohuzel nemam vytlumene, uvazuju o Tecsound 3 mm s hliníkovou fólií ale i pak by urcite deska trosicku skakala. Jak ji tedy mate upevnenou ?

EDIT: Pls jak to tedy mate upevnene ? Pristi tyden tam budu davat to tlumeni, tak bych to udelal najednou ..

Editováno: , autor: kully
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim, chcem sa opytat, aka je max. velkost woofra, co sa tam zmesti, ked zdvihnem tu podlahu po tie drziaky, ako to je na obrazkoch?

Zmesti sa tam woofer s priemerom 380mm a hlbkou 150mm?

Alebo je lepsie aj vzhladom na potrebny objem tam dat radsej 300mm a 127mm zabudovatelna hlbka? :unsure:

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
rezerva nerezonuje, ale neco pod, nevím asi kryty vnitřní kryty výfuku. No ještě to musím hodit na zvedák a pokouknout, ale slyšíš to jen když jsi venku.

No a jak to hraje, jak ti to mám říct (chce to poslechnout), pěkně a ani to nemusíš brutálně zesilovat, vrní to už při jemném poslechu . .

Jediný co mě hodně překvapilo, tak to skoro vubec není slyšet venku, ale když otevřeš zadní dveře, tak to je fakt nářez.

fakt pěkná instalace až na ty Dexony v platu rád bych si to někdy na srazu poslech B) jo ten rachot u mě dělaly ty větrací potvory vzadu u rezervy směrem k nárazníku :palec2:

post-22-1167596176.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...