Přejít na obsah

Zadní repro


Doporučené příspěvky

1. nevíte jak je to s kabeláži na repro do zadních dveří. Mám přípravu pro rádio (4 repro + anténa) a uvažuji o doplnění o další 4 repro v zadu. Nepovedlo se mi ale zjistit, zda je potřeba táhnout i kabeláž k těmto repro a nebo jestli už je kabeláž připravena. Volal jsem i do Škodovky a tam mi tvrdili, že žádné kabely tam nejsou. Zajímavé je, že před ISO konektorem u rádia jsou nějaké kabely ve svazku ustřižené a zakončené. Není to náhodou právě ono. Připadá mi divné, že by se dělaly dva druhy svazků.

2. dá se nějak jednoduše sundat čalounění zadních dveří. Ve spodu čalounění jsou dva šroubky které jsem povolil, ale pak už jsem nepřišel na to jak pokračovat dál.

3. je nějaký figl jak odmontovat prut z antény a vyměnit ho za jiný (kratší). Ten původní je strašně dlouhý a je jen otázka, kdy ho při couvání do garáže ulomím. Ptal jsem se autoelektrikáře a ten mi tvrdil, že se musí vyměnit celá anténa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kabeláž nevím, jak to je, já osobně mám osazeno 8x repro.

K tomu čalounění, jsem se taky snažil na to přijít a taky marně, tak nevím.

Anténa: elektrikář měl pravdu, tenhle prut má vevnitř nějakou zarážku, takže jde pouze povolit a sklopit. Vyndat nejde. Měl jsem stejnou i na Seatu.

Editováno: , autor: foromen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anténa oddělat jde, jinak by se asi nekradly. Někde na fóru, myslím v sekci fábia, je postup. Stačí pohledat.

jj sundat jdem, ja ji sundal "omylem" kdyz sme se a¨na ni snazil narvat chromovou krytku na fabiiackou antenu. proste sem ji povolil a tak nejak za ni skubnul a bylo to. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Anténa oddělat jde, jinak by se asi nekradly. Někde na fóru, myslím v sekci fábia, je postup. Stačí pohledat.

jj sundat jdem, ja ji sundal "omylem" kdyz sme se a¨na ni snazil narvat chromovou krytku na fabiiackou antenu. proste sem ji povolil a tak nejak za ni skubnul a bylo to. :)

Ano, to škubnutí je klíč k úspěchu. V nějakém úhlu když se za ni při max. vyšroubovaní škubne tak se jakoby vytrhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

tak jsem se na to čalounění díval.Pod madlem zavírání dveří jsou dva šrouby.To madlo jde vyndat stačí trochu zabrat nedá se tam nic zničit.Další šroub je naspodní časti čalounění.A okolo jsou nacvakávací plastové čudlíky.Pár jsem jich rozbil ale s tím jsem počítal koupil jsem si nový 1 ks stojí cca 6 kč.Mám problém s kličkou na stahování oken nevím jak jí sundat abych jí nepoškodil. Nevíte někdo jak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se tyka tech klicek, to je jednoduchy. je tam ozubena hridel, na ktery je klicka, . ta hridel nma osazeni do kteryho zapadaji dve plastove zapadky, ktery jsou na tom krouzku pod klickou staci opatrne zatlacit na ten krouzek to jedne strany.on se povysune a klicke jde stahnout dolu.

post-5601-1182961508_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz na ty, co už měli čalounění zadních dveří dole. Jak je to s kabeláží k zadním repro. Je už tam natažená, a nebo se musí natahat dráty. Ve Škodovce mi říkali, že tam kabeláž žádná není, ale dneska jsem koukal pod plast ve sloupku dveří a nějaké kabely tam do dveří vedou. Co je tedy pravda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak zadní repro je na svém místě šlo to v poho za 2 hodky to bylo komplet. tahal jsem to do sloupků pod prahy předních dveří a pod koberci pod palubkou do středovýho panelu k radiu.to repro od té firmy super připravený všechny součástky.repro jsem nýtoval.tak se toho nebojte hr do toho kdo nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych znal ten popis rozebíraní plastů, protože budu dávat ještě k origo reprákům dozadu zesilovač pak ovaly od ground zera a subwoofer v ozvucnici. Ale zatim jsem jeste nezkoumal plasty a ani nevim kudy se dostanu z motoroveho prostoru do auta. Abych mohl natahnout napajeci kabely

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel jsem si to nefotil, ale pokusím se to heslovitě popsat.

Repro jsem použil http://www.htcarsystem.cz/new2/index.php … je to bezva připravené.

- odstranit kličku otvírání okna (viz příspěvek výše).

- s trochou násilí sundat madlo na dveřích – je to nacvaklý na kovovejch sponách a samo madlo má na sobě zoubky. Madlo je celkem pružný plast a vypadá i celkem blbovzdorně (viz příspěvek výše).

- vyšroubovat dva šroubky pod madlem a jeden na spodku dveří.

- pak silou odtrhnou (odklopit od spodku) čalounění. Asi se Vám u toho povede zničit plastové čudliky, ale není problém koupit nové.

- zevnitř vycvaknout lanko od páčky otevírání dveří. Kupodivu to jde celkem lehce. Pozor na malé zoubky na průchodce aby se neulomily.

- sundat celý čalounění. Jediné místo kde to drží, je spodní guma okýnka. Na jedné straně jsem to zkoušel nevyháknout z těsnící gumy a čalounění jen odklopit, ale lepší je to celý sundat

- nacvaknout výškové repro. Čalounění je pro ně připraveno.

- odstranit výplň z otvoru pro zadní repro, převrtat díry pro nýtovací matice (já jsem je jen do převrtaných děr naklepnul kladívkem) a přišroubovat.

- propojit repro pomocí dodaných kabelů a páskou přichytit ke dveřím. Konektor do kterého se zastrkává kabel od výškových repro se musí nejdříve otevřít. Jinak tam kabel s koncovkou nedostanete

- silou odtrhnou spodní plast středového sloupku. Nejsou tam žádné plastové čudliky, ale podobné pérka jako v madle.

- uvolnit průchodku kabelů mezi prahem a dveřmi. Na vnitřní straně má průchodka malý zoubek (na dvou protilehlých stranách) a ten je třeba něčím zamáčknout. Jde to celkem lehce.

- opatrně odstranit polystyren ve spodní části palubní desky. Stačí jej zasunout co nejvíce dozadu a pak opatrně převléct přes přední hranu.

- protáhnout kabel průchodkou ve dveřích, středovým sloupkem a prahem předních dveří. Není potřeba ani sundávat plast prahu. Kabel se dá v pohodě schovat za hranu mezi těsnící gumou dveří a krycím plastem.

- protáhnou kabel škvírou ze spodní části palubky do kasliku pro autorádio pospojovat a odzkoušet a vše zadělat zpět.

Snad je to srozumitelný. Pokud nebude něco jasný, tak se ptejte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...