Přejít na obsah

Zadní repro


Doporučené příspěvky

Ahoj chlopi!! :) .....zkusel uz nekdo sundat antenu?...zkousel jsem ji sundat podle navodu v uvedenym na diskuznim foru a mozna bych tak urval strechu a ne antenu. lol Zkousel jsem to snad hodinu a ani v jednpm uhlu mi to neslo sundat. Diky za odpoved.

Hezky den vsem.............

Taky jsem to zkoušel, a taky jsem neuspěl. Tak nevím, jak se to chlapům podařilo. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

chalpi ... taky si chystám udělát repro v zadu ...a najednou mě napadlo jak to je se zárukou auta ... jako ..nechtěl bych si ji zrušit kdyby se s autem něco stalo a oni by na tohle přišli a zrušili by mi ji a já bych všechno zacvakal..

jen jestli jste někdo o tom přemýšlel ...

jo a rád bych uvítal nějaký fota z montáže ...nerad bych tam něco zvoral ...docela se toho bojim :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chalpi ... taky si chystám udělát repro v zadu ...a najednou mě napadlo jak to je se zárukou auta ... jako ..nechtěl bych si ji zrušit kdyby se s autem něco stalo a oni by na tohle přišli a zrušili by mi ji a já bych všechno zacvakal..

jen jestli jste někdo o tom přemýšlel ...

jo a rád bych uvítal nějaký fota z montáže ...nerad bych tam něco zvoral ...docela se toho bojim :prc:

a kam ches dat tie repro do zadneho plata alebo do dveri na origo miesto ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. nevíte jak je to s kabeláži na repro do zadních dveří. Mám přípravu pro rádio (4 repro + anténa) a uvažuji o doplnění o další 4 repro v zadu. Nepovedlo se mi ale zjistit, zda je potřeba táhnout i kabeláž k těmto repro a nebo jestli už je kabeláž připravena. Volal jsem i do Škodovky a tam mi tvrdili, že žádné kabely tam nejsou. Zajímavé je, že před ISO konektorem u rádia jsou nějaké kabely ve svazku ustřižené a zakončené. Není to náhodou právě ono. Připadá mi divné, že by se dělaly dva druhy svazků.

2. dá se nějak jednoduše sundat čalounění zadních dveří. Ve spodu čalounění jsou dva šroubky které jsem povolil, ale pak už jsem nepřišel na to jak pokračovat dál.

3. je nějaký figl jak odmontovat prut z antény a vyměnit ho za jiný (kratší). Ten původní je strašně dlouhý a je jen otázka, kdy ho při couvání do garáže ulomím. Ptal jsem se autoelektrikáře a ten mi tvrdil, že se musí vyměnit celá anténa

Tak toto by aj mna zaujimalo .Nejaky navod ako zlozit tapacirung na dverach.Tiez zamyslam urobit nove ozvucenie do auta,ale nejako neviem prist nato ako dat dolu tie dekle a nerad by som nieco ulamal.

Co sa tyka anteny, tak ako ju dat dolu to netusim,ale mozem ta ubezpecit ze ju urcite len tak lahko neodlomis,teda aspon podla toho co vsetko uz zazila ta moja v mycke.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chalpi ... taky si chystám udělát repro v zadu ...a najednou mě napadlo jak to je se zárukou auta ... jako ..nechtěl bych si ji zrušit kdyby se s autem něco stalo a oni by na tohle přišli a zrušili by mi ji a já bych všechno zacvakal..

jen jestli jste někdo o tom přemýšlel ...

jo a rád bych uvítal nějaký fota z montáže ...nerad bych tam něco zvoral ...docela se toho bojim :prc:

a kam ches dat tie repro do zadneho plata alebo do dveri na origo miesto ..

ne ... jen mi vrtalo hlavou třeba jestli sou stim potíže třeba když se něco vyreklamovává ...nebo jestli už někdo zvás měl stím potíže ...

třeba když si koupim nový PC tak taky do něj nemužu dokoupit třeba pevný disk když je PC v záruce ....a vrtat se v nem

, to by mi zanikla reklamace.

jenom se toho furt bojim šáhnout takhle do novýho auta... :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam podobny problem , tiez si viem predstavit dorobit zopar veci .. ale stale vaham a rozmyslam ze pockam do konca zaruky .. a to som uz monotval neorigo radio a menil cely ten stredovy kryt ... neviem ako to presne je zo zarukou .. ale napr. ked som kupoval este fabiu a bavil sa s manikom / predajcom co s autoradiom . povedal nevyjadril sa uplne jasne .. ale povedal nieco v tom zmysle ze mali zakaznika co si radio monotval sam ... nenapajal to cez ISO konektory ale skratka porestrihal kable a podnadpajal a potom prisiel reklamovat ze mu blbne elektrika na oknach .. a skoncil tak ze mu neuznali rrklamaciu akolko neodborne xzasahoval do elektroinstalcaie .. tazko povedat ci to bola len snaha strasit alebo nie ..

Tusim Igor vsak spominal ze mal porobene vsakovake zmeny v jeho fabii a ze problem pri reklamacii nemal ...

je to zrejem individualne ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
antenu jsem sundal (nevešel jsem se do vrat garáže) tak: sklopil jsem ji do spodní polohy a pod silným tahem jsem ji vyšrouboval. Potom už to jde snadno opakovat. Abych ji nemusel sklápět, tak jsem zakoupil krátkou.

to "tichy"......jak se Ti to povedlo?...uz jsem to drive zkousel a mel jsem strach abych nevyrval antenu lol ...dnes jsem to zkousel znovu a nic....uz me to s..e, kdyz musim kazdy den odmontovat a namontovat antenu /garaz/.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

antenu jsem sundal (nevešel jsem se do vrat garáže) tak: sklopil jsem ji do spodní polohy a pod silným tahem jsem ji vyšrouboval. Potom už to jde snadno opakovat. Abych ji nemusel sklápět, tak jsem zakoupil krátkou.

to "tichy"......jak se Ti to povedlo?...uz jsem to drive zkousel a mel jsem strach abych nevyrval antenu lol ...dnes jsem to zkousel znovu a nic....uz me to s..e, kdyz musim kazdy den odmontovat a namontovat antenu /garaz/.....

nebyl to až takový problém spíš jsem se snažil nepoužívat hrubou sílu viz rady o vytržení :aggressive: prostě jsem ji jakoby šrouboval ven a přitom tahal a kupodivu se to povedlo docelo rychle. Snad už se ti zadařilo.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

antenu jsem sundal (nevešel jsem se do vrat garáže) tak: sklopil jsem ji do spodní polohy a pod silným tahem jsem ji vyšrouboval. Potom už to jde snadno opakovat. Abych ji nemusel sklápět, tak jsem zakoupil krátkou.

to "tichy"......jak se Ti to povedlo?...uz jsem to drive zkousel a mel jsem strach abych nevyrval antenu lol ...dnes jsem to zkousel znovu a nic....uz me to s..e, kdyz musim kazdy den odmontovat a namontovat antenu /garaz/.....

nebyl to až takový problém spíš jsem se snažil nepoužívat hrubou sílu viz rady o vytržení :aggressive: prostě jsem ji jakoby šrouboval ven a přitom tahal a kupodivu se to povedlo docelo rychle. Snad už se ti zadařilo.....

..jses proste borec!!!!!!!!!! ;) .....znovu jsem to zkousel jak mensi silou tak jako s milenkou :p a nic...........

v jakem uhlu jsi mel antenu sklopenou pri demontazi?

Editováno: , autor: Misubaro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

antenu jsem sundal (nevešel jsem se do vrat garáže) tak: sklopil jsem ji do spodní polohy a pod silným tahem jsem ji vyšrouboval. Potom už to jde snadno opakovat. Abych ji nemusel sklápět, tak jsem zakoupil krátkou.

to "tichy"......jak se Ti to povedlo?...uz jsem to drive zkousel a mel jsem strach abych nevyrval antenu lol ...dnes jsem to zkousel znovu a nic....uz me to s..e, kdyz musim kazdy den odmontovat a namontovat antenu /garaz/.....

nebyl to až takový problém spíš jsem se snažil nepoužívat hrubou sílu viz rady o vytržení :aggressive: prostě jsem ji jakoby šrouboval ven a přitom tahal a kupodivu se to povedlo docelo rychle. Snad už se ti zadařilo.....

..jses proste borec!!!!!!!!!! ;) .....znovu jsem to zkousel jak mensi silou tak jako s milenkou :p a nic...........

v jakem uhlu jsi mel antenu sklopenou pri demontazi?

měl jsem ji sklopenou co nejníž ke střeše, ale myslím že na tom až tak nezáleží.......... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boha jeho, ať se snažím jak chci, tu blbou anténu prostě nevyndám. :aggressive: Jsem z toho normálně PiPi. :wacko:

..hahahaa...jsme dva....zkousel jsem vsechny mozne zpusoby a ne a ne to vysroubovat........

no nevím je to opravdu dost divný :aggressive: jestli nebudete mít jiný typ anteny já jsem Romíka koupil před měsícem .......... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Tak sem se panové pustil po přečtení návodu a po objednáni repro konečne do instalace. Jelikož se v mém případě jedná o nové auto chtěl sem si dat na všem záležet...nemůžu souhlasit s tvrzenim, že bude instalace trvat 2 hodiny..počítejte spíše celé odpoledne a není to rozhodně nic jednoduchého. Nejvetší problém byl pro mě protlačit kabel přes konektory, které spojují středový sloupek a zadní dveře Rooma. Do těchto konektorů sem musel doslova vypálit diry trafopájkou..aby se jimi dal kabel protáhnout...jiná možnost není, jedině snad kabel od dodavatele (mohl to mít připraveno) přestřihnout a opatřit je koncovkami podobnými na konci kabelu, které se zastrkují do konektoru přímo u rádia..pak by šly využít připravené zdířky přímo v konektoru u středového sloupku a dveří. Nevíhodou mého řešení je, že protažením kabelu skrze konektory je už nedáte moc od sebe...nepředokládám, že bych tak někdy činil, jedině snad, že bych se rozhodl pro elektriku v zadnich oknech...ale věřím, že by se daly konektory objednat nové. Vše ostatní pak bylo už bez problémů a podle výše zmíněného návodu se dá bez problému postupovat. Ještě zde nebylo vysvětleno odmotování radia (v mém případě DANCE), okolo radia je plastová krytka s trochou umu se dá bez problemů oddělat...a pak už jen odmontovat rádio na 4 šroubech. Odtrhnutím čalounění se samozřejmě nekteré příchytky ulomily...ale daly se použít, nic méně sem navštívil servis škoda a dají se opravdu bez problémů dokoupit za 7 Kč jeden i s gumovou podložkou. Vše sem zkompletoval, ale čekalo mě nemilé překvapení od výroby v předních a po instalaci se i ze zadních dveří vyluzují rezonující zvuky...čeká mě ještě jedno dodělávání čalounění a budu muset vyzkoumat odkud se tyto zvuky linou... na fotkách vidite, jak sem si rozvedl kabely v zadnich dverich, udelal sem nejspíše chybu v tom, že sem vedl kabel pres molitan, který kryje otvor nad reprákem....při audio produkci nejspis vibruje a rachotí o tento kabel..vše vyzkouším a dám vědět..pokud by ste kabel vedli mimo molitan a bude podle mě vše ok...Repro se nedalo přichitit dodanými nýty...i když sem měl příslušné kleště...k nýtu se kleštěma jen tak nedostanete díky plastovému krytu okolo repro. řešením bylo upevnění repro šrouby s jistícíma matkama aby se vybracemi nepovolily..přístup k matkám získáte opatrným odříznutím molitanu nad reproduktorem a pak opětovným přilepením....Celkově musím naznat, že se reprodukce v autě opravdu zlepšila..není to ovšem takový zazrak, který sem možná čekal...subwofer by se jestě asi šikl..přecejenom tyto reproduktory nedokáží basy až tak zdůraznit.

post-14677-1203423529_thumb.jpg

post-14677-1203423566_thumb.jpg

Editováno: , autor: oliva
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel jsem si to nefotil, ale pokusím se to heslovitě popsat.

Repro jsem použil http://www.htcarsystem.cz/new2/index.php … je to bezva připravené.

- odstranit kličku otvírání okna (viz příspěvek výše).

- s trochou násilí sundat madlo na dveřích – je to nacvaklý na kovovejch sponách a samo madlo má na sobě zoubky. Madlo je celkem pružný plast a vypadá i celkem blbovzdorně (viz příspěvek výše).

- vyšroubovat dva šroubky pod madlem a jeden na spodku dveří.

- pak silou odtrhnou (odklopit od spodku) čalounění. Asi se Vám u toho povede zničit plastové čudliky, ale není problém koupit nové.

- zevnitř vycvaknout lanko od páčky otevírání dveří. Kupodivu to jde celkem lehce. Pozor na malé zoubky na průchodce aby se neulomily.

- sundat celý čalounění. Jediné místo kde to drží, je spodní guma okýnka. Na jedné straně jsem to zkoušel nevyháknout z těsnící gumy a čalounění jen odklopit, ale lepší je to celý sundat

- nacvaknout výškové repro. Čalounění je pro ně připraveno.

- odstranit výplň z otvoru pro zadní repro, převrtat díry pro nýtovací matice (já jsem je jen do převrtaných děr naklepnul kladívkem) a přišroubovat.

- propojit repro pomocí dodaných kabelů a páskou přichytit ke dveřím. Konektor do kterého se zastrkává kabel od výškových repro se musí nejdříve otevřít. Jinak tam kabel s koncovkou nedostanete

- silou odtrhnou spodní plast středového sloupku. Nejsou tam žádné plastové čudliky, ale podobné pérka jako v madle.

- uvolnit průchodku kabelů mezi prahem a dveřmi. Na vnitřní straně má průchodka malý zoubek (na dvou protilehlých stranách) a ten je třeba něčím zamáčknout. Jde to celkem lehce.

- opatrně odstranit polystyren ve spodní části palubní desky. Stačí jej zasunout co nejvíce dozadu a pak opatrně převléct přes přední hranu.

- protáhnout kabel průchodkou ve dveřích, středovým sloupkem a prahem předních dveří. Není potřeba ani sundávat plast prahu. Kabel se dá v pohodě schovat za hranu mezi těsnící gumou dveří a krycím plastem.

- protáhnou kabel škvírou ze spodní části palubky do kasliku pro autorádio pospojovat a odzkoušet a vše zadělat zpět.

Snad je to srozumitelný. Pokud nebude něco jasný, tak se ptejte.

Tak sem se panové pustil po přečtení návodu a po objednáni repro konečne do instalace. Jelikož se v mém případě jedná o nové auto chtěl sem si dat na všem záležet...nemůžu souhlasit s tvrzenim, že bude instalace trvat 2 hodiny..počítejte spíše celé odpoledne a není to rozhodně nic jednoduchého. Nejvetší problém byl pro mě protlačit kabel přes konektory, které spojují středový sloupek a zadní dveře Rooma. Do těchto konektorů sem musel doslova vypálit diry trafopájkou..aby se jimi dal kabel protáhnout...jiná možnost není, jedině snad kabel od dodavatele (mohl to mít připraveno) přestřihnout a opatřit je koncovkami podobnými na konci kabelu, které se zastrkují do konektoru přímo u rádia..pak by šly využít připravené zdířky přímo v konektoru u středového sloupku a dveří. Nevíhodou mého řešení je, že protažením kabelu skrze konektory je už nedáte moc od sebe...nepředokládám, že bych tak někdy činil, jedině snad, že bych se rozhodl pro elektriku v zadnich oknech...ale věřím, že by se daly konektory objednat nové. Vše ostatní pak bylo už bez problémů a podle výše zmíněného návodu se dá bez problému postupovat. Ještě zde nebylo vysvětleno odmotování radia (v mém případě DANCE), okolo radia je plastová krytka s trochou umu se dá bez problemů oddělat...a pak už jen odmontovat rádio na 4 šroubech. Odtrhnutím čalounění se samozřejmě nekteré příchytky ulomily...ale daly se použít, nic méně sem navštívil servis škoda a dají se opravdu bez problémů dokoupit za 7 Kč jeden i s gumovou podložkou. Vše sem zkompletoval, ale čekalo mě nemilé překvapení od výroby v předních a po instalaci se i ze zadních dveří vyluzují rezonující zvuky...čeká mě ještě jedno dodělávání čalounění a budu muset vyzkoumat odkud se tyto zvuky linou... na fotkách vidite, jak sem si rozvedl kabely v zadnich dverich, udelal sem nejspíše chybu v tom, že sem vedl kabel pres molitan, který kryje otvor nad reprákem....při audio produkci nejspis vibruje a rachotí o tento kabel..vše vyzkouším a dám vědět..pokud by ste kabel vedli mimo molitan a bude podle mě vše ok...Repro se nedalo přichitit dodanými nýty...i když sem měl příslušné kleště...k nýtu se kleštěma jen tak nedostanete díky plastovému krytu okolo repro. řešením bylo upevnění repro šrouby s jistícíma matkama aby se vybracemi nepovolily..přístup k matkám získáte opatrným odříznutím molitanu nad reproduktorem a pak opětovným přilepením....Celkově musím naznat, že se reprodukce v autě opravdu zlepšila..není to ovšem takový zazrak, který sem možná čekal...subwofer by se jestě asi šikl..přecejenom tyto reproduktory nedokáží basy až tak zdůraznit.

post-14677-1203576880_thumb.jpg

post-14677-1203576891_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak ja sa vám čudujem! Tak vy si kupujete seriové repro do Škody? Aj ja mám Fabiu II a zadné repro som si neobjednal zámerne, pretože je to h...o! Planujem tam osadit niečo lepšie, minimalne Sinus live, alebo Hertz! Postup bude podobný ako pri Fabie I : http://www.railweb.sk/Skoda/Skoda_audio.html

A ked ste už montovali tie seriové reprá,tak ste mohli aspon vytlmit dvere, aby to menej nerezonovalo!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

steve: Záleží od toho, či vyrábaš disko auto, alebo nie. Na bežné počúvanie sú tie sériové repro plne postačujúce. Pri porovnaní sériového ozvučenia FII a konkurencie však je jednoznačne najlepšie ozvučená FII...

OK postačí, ked to máš od výroby, ale ked sa s tým máš serinkat dodatočne, tak tam už kúpim niečo lepšie a rozdiel bude značný!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jsem čerstvej majitel Ruma :) a je pravda, že to zadni repro mě opravdu zklamalo. Přední vcelku jde, ale to zadni mi přijde jako nějáky chrastítko. Asi to nemá takový výkon...spíš je lepší si to nastavit více na přední.

na normální poslech to jde, audiofil by trpěl... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Po neustálých hádkách s osazenstvem ve druhé řadě, že nic neslyší, jsem se konečně pustil do instalace zadních repro od HTCarSystemu. Dlouho jsem to tady sledoval a radil se s kde kým, ale moc to nepomohlo. Montáž mi trvala celý den, ale když víš kam čím sáhnout jde to celkem rychle a nic složitého to nakonec nebylo.

První dojem po instalaci dobrý, ale při delší jízdě mě začal otravovat (řve přímo do ucha) výškáč v levých zadních dveřích. Poraďte co s tím.

Připojuji ještě pár fotek z montáže, sepsal jsem i návod (doplnil o detaily již výše uvedené), je dost obsáhlý, hodně z toho už tady bylo popsáno, ale pokud by byl zájem, tak ho tady vložím.

post-11762-1208375774_thumb.jpgpost-11762-1208375797_thumb.jpgpost-11762-1208375810_thumb.jpgpost-11762-1208375824_thumb.jpgpost-11762-1208375840_thumb.jpgpost-11762-1208375852_thumb.jpgpost-11762-1208375866_thumb.jpg

Ostrava, HTP/47kW-Style

Editováno: , autor: Rokoko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...