Přejít na obsah

1,6 74kW - nejde nastartovat


špája

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny příznivce okřídleného šípu a zároveň prosím o vaše cenné rady. Mám takovou patálii. Za poslední 3 týdny se mi 3x stalo, že auto nejde najednou nastartovat (naposledy včera). 3x mě odtáhli do autorizovaného servisu. Poprvé tam auto stálo přes noc a ráno jim naskočilo na otočení klíčku bez problému (v diagnostice žádný záznam), tak mi ho vrátili zpátky. Za týden stejná věc, opět odtah do servisu a bylo mi sděleno, že se jedná o poruchu palivového čerpadla (každopádně po zapnutí klíčku bylo vždy slyšet). Čerpadlo bylo vyměněno a já odjel "lehčí" o pár tisícovek, ale s dobrým pocitem že vše je konečně OK. Nicméně včera odpoledne se závada opět objevila. Motor točí naprázdno a nechytne a nechytne. Co to může být ?? Jen bych doplnil, že za posledních 12 měsíců to vždy chytalo okamžitě po otočení klíčku naprosto bez problému. (Jediný zásah do elektroinstalace byla před rokem instalace zabezpečovacího systému od Jablotronu). Jinak pravidelný servis dle servisní knížky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Taky se nam to doma stalo - az po kontrole kabelaze k cerpadlu zjisten tajny vypinac - asi do nej nekdo tukl a uz jsme nenastart. - Vubec jsem nevedel ze tam ten vypinac je :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

...jen bych doplnil, že se jednalo o závadu dodatečně instalovaného elmag. ventilu v palivové cestě, který měl zamezit případným zlodějům auto nastartovat. Vydržel mi v autě přesně rok, než zamezil i odjetí mně samému :-((. Na první pohled se zdálo, že funguje správně (při odpojení a připojení "země" normálně cvakal), ale mechanismus uvnitř nepouštěl palivo dále. Země původu - Itálie. Že sem si to tam nechal dávat......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 12 let později...
V 5. 5. 2007 na 18:48, špája napsal:

...jen bych doplnil, že se jednalo o závadu dodatečně instalovaného elmag. ventilu v palivové cestě, který měl zamezit případným zlodějům auto nastartovat. Vydržel mi v autě přesně rok, než zamezil i odjetí mně samému :-((. Na první pohled se zdálo, že funguje správně (při odpojení a připojení "země" normálně cvakal), ale mechanismus uvnitř nepouštěl palivo dále. Země původu - Itálie. Že sem si to tam nechal dávat......

Mam taky istý problém octavia 1 1.6 74 kW benzín neviem co už to môže byť neviete poradiť nejde naštartovať ďakujem za každé info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...