Přejít na obsah

Parkovací senzory


Doporučené příspěvky

Nazdar lidi,

mám dotaz na někoho, komu se to už stalo: Mám na Roomu parkovací senzory, když jsou - jsou super, ale většinout s nimi něco je:

1) Pokud ihned po nastartování motoru (se sešlápnutou spojkou) zařadím ze zpátečky na jedničku, tak se mi kousne orig rádio (DANCE), resp. furt mi na něm svítí obrázek auta - jako když je zařazena zpátečka.... Pomůže pouze zařazení zpět zpátečky a zase jedničky, což např. na křižovatce, kde za vámi stojej auta nebudí u nich moc dobrý dojem :-)

2) Jakmile projedu myčkou, tak senzory nefungují cca 3 hodiny... asi tam do nich nateče a furt pískaj.... Ale už se mi to stalo i při jízdě, že když jsem vyjížděl fungovali, když jsem přijel do cíle - cca 100 km - už ne....

Máte s nimi nějaké podobné zkušenosti? Na garančku jdu už za 3000 km, takže až tam to budu reklamovat, ale uvítal bych nějaký info... nestli s tím nejsem sám :-)

Dík moc

Honza / Ced

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím,

takže jsem to už reklamoval, resp. spláchl jsem to spolu s garančkou...

1) Co se týče zasekávání rádia (stále svítí obrázek auta - jako když je zařazena zpátečka) - stačí nahrát nový software - vše funguje a dokonce se mi subjektivně zdá, že se rádio nyní pouští rychleji...

2) Vadné senzory u mě způsobila špatná instalace tažného zařízení - zatékalo do elektriky... nebo tak něco mi řekli

PS: zkoušel jsem se ptát, jesli existuje nějaký software nebo "co" pro vypnutí funkce Corner ve dne... vůbec nic o tom nevěděli... máte někdo zkušenosti?

Honza - Ced

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Asi mas nakou nabehovku- jeden z prvnich, uz jsem jel s Room v plny i s parkovakama a vse naprosto ok i za deste....

Pokud by nekdo chtel parkovaky tak mam novy, origo, levne - 1800,- - 736 172 076

Povanocni akce pouze 1500,- !

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cedric: Vypnutie funkcie Corner pri zapnutom dennom svietení je robené zmenou zapojenia - kódovaním to odstaviť nejde, jedine zmeniť zapojenie (neviem presne, aké sú konkrétne rozdiely). Čo sa týka rádia a toho, že ti robili flash - aké máš rádio? Pokiaľ mám totiž dobré info (z prvej ruky), tak na žiadne rádiio v R/FII nejde spraviť flash...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Mám trochu jiný problém se senzory..

Už 2x se mi stalo, že jsem cestou jeden ztratil .. pokaždé jiný ..

Prostě tam byly, pak jsem v kuse ujel asi 100 km po běžných českých silnicích a senzor nikde .. takže na zpátečku auto píská .. -> reklamace v servisu

PS: Když jsem měl auto krátce, tak jsem zjistil, že při nasazeném tažném to senzory občas "chytí" a auto .. pískalo furt .. někdy taky ne (asi záleželo na tom, jak je vykloněná krytka koule..) .. ale chvli mi trvalo, než jsem na to přišel, že to tak je :-D (myslel jsem, že je to myčkou, nebo po dešti...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No člověče jak můžeš ztrácet parkovací senzory ???? lollol To jsou origo z fabriky neb dodatečná montáž ? přece ikdyby Ti upadl s tím nalepovacím držáčkem od nárazníku musel by zůstat viset na přívodních drátech ??? z toho konektoru se se sám nevyhákne.... většinou je to fuška vyměnit.... když je tam nalítanej bordel... Kdybys nepsal , že to bylo za jízdy řekl bych, že Ti je někdo krade :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inu myslim, ze nema orig senzory, nebo tazny. Jinak se totiz senzory odpojujou a pri spravne zapojeny el. zasuvce by nemeli piskat. Resp. pokud je jen nandany tazny a nezapojenej vozejk(nebo aspon redukce 16/7pin) tak mozna. Mit ale tazny pro bezny jizde je reseny v jinym vlakne. kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Tak jsem dneska namontil parkovací senzory SENCOR SCA PARK100 za 399Kč !!! (balení hodně pěkné,včetně stahovacích pásek a oboustraných lepítek od fa 3M,návod dokonce v cz, provedení komponent  taky velice slušné ).

Montáž celkem v pohodě ale dost to trvá. Natáhnout +/- od levé žárovky, pípák mám na levém boku schovaný v přihrádce.  Nárazník jsem sundal a použil rozteče pro origo senzory. Jsou tam vyznačené.

Koule od TZ nemá naštěstí vliv. Až to odzkouším pořádně tak je možná stříknu, nebo je nechám tak.

 

 

post-42201-0-95043800-1396104201_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne , tyto pouze pípají a nelze určit směr. mají svůj "repráček" ,kromě napojení +/- na zpátečkové světla nemají nic společného s elektroinstalací auta ani rádia. Parkováky na "rádio" jsou cenově trochu dost jiná liga.

Jo a na aukčním servru ať nedělám reklamu prodávají i mluvící . Ale taky neumí směr.

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
V 29. 3. 2014 na 15:44, Alma napsal:

Tak jsem dneska namontil parkovací senzory SENCOR SCA PARK100 za 399Kč !!! (balení hodně pěkné,včetně stahovacích pásek a oboustraných lepítek od fa 3M,návod dokonce v cz, provedení komponent  taky velice slušné ).

Montáž celkem v pohodě ale dost to trvá. Natáhnout +/- od levé žárovky, pípák mám na levém boku schovaný v přihrádce.  Nárazník jsem sundal a použil rozteče pro origo senzory. Jsou tam vyznačené.

Koule od TZ nemá naštěstí vliv. Až to odzkouším pořádně tak je možná stříknu, nebo je nechám tak.

 

 

post-42201-0-95043800-1396104201_thumb.j

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...