Přejít na obsah

Co dělat proti špatnému sjíždění zadních gum


Honza130

Doporučené příspěvky

už se to tady řešilo ale nevím jestli se to nějak dořešilo .. sjíždí se mi na octavii I. /98/ špatně zadní gumy.. vnitřní strana je "uskákaná" a pak pěkne hučej ... Teď jsem dal nový gumy a jen čekám kdy to zase začne :help: ...

A co tlumiče, oskákaný gumy jsou od špatnejch tlumičů, takže bych doporučil výměnu, není to tak drahý a výměna je za hoďku hotová... A nebo jestli máš extrémně široký kola jako třeba já, tak se ti vnitřky budou sjíždět pořád...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i kdyz byly tlumice uplne novy tak se sjizdely ...

gumy mam 225/50 16" .. ale uskakaly se i 205tky..

Tak to máš stejnej rozměr pneu jak já, je možný že po tom co jezdíš na týhle šíří je nápravnice trochu vyvrácená a důsledek je to sjíždění..., takže asi jedině novou nápravnici a nejlíp jí zrovna vyztužit na stolici...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už se to tady řešilo ale nevím jestli se to nějak dořešilo .. sjíždí se mi na octavii I. /98/ špatně zadní gumy.. vnitřní strana je "uskákaná" a pak pěkne hučej ... Teď jsem dal nový gumy a jen čekám kdy to zase začne :help: ...

To nevyřešíš. Já mám ten stejný problém jak na O1 -tam to není tak výrazné. Ale zvláště výrazně tento problém pociťuji na služební Fab, kde jezdím sám a najedu rychle spoustu km. Fab ještě nemá rok je naní 40 000 a jemné zoubky na pneu jsem cítil už po 20 000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, taky mám zadek oskákanej.... Na jaře jsem si toho nějak nevšiml a dal jsem je na předek, kvůli rovnoměrnému opotřebení. Prvních 1000km, bylo dost hlučných, až pak jsem viděl ty schody.

Čistě náhodou :) řeším v jiném vlákně ( http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=23825 ) tlumiče a sice kvůli poskákaným gumám. Byl někdo z vás na testu ? Chci vyměnit nejdříve zadní, ale je otázka, zda-li tím něčemu pomůžu....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, taky mám zadek oskákanej.... Na jaře jsem si toho nějak nevšiml a dal jsem je na předek, kvůli rovnoměrnému opotřebení. Prvních 1000km, bylo dost hlučných, až pak jsem viděl ty schody.

Čistě náhodou :) řeším v jiném vlákně ( http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=23825 ) tlumiče a sice kvůli poskákaným gumám. Byl někdo z vás na testu ? Chci vyměnit nejdříve zadní, ale je otázka, zda-li tím něčemu pomůžu....

Jestli se ti zdá že ti v zatáčce přes díry uskakuje zadek, tak je vyměň a poznáš rozdíl během pár metrů...a hlavně jde o bezpečnost, když jsem měl tlumiče v háji, tak jsem po okresce při 120 myslel že už to neudržím na silnici a s novejma tam letím třeba 150...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

taky pomůže jedna věc nekupovat si směrové pneu !! a pak tlumiče a taky možnost zadná náprava je tzv.zkrutná tak je už také možná unavená. Já stím zatim problém nemám na zadku mám směrovky protože je dojíždím a zatím se nejeví že by hučely nebo byl doskákané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky pomůže jedna věc nekupovat si směrové pneu !! a pak tlumiče a taky možnost zadná náprava je tzv.zkrutná tak je už také možná unavená. Já stím zatim problém nemám na zadku mám směrovky protože je dojíždím a zatím se nejeví že by hučely nebo byl doskákané.

Samozřejmě je možný že je zadní náprava víc do "A" než by měla být, je to dokonce vidět v porovnání s předkem, ale částečně to je záměrně, při užším pneu se to tak neprojeví jako při širokým...potom už je jediná pomoc a to nová nápravnice a zrovna ji vyztužit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už se to tady řešilo ale nevím jestli se to nějak dořešilo .. sjíždí se mi na octavii I. /98/ špatně zadní gumy.. vnitřní strana je "uskákaná" a pak pěkne hučej ... Teď jsem dal nový gumy a jen čekám kdy to zase začne :help: ...

Kdyz jsem mel Toledo,tak jsem mel taky oskakane pneu na zadu.Dal jsem nove zadni tlumice,nove pneu a bylo razem po problemu.Tak to zkus taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už se to tady řešilo ale nevím jestli se to nějak dořešilo .. sjíždí se mi na octavii I. /98/ špatně zadní gumy.. vnitřní strana je "uskákaná" a pak pěkne hučej ... Teď jsem dal nový gumy a jen čekám kdy to zase začne :help: ...

Kdyz jsem mel Toledo,tak jsem mel taky oskakane pneu na zadu.Dal jsem nove zadni tlumice,nove pneu a bylo razem po problemu.Tak to zkus taky.

ja bych opravdu zkusil ty tlumice.

Zkus to rozjed a pak prudcej zatoc a zaroven brzdi jak se nezvedne zadek tak ti zacne skakat kolo jestli jsou v haji.Je to takova blbost ale docela funguje :punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...