Přejít na obsah

Vrzající spojkový pedál


Marios

Doporučené příspěvky

Ahojte, včera jsem byl v servisu, ohledně toho vrzající spojky. Už se to tu řešilo, myslím v sekci reklamace, ale pro větši přehlednost jsem udělal novej thread. Vrzání u mě se projevovalo jen při zahřátém motoru (typicky cesta tak 10km a více), sice bylo vrzání skoro neslyšitelné, ale když jsem vypnul motor a sešlápl spojku, tak to šlo slyšet. Celej problém tkví ve spojkovém válečku, kterej rozpojuje spojku. Vrzání způsobuje gumovej váleček, který tlači při sešlápnutí na kovovou kuličku a právě to vydává ten vrzací zvuk. Na funkci to nemá vliv, pouze to otravuje puntičkáře jako jsem já. V servise mi ho vyměnili za novej, který je už dělanej z tochu jiné gumy (romariooo bude mít radost s té gumy :p ) a už je po problému. V rámci záruky to je výměna zdarma a práce tak cca. na 1 hodinu. Musí se při tom odmontovat kryt autobaterie, aby se k tomu člověk dostal. Jinak pro upřesnění píšu že mám 1.6 FSI a co vím tak to je spíše problém všech benzíňáků než dýzlů. (Vím o 1.6 MPI i o 2.0 FSI co to jim to vrže).

Tudíž komu z vás to dělá taky, tak šup do servisu

Tady přidávám obrázek spojkového válečku z DP spojkovy-valecek.JPG

Je to ten označený čislem 14

Editováno: , autor: Marios
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No máš trochu pravdu, snažim se vše vyřešit ještě v záruce, ale zase je pravda, že mám štěstí na auto, tudíž jsem moc problému s autem neměl. Většinou to byli jen prkotiny, jako vybitá baterka díky Streamu, pukání přední lišty ofuku skla...

Teďka mi ještě v rámci záruky vymění vnějši gumové těsnění kolem dveří -> občas trochu zavrže při přejezdu nějakých větších nerovností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diamant, mrkni do dilenské přiručky, nevím, jestli ten spojkový váleček je na dýzli a benzíny a turbobenzíny jiný, pokud bude stejný, tak to může dělat i tobě i nafťákům, ale máš novější MR, tak tam už by to mělo být vyřešené. Je pravda, že já osobně vím jen o benzínech, že jim vrže spojka.

Jinak opravdu na funkci a životnost to vliv nemá, pouze ten nepřijemný zvuk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diamant, mrkni do dilenské přiručky, nevím, jestli ten spojkový váleček je na dýzli a benzíny a turbobenzíny jiný, pokud bude stejný, tak to může dělat i tobě i nafťákům, ale máš novější MR, tak tam už by to mělo být vyřešené. Je pravda, že já osobně vím jen o benzínech, že jim vrže spojka.

Jinak opravdu na funkci a životnost to vliv nemá, pouze ten nepřijemný zvuk...

hmm, no niesom si istý, ale tiež semtam počujem taký vrzavý zvuk keď stojím na križovatke...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja mam 1.9 Tdi , jiz jsem to jednou reklamoval, cca 2000Km nic a pak to zacalo znova. Myslim ze jim to tam znovu dam at to odstrani, nejlepe je to slyset pokud zahrejete motor na provozni teplotu a pak zajedete do garaze, otevrete okenko , vypnete motor a zmacknete spojku, vrze jak 120L, ale tam se to da tolerovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No to by jsem zase tak moc netvrdil :) ,jezdim 98% dalnice a vrze a houka a knuci, porad jsem v servisu. Snad kazde delsi volno nebo dovolena v CZ a neco mi na aute doladuji,problem je ze uznaji zavadu, odstrani a za 14 dni zase neco jineho. Ted treba mam praskli drzak vzduchoveho sani, u spolujezdce mi zateka do interieru a spatne se stahuje a vytahuje okenko, taky u spolujezdce ( menili a rozebirali ty dvere zjara pote co mi vykradli auto tim ze to okenko vymlatili a nejspis to nejak lajdacky opravili ) a neco mi houka z motoru po prerazovani v zaberu v nizkych otackach.Vrze mi ta spojka, kotouce jsou zvlnene ( neni na zaruku pry uz mam na nich hodne najeto a stane se to sem tam ) a to nezminuji veci s kterymi jsem tam jiz byl. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Na žádné OII se mi to ještě nestalo aby mi vrzal pedál spojky,ale na Passatech se mi to sem tam objedvovalo,hlavně když měli už něco najeto a ten pedál šel dosti ztuha......stačilo se ohnout k pedálu,sundat ten ohluč.kryt pro lepší přístup..stříknout trochu WD-40 do hřídele válečku a byl klid....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...