Přejít na obsah

Vrzání plastů - taky Vám vrže interier?


stoliver

Doporučené příspěvky

No, já mám auto 14 dní a něco mi začíná vrzat a skřípat ve dveřích u spolujezdce. Je to dost nepříjemný a v pondělí s tím zajedu do servisu. Tohle by fakt u nových aut dělat nemělo a je mi jedno, jestli je to auto za 200 nebo 999 999,- tisíc.

No, ono je tam u mě těch zvuků víc, mám zjištěno, že vzadu se ozývají pazvuky z navijáků zadních pásů, pořád to tam jaksi divně cvaká a drncá nebo co... a ještě tam vzadu něco klepe, ale to fakt nevím kde to je,. mám podezření, že za všechno můžou ty navijáky... dělá vám to někomu taky???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím všechny co trápí nějaké vrzání.Mám Roomstera a asi jako snad každému vržou ty polystyreny pod palubkou.Vydržel jsem s tím jezdit 10 000km pak už jsem to nevydržel a začal jsem řešit.Přišel jsem domu slíknul jsem manželce silonky ustříhnul jí nohavice takže ze silonek zbyly jenom slušivé trenýrky:-) Nohavice jsem vzal natáhnul na ty polystyrenové desky vrátil do auta a mám svatý klid nic nevrže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny co trápí nějaké vrzání.Mám Roomstera a asi jako snad každému vržou ty polystyreny pod palubkou.Vydržel jsem s tím jezdit 10 000km pak už jsem to nevydržel a začal jsem řešit.Přišel jsem domu slíknul jsem manželce silonky ustříhnul jí nohavice takže ze silonek zbyly jenom slušivé trenýrky:-) Nohavice jsem vzal natáhnul na ty polystyrenové desky vrátil do auta a mám svatý klid nic nevrže.

Dobrý nápad ale manželka mi nedá a nedá. (silonky) lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je sem asi hluchej, nebo mam stesti, ale nevrze nic tak, abych to slysel a musel resit, jen kdyz lbbe poskladam CD ve dverich tak se klepou jinak nic.

Já se taky přidávám mezi hluchý i když v zimě se asi dvakrát něco ozvalo nad schránkou ale přestalo to dřív než jsem to začal hledat.Těď to jsou jenom CD v přihrádce ale nacpal jsem mezi ně hadr na okna.Tak doufám že to tak zůstane (klepu ne železo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vŕzganím nemám vôbec žiaden problém (klop-klop), užil som si s predošlým autom - takže teraz to mám ticho, asi za odmenu :wub: Jediný nepriaznivý zvuk, ktorý pozorujem pri veľmi nízkych rýchlostiach na fakt extra nekvalitnej ceste (konrétne rozbitá panelovka cestou ku chate, max odporúčaná rýchlosť 15-20 km/h), je to také kvázi dunenie niekde z pravého rohu, pravdepodobne je to kryt airbagu spolujazdca. Ale robili to zatiaľ všetky FII/R, ktorými som tade šiel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupovali jsme dva Roomstery a oba vržou nemůžu si pomoct.Vržou ty dekly pod palubkou ,něco drnčí u levého výdechu topení střední panel s ovládáním topení a ventilátoru taky vrže a vzdau drnčí plasty v kufru .Jedno auto najeto 11000 a druhé 6000km Když jsem se na to ptal v servise tak mi řekli že neví co stím max. že plasty vypodloží nějakým molitanem to je oprava jak stehno .S autem jsem spokojenej ale to vrzání veškerej dojem kazí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
Vržou ty dekly pod palubkou ,něco drnčí u levého výdechu topení

Přesně tak, dneska jsem taky hledal, neb mi po 1100 km začalo něco popraskávat v palubce. A po chvíli pátrání (jel jsem autem a po silnici a hlavu jsem měl skoro pod palubkou :) ) jsem zjistil, že jsou to ty plasty u spodních výdechů, jelikož jsou tam docela hodně volně ukončeny, dá se s nimi hýbat. Tak jsem s nimi trochu pošudlal a přestalo to :-)

Editováno: , autor: Terminator3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čau chlapi,

už asi půl roku sleduji diskusi o Roomsterech a rád bych taky přispěl jednou radou jak odstranit vrzání palubovky. Mám Roomstera (1,2HTP, Style) od května letošního roku a drnčet palubovka mně začala hned po 150 km. Drnčelo to z oblasti odkládací schránky před spolujezdcem, demontoval jsem schránku a stačilo malíčkem zmáčknout palubovku mezi airbagem a schránkou a vydávalo to zvuk jako když se odlepuje a přilepuje samolepka- žádné lupání, ale takové zvláštní praskání. Aby to začalo praskat stačil tak malý pohyb palubovky,že by to praskalo i kdyby po tom "chodila moucha". Když se palubka ohřála na správnou teplotu tak to drnčelo i na úplné rovině stačilo, když byl trošku hrubší asfalt. Podložil jsem to gumou a asi měsíc byl klid. Po měsíci to začalo dělat znovu, chystal jsem se do servisu vyměnit těsnící gumu na zadních dveřích tak jsem to nechal být a nahlásil jsem to jako závadu. Když jsem si přišel pro auto tak jsem byl ujištěn, že je to odstraněné, zkusil jsem to ještě před přijímacím technikem a bylo to to samé jako když jsem to tam přivezl. Zkoušeli jsme to taky na nové Fábii v prodejně a stačilo to trošku zmáčknout na stejném místě jako u mého Růma a dělalo to to samé. Technik slíbil, že druhý den zjistí ve Škodovce co by to mohlo dělat a ozvou se mně. Neozvali se ani za týden tak jsem se do toho pustil sám. Oddělal jsem schránku a zjistil jsem že ten vrchní měkčený díl palubovky je nalepený na nějaké kostře a je to přidělané na průduchu topení. Je tam špatně viděl, ale vypadá to že se tyto dva díly od sebe přibližují a vzdalují při jízdě a lepidlo mezi nimi vydává zvuk jako když se odlepuje a přilepuje samolepka - za jízdy to bylo dost nepříjemné. Vzal jsem olej ve spreji a nastříkal ho mezi tyto dva díly a byl klid. Musí se to, ale nastříkat mezi ten vrchní díl palubky a kostru, je to dost blízko u sebe, je tam mezera tak 2 mm, dá se tam nacpat hadička třeba co je na WD40.

Doufám,že tímto příspěvkem někomu pomůžu, ono to vypadá, že to nebyl jenom můj problém, když to dělalo úplně nové auto tak asi někde ve škodovce zase něco nedořešili. Ještě mně trošku drnčel dekl airbagu spolujezdce, stačilo do mezery mezi tím měkčeným dílem a krytem airbagu strčit dva kousky gumy silné cca 1 mm a je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všem, kterým se ozývají pazvuky okolo těch stříbrnejch rámečků ventilace mohu doporučit v zimě nastavit větrání alespoň trošku přes ně (ne jenom na čelní sklo nebo dolů). Tím teplem mi to po pár kilometrech přestane. Třeba se časem dočkáme antirezonanční sady, co se dávala do Favoritů!!! :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono s tou teplotou na tom opravdu něco bude, dneska cosi skřípalo ze spolujezcových dveří, ale potom, jak bylo auto trochu vyhřáté, tak už to nedělalo

na obrázku je označeno, ve kterých místech to skřípalo, dělalo to na kostkách nebo stačilo přitlačit rukou a ten zvuk se ozval

jinak co se týká těch stříbrných rámečků, tak v našem autě se z míst kolem ovládání klimatizace a těch rámečků ozývají pazvuky i ve vyhřátém autě v létě, když se zapne klima, potom to tak pomalu ustává

Interi_r1.bmp

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:feve: souhlas, ono se tam toho ozývá víc, ty sloupky nejspíš taky,. ale vypisovat to tady všechno nebudu, protože se mi nedaří přesně identifikovat, odkud ty zvuky vycházejí

jinak dírám se taky vyhýbám, ale ono je to jedno, na těhle tankodromech je to často zbytečné

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Čus, možná můžu poradit v udajnem cvakani v zadních pásech (navinadlech). Nejsou to pásy ale sedačky. Jel jsem snad ve všech škodovkách od Fábie až po Superba a všechny cvakaly. Měl jsem Fábii a ted mám oktávku a u obou jsem cvakání pořešil stejně. Odklopil jsem zadní sedačku, vzal jeden papirovy kapesník a přiložil na železné oko a rychle přibouch aby kapesník zůstal tam kde má.... :) :) Zdá se to jako kravina, ale zkuste to třeba si pomůžete. Tím jsem odstranil cvakání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...