Přejít na obsah

Jak vyměnit přední brzdové kotouče


zdendyp

Doporučené příspěvky

Ahojte lidičky,

dostal se mi kamímek mezi destičku a kotouč,pak hrozná rána,až mi brzdový pedál poskočil a při dobrzďování to cuká s autem,i volantem,byl jsem na STK kontroje,a na měřáku brzd lítala ručička jako steklá,když měřila účinek brzdy levého kola.Mám křivý pžřední kotouč.Moc vás všechny prosím o radu,nebo pokud možno o nějaké foto nebo obrázky,jak demontovat brzdový třmen a následně kotouč.Samozřejmě chci vyměnit i brzdové destičky,tak pokud s touto výměnou máte zkušenost,moc vás prosím o radu.Mám Š.fabii Combi r.v. 2004 - 6 měsíc,motor 1,2,47kw,myslím si,že tam patří kotouč 256 mm.Děkuji za odpovědi.Zdeněk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na brzdovom trmene mas vyrazene o aky typ ide ci fs-II, alebo fs-III.

jo díky za odpověď,ale o demontáži třmenu a demontáži předního kotouče jsi nic nenapsal,pokud si to ještě přečteš,pokus se mi v té věci pomoct,díkaz zdeněk

No to je totiž třeba vědět jaký typ tam máš . Asi jsi to nepochopil. On je trochu jiny postup demontáže pro každý typ. Pokud s tím nemáš vůbec žádné zkušenosti, přece jen jsou to brzdy tak ať si neuděláš problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na brzdovom trmene mas vyrazene o aky typ ide ci fs-II, alebo fs-III.

jo díky za odpověď,ale o demontáži třmenu a demontáži předního kotouče jsi nic nenapsal,pokud si to ještě přečteš,pokus se mi v té věci pomoct,díkaz zdeněk

No to je totiž třeba vědět jaký typ tam máš . Asi jsi to nepochopil. On je trochu jiny postup demontáže pro každý typ. Pokud s tím nemáš vůbec žádné zkušenosti, přece jen jsou to brzdy tak ať si neuděláš problém.

na druhou stranu nevím co je jednoduššího než výměna destiček a kotoučů, možná kosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na brzdovom trmene mas vyrazene o aky typ ide ci fs-II, alebo fs-III.

jo díky za odpověď,ale o demontáži třmenu a demontáži předního kotouče jsi nic nenapsal,pokud si to ještě přečteš,pokus se mi v té věci pomoct,díkaz zdeněk

No to je totiž třeba vědět jaký typ tam máš . Asi jsi to nepochopil. On je trochu jiny postup demontáže pro každý typ. Pokud s tím nemáš vůbec žádné zkušenosti, přece jen jsou to brzdy tak ať si neuděláš problém.

na druhou stranu nevím co je jednoduššího než výměna destiček a kotoučů, možná kosti

ahoj,díval jsem se na typ brzd a mám na třmenu napsáno FS III,průměr kotouče je 256 MM,díval jsem se jak se asi demontuje třmen,jsou to 2 inbus šrouby v blízkosti odvzdušňovacího ventilu a druhý tak cca 10 cm pod ním? pokud ano,tak to snad zvládnu. Samotný kotouč je pod tím jedním zapuštěným šroubkem? a je tam pak jen nasazen? nepotřebuju k jeho demontáži nějaký stahovák? Ještě mě prosím malinko naveď,ať nic nezkazím.Fabie je pro mě nová věc. Díky Zdeněk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro kotouč stahovák nepotřebuješ. Z čela vyšroubuješ šroubek na křížový šroubovák a disk by měl jít lehce dolů. Při nasazování nového disku potři mazivem lehce dosedací plochy a dbej na maximální čistotu. Po položení kotouče na náboj s ním zatoč, aby dobře dosedl.

post-1028-1179084123_thumb.jpg

Editováno: , autor: Pepa007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro kotouč stahovák nepotřebuješ. Z čela vyšroubuješ šroubek na křížový šroubovák a disk by měl jít lehce dolů. Při nasazování nového disku potři mazivem lehce dosedací plochy a dbej na maximální čistotu. Po položení kotouče na náboj s ním zatoč, aby dobře dosedl.

Děkuji za vyčerpávající přesnou odpověď.Jsi moc hodný.Posílal jsem ještě jeden příspěvek do diskuze,kde mám ještě problém s vůlí v servu.čep u náboje je v pořádku,ale tu vůli cítím někde za manžetou v servu,Z tama se mi pak přenášejí vibrace do volantu.Neznáš prosím tě jak vyřešit tuto vůli? Co tam mohlo odejít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro kotouč stahovák nepotřebuješ. Z čela vyšroubuješ šroubek na křížový šroubovák a disk by měl jít lehce dolů. Při nasazování nového disku potři mazivem lehce dosedací plochy a dbej na maximální čistotu. Po položení kotouče na náboj s ním zatoč, aby dobře dosedl.

No bylo by nejlépe kdyby sis stáhl dílenskou příručku a tam to je super popsané . Tady na foru na to najdeš odkaz hledej Fabia DP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro kotouč stahovák nepotřebuješ. Z čela vyšroubuješ šroubek na křížový šroubovák a disk by měl jít lehce dolů. Při nasazování nového disku potři mazivem lehce dosedací plochy a dbej na maximální čistotu. Po položení kotouče na náboj s ním zatoč, aby dobře dosedl.

No bylo by nejlépe kdyby sis stáhl dílenskou příručku a tam to je super popsané . Tady na foru na to najdeš odkaz hledej Fabia DP

Nemáš někde přímo odkaz na stažení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady dal Dědek pěkný odkat na ty tvoje vůle v řízení

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=25191&hl=

Díky za postřeh,ale to co poslal on to určitě není,protože ten odkaz se týká vůle v čepu,a ten mám v pořádku,ta vůle je někde v servu

Odkud jsi prosímtě.

Jsem ze Zlína

Napiš mi na PM zprávu a tvou adresu pošlu ti CD s DP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady dal Dědek pěkný odkat na ty tvoje vůle v řízení

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=25191&hl=

Díky za postřeh,ale to co poslal on to určitě není,protože ten odkaz se týká vůle v čepu,a ten mám v pořádku,ta vůle je někde v servu

Odkud jsi prosímtě.

Jsem ze Zlína

Napiš mi na PM zprávu a tvou adresu pošlu ti CD s DP.

Editováno: , autor: zdendyp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Ahojte lidičky,

dostal se mi kamímek mezi destičku a kotouč,pak hrozná rána,až mi brzdový pedál poskočil a při dobrzďování to cuká s autem,i volantem,byl jsem na STK kontroje,a na měřáku brzd lítala ručička jako steklá,když měřila účinek brzdy levého kola.Mám křivý pžřední kotouč.Moc vás všechny prosím o radu,nebo pokud možno o nějaké foto nebo obrázky,jak demontovat brzdový třmen a následně kotouč.Samozřejmě chci vyměnit i brzdové destičky,tak pokud s touto výměnou máte zkušenost,moc vás prosím o radu.Mám Š.fabii Combi r.v. 2004 - 6 měsíc,motor 1,2,47kw,myslím si,že tam patří kotouč 256 mm.Děkuji za odpovědi.Zdeněk

Kotuče by som nemenil teeba ich len presustružiť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...