Přejít na obsah

Výměna žhavících svíček


Luke288

Doporučené příspěvky

při prohlídce mi zjistili, že odešly dvě žhavící svíčky, tak vyměnili všechny čtyři. po té výměně mam pocit, ze je motor tišší, ale mín jede. je to možný, nebo se mi to jenom zdá?

To se ti jen zdá. Žhavicí svíčky mají vliv na studené starty pod +5stupˇů celsia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak se ti ty špatný svíčky projevovali ?

měl jsem v prdeli dvě a neprojevovalo se to vůbec nijak, jelikož prej už je teplo. v zime by to o dost hur startovalo

co se týče šlice boku, tak je tady někde post o tom, ze žádám povolení zabíjet, tam je jak to vypadalo a ted je to o moc lepší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Co máš za motor? PDčko tak to musíš sundat ventilový víko a mít dost dlouhej nástrčkovej klíč M8 nejlépe dlouhý gola oříšek(Z malé gola sady není tam moc místa)Žhavičky jsou totiž dost utopený v hlavě pod víkem a je na nich nastrčený kablík ten sundáš dlouhými kleštičkami nasadíš dostatečně dlouhý klíč a opatrně povolíš(bacha na závit při montáži extrémně nedotahovat! pouze s citem).Je to práce v klidu na půl hoďky.

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo mám ten samej motor a je tam hodně málo místa a ten klíč jsem si musel udělat protože po sundání víka jsem zjistil že nic takovýho v nářadí nemám.je to asi +- 15cm dlouhej klíč a žhaviče jsou dost hluboko.Klíč jsem udělal takto:Vzal jem malý ořech z tý malí gola sady a vyvrtal větší díru srz ořech aby šel nasadit na žhavičku je dost mělký tak aby se dostal až na šestihranou plochu, pak jsem navařil na oříšek trubičku stejnýho průměru jako je ten oříšek a nahoře(na konec trubičky jsem udělal T-čko aby bylo čím otáčet.pak už je to sranda.

Editováno: , autor: acek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 4 roky později...

Zdravím, mne pri mrazoch štartuje a prvé sekundy ide motor, ako na 3 valce. Kde ich nájdem a koľko ich je na válec (CFHC). Dík.

 

PS: vymenené za Beru Škoda. Pôvodné Bosch, 3 funkčné 0,5ohm a jedna nekonečno.

PS2: ešte ma zaujíma, ako sa znižuje napätie na 4,4V (žil som v tom, že žhavič je napájaný 12V a nie 4,4V)

Editováno: , autor: yoli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...