Přejít na obsah

Volnoběh


Jameson

Doporučené příspěvky

Ahoj, u mé OII 1.9-77 PD TDI mě začal znervozňovat divnej jev u volnoběhu. Poprvé jsem to sledoval při popojíždění v zácpě na jedničku. Pomaloučku popojíždím: jednička-neutrál-jednička ... no humus.

a najednou mi volnoběh začal vylitávat vždycky o trochu víc, než jsem přidal. Teda vždy při pomalé jízdě, zařazeným neutrálu a protočení motoru. Když jsem o plyn jen cvrnknul tak do 1500ot. tak motor jakoby sám vylít to 2000 ot. A když jsem to prošlál víc, cca 3000 tak to samo vzápětí vylítlo skoro do maxima, až sem se lekl. Prostě samo si to přidávalo špičku navíc. Teplota OK, nic jinýho neobvyklýho jsem nenašel.

Pak jsem to začal zkoušet i jindy a občas př jízdě na neutrál při protočení motoru naprázdno to udělá. Je to normální. Díky za odpovědi. Jameson

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, u mé OII 1.9-77 PD TDI mě začal znervozňovat divnej jev u volnoběhu. Poprvé jsem to sledoval při popojíždění v zácpě na jedničku. Pomaloučku popojíždím: jednička-neutrál-jednička ... no humus.

a najednou mi volnoběh začal vylitávat vždycky o trochu víc, než jsem přidal. Teda vždy při pomalé jízdě, zařazeným neutrálu a protočení motoru. Když jsem o plyn jen cvrnknul tak do 1500ot. tak motor jakoby sám vylít to 2000 ot. A když jsem to prošlál víc, cca 3000 tak to samo vzápětí vylítlo skoro do maxima, až sem se lekl. Prostě samo si to přidávalo špičku navíc. Teplota OK, nic jinýho neobvyklýho jsem nenašel.

Pak jsem to začal zkoušet i jindy a občas př jízdě na neutrál při protočení motoru naprázdno to udělá. Je to normální. Díky za odpovědi. Jameson

Jak staré auto,motorcod?...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, najeto 8500, vyrobeno 11/2006, kod BXE, ostatní si nepamatuju zhlavy. Zítra mrknu do servisky.

Dnes jsem to taky zkusil a dělá to prakticky vždy za jízdy se zařazeným neutrálem a přidání plynu!

Tak nevím. Jiný potíže žádný. Spotřeba asi v normě. Po dálnici 5,2-5,4, po okreskách i 4,7-5,1, město 5,7-6,0. Asi zajedu do servisu a předvedu jim to. Začíná toho být víc, ubejvá mě chladící kapalina a chrastí levej výškovej reprák (u kliky), v rádiu při přehrávání CD je slyšet pravidelnej praskot a občas nejde otevřít kufr, že ho pak musím odemknout tím tlačítkem u řadící páky.

Jameson

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...