Přejít na obsah

Špatné starty 2.0 TDI PD obecně


jirkaK

Doporučené příspěvky

tentokrát je to trochu jinak, než když byla vadná ta hlava. Stalo se mi zcela poprvé, že jsem s autem nejel víc jak týden, protože jsem jezdil něčím jiným. Včera jsem chtěl v garáži nastartovat a točil jsem s tím snad na třikrát. Pak to velice neochotně chytlo a garáž byla plná bílýho kouře. Prostě hrůza. Tak jsem to zase chcípnul a zkusil párkrát znovu a šlo to zase, jak hodiny. Dneska start opět perfektní. Jel jsem s tím ještě hned včera do servisu a ve výpisu závad, jak jsem očekával, nic nebylo. Mechanik se domnívá, že mi za ten týden "spadla" nafta. Důvod ale neznám. Jinak se všechno jeví být o.k.. Trochu jsem se bál, aby to zase nebyla voda ve válcích podobně, jako když byla vadná hlava, ale nádobka je plná a voda nemizí. Setkal se s tím někdo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tentokrát je to trochu jinak, než když byla vadná ta hlava. Stalo se mi zcela poprvé, že jsem s autem nejel víc jak týden, protože jsem jezdil něčím jiným. Včera jsem chtěl v garáži nastartovat a točil jsem s tím snad na třikrát. Pak to velice neochotně chytlo a garáž byla plná bílýho kouře. Prostě hrůza. Tak jsem to zase chcípnul a zkusil párkrát znovu a šlo to zase, jak hodiny. Dneska start opět perfektní. Jel jsem s tím ještě hned včera do servisu a ve výpisu závad, jak jsem očekával, nic nebylo. Mechanik se domnívá, že mi za ten týden "spadla" nafta. Důvod ale neznám. Jinak se všechno jeví být o.k.. Trochu jsem se bál, aby to zase nebyla voda ve válcích podobně, jako když byla vadná hlava, ale nádobka je plná a voda nemizí. Setkal se s tím někdo ?

Pokud pada nafta,tak to muze byt cerpadlem.Ale to je jen moje domnenka.Kamosovi to delalo na Fordu.

Ale pokud to potom jelo v pohode,tak to nerez.Pokud jsi nastartoval a odjel tak v poho.horsi to bude az budes tocit starterem a neodjedes....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sakra, to mi neříkejte, že takovýhle špeky tu mám jenom já. Řeší se tu kdejaká hovadina, ale když je něco vážnějšího, nikdo nic neví. To je ovšem dobrá zpráva do Bolky, protože je tím vlastně řečeno, že jejich auta žádný vážný vady nemaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje zkušenost se špatnými starty:

Vyjedu se studeným motorem před garáž, tam ho hned vypnu a pak na něm třeba hodinu něco dělám. Pak zajedu do garáže a zase motor hnned vypnu. A druhý den mám s nastartováním děsný potíže. Vysvětluju si tím, že ve spalovacím prostoru zůstane nespálená nafta atd. Takže si na to dávám pozor a po umytí auta nebo nebo třeba montáži střešních nosičů to před zajetím do garáže trochu projedu. Jinak se startováním nemám vůbec žádné problémy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle můžou dělat načnutý vstřikovače,při delším stání zustane viset jehla ve vstřiku přilepená a nějakou dobu to při tom startu trvá než se rozhejbe.Tomu by odpovídal i ten bílej dým,protože se při tom točení dostane do válce hodně nerozprášenýho paliva.Onehdá si psal,že chceš prodávat sadu vstřikováčů,co ti tenkrát poslali,prodal si jí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že tu nemáme nejaké vyslovene všeobecné problémy, ako kedysi u Fabií. Skôr len individuálne závady.

P.S.: Mne nafta nepadá :D

no no no!!! :D

A co cukání BXE?

A co těsnění co vrzalo?

A co hlavy u 2.0TDi?

A netěsný trojúhelničky v zadních oknech?

A loupání lemů světel?

No? :D;)

Nerejpu, nečím jsem si taky prošel...-_-

Jirko, žhavicí svíčky v těhle vedrech asi ne, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko mozna, ze to neni relevantni, ale na ty horsi starty za tepla, uz sem si pred nejakou dobou taky stezoval (1,9 tdi s chipem r.v.2005) nicmene mam dojem, zo po posledni prohlidce (60 tis) se to trochu zlepsilo. Starty za studena sou porad perfektni a ze tepla sem od moji posledni servisni prohlidky, taky nemel start, kde by to pred nastartovanim tocilo vic jak cca 2 vteriny. Mozna je to blbost, ale ze by tomu pomohl novy palivovy filtr? Nevim, jen tipuju, protoze jinak se takhle na aute nic podstatneho nedelalo.Taky mi ale v servise potvrdili, ze mensi problemy s tema teplyma startama dela ten chip, pry elektronika spatne vypocita mnozstvi smesy paliva pro start, bud je toho malo nebo hodne (pro to startovani, kdyz je motor zahraty) a ja se priklanim k tomu, jak kdyby toho bylo malo, nebot v servise mi i rekli, ze pokud to dele toci, tak ma clovek trochu seslapnout na plyn a svete div se pak naskoci hned. Nevim proc tomu tak je, nejsem zadny odbornik.Tot jen muj poznatek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S chipem to souviset na 100% nebude.

Jinak toto děalo i kolegovi na 2,0.TDi.4 dny nejel,potom přišel,chytlo to okamžitě,tak o hned chcíplo no a pak točila jak divý a až za dlouuuho to chytlo.Od té doby s tím jezdí každý den.Já nejezdil 3 dny a v pohodě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámoš koupil na Jarově předváděčku dvoulitra s automatem,najeto asi 20tis km.Chvilku po koupi se mu nastal podobný problém jako tady popisuje Jirka.Několikrát jim to tam dávali do servisu ať to odstraní.Bezvýsledně,že to je normální a že na nic nepřišli a bla bla bla...Nakonec volali do Bolky a udělali tam pěkný čóro móro.Najednou na Jarově uplně jinej přístup,vyměnili snad všechno od nádrže až ke vstřikovačum.Pár měsíců byl klid,ale teď už to dělá znova, s tím,že to blbě chytá už po několika hodinové pauze.Je z toho pěkně otrávenej a auto bude chtít vrátit.Tak jsem zvědavej jak to dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zeptej se ho, co všechno mu vyměnili.

Taky jsem zkoušel při teplých startech, (který jsou sice trochu delší, ale to považuju za normální), sešlápnout plyn, jak píše De Marco a opravdu to chytlo hned.

Dneska jsem s ním mluvil,měnili mu hladinový čidla a palivový čerpadlo.Jinak auto má už týden v Bolce,takže dám vědít jak to dopadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...