Přejít na obsah

Hasící přístroj


Octavius84

Doporučené příspěvky

Cau kluci, vozite nekdo v aute hasici pristroj? A kde ho mate namontovany? Chci ho nekam pridelat a hledam inspiraci...

Caw.Mal som presny popis ze kde ma byt hasiaci pristroj ale nemozem ho najst.Ale viem ze ma byt pod vodicovym alebo pod sedadlom spolujazdca z predu za tym plastom.Mali by tam byt aj uchytky na hasiaci pristroj.Pozri sa na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda,práškovej hasičák bych si do auta asi nedal.. Už si nekdy videl,jaká je po použití spoušť? Spíš premýšlím o vodním....

To máš úplnou pravdu,že po použití práškovýho hasičáku v interieru je vše KO, ale znáš lepší řešení? Pyrocool ten uhasí hovno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám hasičák v kufru pod zámkem, držák je přidělaný přes ten plastový kryt na dvě výztuhy, je to docela v pohodě, ničemu to nepřekáží a je hned u ruky, když se otevře kufr. Dal jsme si tam 6kg prášek, co se dává do domů, v akci jsme ho chytnnul za 900,- i s držákem + jsem si koupil ještě potápěčskej pásek na závaží za 90,- má rychlosponu a v pohodě to udrží.

To si děláš kozy ne? :smich: :smich: :smich: Vozíš 6kg hasičák v kufru jo? lol lol :smich: :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6kg, je docela extrém, ale 1kg je zas jako plivnutí do krbu :feve: Mám 2kg a nevěřím, že bych s tím něco extra uhasil...

Lepší dvě kila než nic. Šest kilo je moc pěkný.

Ideální bych asi viděl něco jako veliký hasičák v kufru a malý tak dvoukilový někde uvnitř kolem sedačky řidiče či spolujezdce. Jenže, pořád nikdo neví, kam ho dát, aby nepřekážel a nehyzdil interiér.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK díky. Až budu mít cestu kolem nějakýho vrakáču tak se tam poptám. A chci se ještě zeptat jde to dát na pravou i levou stranu nebo je to jenom na tu pravou?

Standardně se to dělalo jen na pravé straně (snad), a já to tam původně také neměl, musel jsu si sám dodělat.

Nyní tam mám hasící sprej, lékárničku a smetáček na sníh, škrabku :palec2:

Ale vůbec nevím, zda ta mřížka se dělá i zrcadlově obrácená (do výdutě vlevo)????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Tak jsem našel originál řešení od škodovky:

post-6089-1199650904_thumb.png

Mně se to docela líbí, blbý je, že to chce elektricky stavitelné sedadlo...

Je tam napsaný, že NELZE montovat s elektricky stavitelným sedadlem. To znamena na mechanicky ANO

Editováno: , autor: Strogi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau kluci, vozite nekdo v aute hasici pristroj? A kde ho mate namontovany? Chci ho nekam pridelat a hledam inspiraci...

Já vozím hasičák namontovanej pod sedačkou řidiče. Do toho plastu pod sedačkou se na něj musí vyříznout díra a takovej ten držák jak je na hasičáku sem přišroubouboval pásovinou na plech co je pod sedákem. Jedinou nevýhodu to má, že se musí sundat molitan ze sedáku, ale je too při ruce kdyby něco. Ale jinak se to dá koupit i jako originální příslušenství, ale je tam vyřízlej zbytečně velkej kus plastu. Já to mám skoro celý. Používají to taxikáři

Editováno: , autor: Kubiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vozím hasičak v autě hlavně proto kdyby se náhodou něco stalo a já se z nějakého důvodu nemohl dostat ven a žačalo hořet abych se mohl uhasit.

Nerad ti kazim tvou predstavu ale bud si jistej ze v pripade nehody a vzplanuti auta a kdyz se nemuzes dostat ven tak ti nepomuzou ani 2 hasicaky pokud se ven nedostanes .Ono totiz auto zevnitr neuhasis a pokud jsi uz u neceho takovyho byl tak mii das za pravdu.Proste skripnutej v horicim aute jsi nahranej a musis doufat ze nekdo pojede kolem a nejak te dostane ven.Jinak od vzniku pozaru je do 8az 10 min auto totalne vyhorely a neni co hasit.Takze si udelejte predstavu o tom zda vam hasici pokud teda se vam to nestane velmi blizho stanice mohou pomoct.

Co se druu hasicaku tyka ...nejucinnejsi je praskovy....vynikajici ucinnost dostane se temer vsudeco neplati o vode ani pene ale nevyhoda je neporadek a speceniny co vznikaji.Ja osobne vozim v aute 2.Jeden praskovy-na motor a druhy halonovy do interieru.Ale to je spis asi profesionalni deformace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vozím hasičák namontovanej pod sedačkou řidiče. Do toho plastu pod sedačkou se na něj musí vyříznout díra a takovej ten držák jak je na hasičáku sem přišroubouboval pásovinou na plech co je pod sedákem. Jedinou nevýhodu to má, že se musí sundat molitan ze sedáku, ale je too při ruce kdyby něco. Ale jinak se to dá koupit i jako originální příslušenství, ale je tam vyřízlej zbytečně velkej kus plastu. Já to mám skoro celý. Používají to taxikáři

Foto by nebylo? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden praskovy-na motor a druhy halonovy do interieru.Ale to je spis asi profesionalni deformace.

halonovy?? to je vcelku darda, myslim cena za nej sice kvalita je kvalita ale dat treba za 1kg 2600,- nebo mas nejaky dobry zdroj za rozumnou cenu?

A jeste hasit snim v uzavrenem interieru ,kdyz bych v nem uviznul to by taky asi nedelalo dobrotu.

PS: nenahradily halonove has.pristroje halotronový??

http://www.hasici-pristroje.net/hasici-pri...-do-automobilu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...