Přejít na obsah

Bliká kontrolka žhavení


tomiee

Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...

Dobrý den,
 

Mám problém s tím, že mi bliká kontrolka žhavení, jak je výše uvedeno, jedná se o problém č.4.

Chtěl bych se zeptat, když mi nesvítí brzdová světla, tak je problém asi v brzdovém spínači? a nebo je i možnost, zda nevypadl nějaký spoj (neodpojilo se něco).

A dále jsem se chtěl zeptat, zda někdo neví kolik stojí autorizovaná výměna tohoto spínače (cca), kdybych výměnu nechtěl provádět sám.

Předem děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

 

Mám Octavii Tdi, 81kw, 99rok najeto asi 245000km a taky problém s tím, že mi bliká kontrolka žhavení, jak je výše uvedeno, brzdové světla nesvítily, tak jsem vyměnil brzdový spínač, brzdy jsou OK  a kontrolka žhavení problikává pořád.

 

Máte někdo podobný problém?

 

Předem děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky me blikalo zhaveni a take to byla chyba c. 4. Tak jsem zakoupil novy brzdovy spinac a vymenil si ho (zvladne to kazdy, skutecne jen odpojit, pootocit a vyndat). Ale problem nebyl vyresen - chyba byla v zasuvce tazneho zarizeni, kdy se lehce zkratoval kontakt. Pri brzdeni pote misto brzdovek svitily mlhovky.... vyreseno opravou zasuvky tazneho a je ok. Pisu jen pro inspiraci - brzdovy spinac jde vymenit doma na kolene a chyba muze byt i v elektrice tazneho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

lidičky prosím vás,jak se vandavá spínač brzdových světel,vím že je pod pedálem,jenže jsem ho dokázal akorát odpojit a nic víc,nejsem ztoho vůbec moudrej,mám octavii 1 1997 66kw 1.9 tdi,nesvítila mi kontrolka žhavení,oprava mě stála asi pěťo,jezdilo to a teď zase nesvítí,jenže relé žhavení je cajk,tak co tady čtu tak radíte vyměnit spínač brzdových světel,jen nevím jak ho dostat ven zatím díkes,kdyžtak můžete odpovědět na email :Hanak99@seznam.cz ale i na moje číslo 606285750.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 5 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravim, asi oprasim tema po 3 rokoch. Rozblikala sa mi kontrolka zhavenia, (zacne blikat cca 10 sec po nastartovani a blika po cely cas jazdy). Problemov je viac, 1. niekedy plynovy pedal nereaguje a ide iba na 1300ot cca. Staci ubrat a znovu pridat tak zase chvilu ide. 2 Nefunguje tempomat, 3 zle funguju brzdove svetla. Niekedy svietia stale, niekedy blikaju. niekedy idu normalne. Robi to hlavne rano cca 10°C 

Do servisu sa dostanem az buduci tyzden. Moja otazka znie ci vadny spinac brzdovych svetiel moze sposobit chybu c1 a c2? Motor ide hladko, nezhasina a ma plny vykon ako vzdy.

Octa 1 1,9 TDI 81kw (ASV)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, že to má souvislost. Po sešlápnutí brzdového pedálu ŘJ odreguluje motor, tj. právě ten stav co se Ti děl. To že na plyn nereagoval a pak zase jakoby nic ano, to bylo právě tím zmateným chováním brzdového spínače, prostě se to tak vždy sešlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Hledám nemužu najít jsem zoufalý

Bliká kontrolka žhavení

Brzdový spínač nový, opravený starý (dělají to oba dva, přeměřil jsem je jsou v pořádku)
Žárovky, pojistky, konektory jsou v pohodě.
Chyba jde smazat ale objeví se znovu po 5 ti minutách.

Píše mi to nesmyslný signál brzdového spinače.
Nevíte kam všude vedou kabely z toho spínače brzd, jestli by to mohlo mít spojitost se spínačem zpátečky, protože to dělá od té doby co jsem ho měnil)

 

už nevím jak se toho blikání zbavit, asi demontuji diodu kontrolky žhavení :D:D  díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak jsi ho přeměřoval, namontovanej, nebo sundanej?

Když máš diag, tak se nechá otestovat v měřenejch hodnotách ať už u brzd nebo hlavně v motorovce. Spínač je pro kontrolu dvojitý (dva nezávislé obvody ovládané společně) a díky tomu funguje kontrola ...

 

Starší válečkový typ 1J0945511E  a další generace je špatný, mizerná konstrukce, když se v něm ošoupou výstupky, fixluje, nepomůže žádná oprava ... hranatý 1C0945511ARDW je poslední typ, uplně jiná, masivní konstrukce, dej tu a budeš jezdit bez problému. Bacha na výměnu, ještě starší než válečkový typ se nandavá při stlačeném pedálu, oba poslední jak válečkový tak hranatý při nestlačeném pedálu. Pootočením v držáku při monáži se spínač odjistí a teprve poté lze testovat, nesprávná montáž vede k jeho poškození.

Editováno: , autor: rayx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím Vás všetkých, mám rovnaký problém len možno o niečo viac... je to síce Superb 1 ale myslím že to je to isté lenže okrem blikania kontrolky žhavenia po zošlapnutí brzdového pedálu sa mi rozsvieti ESP a ABS .... po vypnuti kluča blika iba žhavenie zase do zošliapnutia pedálu, zadné svetla nesvietia.... kúpil som nový spínač a stále ten istý problém,,, niesom si istý alebo to nebude fungovať dokým nebude chyba vymazaná diagnostikou ? Je možné že preto to stále svieti a aj že svetla stále nesvietia ? 

Editováno: , autor: Zapekanka
im sorry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 5 měsíců později...

Zdravím, též mám problém, včera při jízdě se mi kontrolka žhavení rozblikala a měl jsem omezený výkon, jako kdyby netáhlo vůbec trubo, takže to jelo jak šnek, mam octavku 2.0 tdi.. Když jsem to zkusil chcípnout a pak nastartovat, tak úplně bez problému, ale zase se rozblikala. Když jsem to zkusil druhý den, tak se nerozblikala, ale když jsem dobržďoval k semaforu, tak se zase rozblikala, ale brzdová světla svítí, plus další věc je ta, že když jsem pak znova nastartoval, tak se mi rozsvítila i kontrolka řídící jednotky.. Tak moje otázka je jestli je i takový problém jako mám já ve spínači brzdových světel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 9 měsíců později...

Zdravím, vyriešil niekto uvedené problémy? Bol by som rád, keby ste napísali aj riešenia... Mne po naštartovaní cca 10 sec. sa rozbliká, taktiež ako @JazzTime nefunguje ani tempomat (s výkričníkom) a píše Závada Štart-Stop... spínač brzdových svetiel to určite nie. Nejaké rady? Stretol sa niekto s niečím podobným? Aj mechanik je zúfalý... Vďaka.Zdravím, vyriešil niekto uvedené problémy? Bol by som rád, keby ste napísali aj riešenia... Mne po naštartovaní cca 10 sec. sa rozbliká, taktiež nefunguje ani tempomat (s výkričníkom) a píše Závada Štart-Stop... spínač brzdových svetiel to určite nie. Nejaké rady? Stretol sa niekto s niečím podobným? Aj mechanik je zúfalý... Vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...