Přejít na obsah

Letní pneu R17


NoiseR

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Čau po sundání letních kol jsme zjistil že je mám totálně sjeté a další sezonu už jezdit nebudou tak jsem před rozhodnutím jaké gumy 225/45 R17 koupit...

Hodně lidí tady píše že koupili Pirelli 225/45 R17 Cinturato P7 ale už nikdo nenapíše jak jsou snimi spokojeni a hlavně kolik km ta guma vydrží.

Nebo má druhá varianta je koupit Michelin 225/45 R17 - Pilot Sport 3.

Tak co by jste raděi vzali Pirelli nebo Michelin?????????????????????????

Děkuji za rady :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Hodně lidí tady píše že koupili Pirelli 225/45 R17 Cinturato P7 ale už nikdo nenapíše jak jsou snimi spokojeni a hlavně kolik km ta guma vydrží...

Já letos kupoval ty P7 a zatím nemám výhrady (asi 15 000 km). Vzal jsem typ s nižší nosností a rychl. indexem (tuším 91W, častěji se vidí typ vhodný např na Superb 93Y), vzorek jsem neměřil, ale minulé pneu vypadaly také ještě slušně, ale druhou sezónu začaly nesnesitelně hučet ...to tedy zjistím u P7 až příští rok, o hloubku vzorku bych se asi nebál.

Editováno: , autor: virtual
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.............

Nebo má druhá varianta je koupit Michelin 225/45 R17 - Pilot Sport 3.

Tak co by jste raděi vzali Pirelli nebo Michelin?????????????????????????

Děkuji za rady :-)

A co zkusit něco lepšího za srovnatelnou cenu??? :kol-28: Já jsem zvolil toto http://www.sklad-pneu.cz/osobni-pneu/hankook-k110-ventus-v12-evo-225-45-r17-94y-xl-s362760419 a nemohu si vůbec stěžovat. Ba jsem dokonce nadšen (a to jen tak na něco neříkám). :kol-47: U těchto pneumatik je jedno jestli je sucho nebo mokro pořád drží stejně. Hluk je také vcelku snesitelný, asi bych to hodnotil jako lepší průměr. A co se výdrže týká mám na nich najeto 15tis a je v průměru na všech ještě 6,5 mm (nové 9mm) zadní gumy byly ještě o něco lepší- počítám, že ještě 3 takovéto sezony vydrží. A to jsem je vůbec nešetřil ba naopak jsem je testoval. :kol-43:

S P7 jsem tu čest měl na služebním Passatu, a myslím si že cenovka je vysoko oproti výkonu té pneumatiky. Prostě za hodně peněz té muzika zas tak není. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty Hankook K110 VENTUS V12 EVO mají šípový vzorek a určený směr otáčení... A se šípovým vzorkem letní kola už nechci - jsou hlučnější než třeba vzorek těch pirellek ( označení poze venek vnitřek a rovné drážky na běhounu) Rozhodně budou časem např po 50% opotřebení hlučnější ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš na pneu označenou vnitřní a vnější stranu tak to jsou také směrové pneumatiky jako u šípovitého vzoru. :kol-28: Jinak jsem měl předtím Dunlop SP SPORT MAXX a ty nebyly šípovité, ale také směrové a jsem rád, že jsem je prodal. Hluk byl příšerný. Předtím jsem měl P6 Cinturato na 15" a poslechově jsou asi stejně hlučné jako nynější 17" Hankooky. :kol-47: Jinak co se týká hluku pneu většina hodnotí jen pneu, ale nezkontroluje si pořádně geometrii a z toho se špatně sjedou pneumatiky a začnou postupně hučet. A to je pak kritiky jak výrobci vyrábějí šunty za nehorázné peníze atd...... A věř tomu že je to spousta lidí. :kol-47:

Jinak je pravdou že dané Hankooky jsou spíše sportovní a ty budeš potřebovat nejspíše komfortní pneu. :kol-34:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš pravdu v tom že označení vnitřní a vnější strana je směrová pneumatika, protože ji mohu použít jak na pravou tak i na levou stranu a to bych s temi hankooky nemoh... Neříkám že jsou špatné, ale šipovitý vzorek už na letní pneu nechci.

Pokud jde o muj styl jízdy tak rozhodně nejsem nějakej kloboučník a 17ky mi v zatáčkách pískají dost často :-D

Požaduji od pneu aby držely na cestě, neojeli se behem pár km a aby nehučely jako staré piliňáky! Proto se trochu těch pirellek bojím že nevydží tolik co michelin, ale zase možná budou lepe držet stopu. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pneumatiky se stranami označenými vnější a vnitřní nejsou zcela určitě pneumatiky směrové ;) ,ale asymetrické a dodržet u nich stále stejný směr otáčení není ani technicky možné,na rozdíl od pneumatiky směrové,označené zpravidla šipkou ve směru rotace.

Pro názornost,asymetrické pneu můžeš dát na kterékoliv místo na voze bez nutnosti sundání z ráfku.Směr otáčení bude tedy různý podle strany vozu.

Směrové pneu můžeš použít na jedné straně vozu,pokud ho potřebuješ dát na druhou,musí se pneu otočit na disku.Směr otáčení zůstane tedy zachován stejný na obou stranách vozu,proto směrová pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš pravdu v tom že označení vnitřní a vnější strana je směrová pneumatika, protože ji mohu použít jak na pravou tak i na levou stranu a to bych s temi hankooky nemoh... Neříkám že jsou špatné, ale šipovitý vzorek už na letní pneu nechci.

Pokud jde o muj styl jízdy tak rozhodně nejsem nějakej kloboučník a 17ky mi v zatáčkách pískají dost často :-D

Požaduji od pneu aby držely na cestě, neojeli se behem pár km a aby nehučely jako staré piliňáky! Proto se trochu těch pirellek bojím že nevydží tolik co michelin, ale zase možná budou lepe držet stopu. :kol-31:

Jak ti už výše psal Maverick: Brindgestone Turanza ER 300.

Mám je na autě v létě taky (už na druhém autě) a jsem nadmíru spokojen. Kilometrově na Fabii vydržely téměř 65 tkm a na Octavii II jsem je teď měl jednu sezonu (najeto 30 tkm) a vzorek ještě 70%. Hlučnost ok, chování jak na suchu, tak na mokru velice solidní a jisté. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam třeba tyto číny :kol-28: Wanli http://www.pneumatikyakola.cz/Pneumatiky/wanli-s1063-215-45-r17-91-w-letni.html Za ty prachy nehučí,mam nanich asi 15000km najeto a moc mi nemizi zatim.Sice v dešti tomu radeji moc nedavam už jen to že jsou to číny me odrazuje :kol-28: ale až je sjedu tak si je asi koupim znovu.. nepřijdou mi špatné.. Předtim jsem mel dunlop sp sport ty jsem radeji zgumoval na parkovišti. Tak jak dunlop hučely tak nehučí ani traktor :-) každopadně když wanli tak řadu s1063 vyšší řadu mel kamarad a ty hučely víc :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale až je sjedu tak si je asi koupim znovu.. nepřijdou mi špatné...

Tohle me přímo děsí.

Dokud jsou lidi schopny takovej brak kupovat, ba dokonce opakovaně, bude holt i nabidka.

Ta spokojenost ti vydzi do te chvile, nez budes na mokru potrebovat nouzove zabrzdit... Rozdil v brzdne draze proti beznym kvalitnim pneumatikam je dramaticky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ to beru.. jasne ze to nebude jako Michelinky jen jsem chtel rict že jsem čekal že to bude stat za kulove ale tyhle se celkem daji :kol-28: nehučí,dobře drži v zatačkách ,moc nemizi vzorek , v dešti to bude asi neco jineho stim i počitam a proto jezdim pomaleji... Tak mě hned nekamenujte kluci :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BIGGy: nezlob se na mě, když tě nazvu vrahem... nejpozději v krizové situaci oceníš kvalitní obutí.

Vždyť styčná plocha pneu na vozovce není větší než pohlednice. Pokud jedeš např. 100 km/h je tato plocha již jen 70%, v případě rychlostí okolo 200km/h již jen velikosti pěsti. A pokud máš pneumatiku, které je koncipována jen na dopřednou jízdu (čínská specialita), tak ta guma absolutně neudrží nějaké boční síly.

To už raději zainvestuj o 50Kč na gumě víc a kup např. Barum Bravuris, které jsou z těch cenově dostupných pneumatik za mě osobně nejlepší volbou.

Já osobně doufám a pevně věřím, že tě nikdy nepotkám na silnici :kol-46:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně ja s tebou souhlasim... ja chtěl jen řict že tyto činy zas nejsou uplne nejhorší tak jak u činskych byva zvykem... nehučí,dobře drží a cena? smešná .sehnal jsem je za cca 1300kč kus R17 ... A myslim ze horší jsou spis ti co jezdi na 1.6 vzorku se sjetejma krajema a ne ja ktery ma skoro nove číny na autě :-) Jasně vim že mam číny a podle toho taky jezdim... Znam taky par hošíku co si mysli že jsou kingove když si koupi ( zavodni gumy ) ktere maji minimum zařezu ve vzorku a pak jim zaprší a ty gumy už nedrži vubec. To je myslim ten samy připad až natu cenu . A neboj se Přišti pneu už nebudou číny dam na Vase slova a koupim si radeji Kleber.. v zime me jeste nikdy nezklamal tak zkusim i na léto.. a z Barumkama na mě nechod to fakt né :kol-46::kol-28:

Editováno: , autor: BiGGy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barum ne a Kleber ano? No, radeji bez komentare... ;)

Jinak ono ani tak nejde pouze o to, jak kdo jezdi a jestli si je dobre vedom toho, jake ma pneu na aute, tu a tam potrebuje prudce/nouzove brzdit kazdy, strelec i opatrny ridic.

A pak se prave ukaze, ze cinska pneu je smejd a ma mnohem delsi brzdnou drahu... Tech usetrenych par stovek na gume se pak rychle promeni v o to vetsi skodu po nedobrzdeni, o zdravotnich rizicich nemluve.

Lidi, myslete a kupujte kvalitni veci. O pneumatikach to pak plati dvojnasob.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S kleber mam lepsi zkušenosti a ani tak rychle nemizi jako barumy.. takže za mě kleber a rikej si co chces... a o zimnich barumkach a klebrech taky neni co dodat proste kleber... :) pro me za ty penize nejlepsi volba..Bydlim v horské oblasti kde je vetsinou fejst sněhu a jedině kleber se chytal nejvic... vyzkousel jsem barum,dunlop a bridgestone . činy jsem chtel zkusit tak jsem je vyzkousel a chtel jsem vam tu pouze napsat jak jsem snima zpokojen.každy ma to svoje no ne? urcite tu nebudu komentovat pneu ktere jsem nemel protože jsem ho neodzkoušel.. Takže troufam si řict že jste taky wanli nezkoušeli a jen tak placate do větru :-) dal se k tomuto tematu vyjadřovat nemusim :kol-47: nic ve zlem chlapi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s MAVERICKEM.

A co se týká Kleberů............no tak asi po lžičkách...... je mnoho lepších pneumatik. :kol-47: Kleber je takový ...........ehm standard. Alespoň tak čerpám z vlastní zkušenosti (letní pneu na služebáku).

Ano standart a o tom taky mluvim... za ty penize jsou lepsi nez barumy to je muj nazor ktery mi nikdo z vas neveme :-) jo SAVA eskimo do hor se zda jeste lepší než kleber ale rychleji mizi vzorek... Zajed si nekdy do hor a uvidiš :-) Je to trošku jine kafe než ve městě .. ale jak rikam každy ma ty svoje ktere mu vyhovujou nejlip ja mam urcite jine naroky nez kluk z mesta ktery jezdi jen po solné břečce :)

Editováno: , autor: BiGGy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...