Přejít na obsah

Letní pneu R17


NoiseR

Doporučené příspěvky

Celeston, přečti si celé vlákno. Myslím si, že tvrdost pneumatiky záleží na tlaku v pneumatikách, ale možná se pletu. A ohledně přechodu 15 na 17, já těch 5 stovek každý rok dávám, protože mi to přijde rozumnější, než pak kupovat nové gumy kvůli tomu, že se mi špatně sjely. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celeston - říká Vám něco nešetřit na gumách? Proč si lidi pořizují "velká kola" a pak šetří na gumách? Stačí se podívat na Golfy, na mladý tunery.... na bazošu koupí obouchaný 17", 18", 19" a pak hledají gumu za litr.... Vždyť to je to nejdůležitější na autě ne?....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já si myslím ,že to tak žhavé nebude ve finále. Samozřemě pokud uplně nekoupíš ty nejlevenjsi pneu. Ale pak ty rozdíly jestli si koupis Michellin za 3000 nebo levnejsi jinou znacku už moc nepoznas. Pokus nejezdíš zavody nebo pilu.

Stačí zlatá střední cesta. Noa na ty eneregtický štítky? Tam si každý muže napsat co chce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Sniper, kvalitu gumy poznáš až v situaci, kdy je pozdě. A chceš se do takové situace dostat?

Ta guma Celeston stojí na netu 1 400 Kč a je uživatelsky neznámá (kdyby byla, tak ti někdo napíše zkušenosti) a ani na internetu toho moc nenajdeš. 

 

Ty Hankooky Ti tady doporučím já, doporučí Sniper a na internetu najdeš řadu dalších spokojených řidičů. Jedna guma stojí o 450 Kč (cca.) víc, než ta tvoje neznámá. Na 4 gumách to je rozdíl 5 600 Kč vs 7 400 Kč. Rozdíl tedy 1 800 Kč. 

Takže tvoje úspora bude 1 800 Kč, ale nevíš, jestli tě ta guma podrží až budeš potřebovat, jestli je vůbec kvalitně udělaná, zda není časem hlučná, ani kolik vydrží.... 

Pokud chceš šetřit na gumách, prodej ty 17" liťáky, sežeň si 15" plechy, poklice a gumu budeš mít za 9 stovek.... Ono nejde jenom o tebe, na silnici jezdí více aut...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím chtěl bych se jen zeptat někdy příští rok si chci pořídit kola na léto rozměrově to jsou 8Jx17 ET45 tak si říkám jestli budou v pohodě jestli nebudou někde drhnout při vytočení kol atd?A koukal jsem v techničáku mam jen 7Jx17 ET54 což mi příjde že by ty kola byly zbytečně moc zalezlé uvnitř kdybych nějaké takové sehnal.A kdybych pořídil kola v prvním případě s rozměrem 8Jx17 ET45 asi bych je musel napsat do techničáku co?Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Sniper, kvalitu gumy poznáš až v situaci, kdy je pozdě. A chceš se do takové situace dostat?

Ta guma Celeston stojí na netu 1 400 Kč a je uživatelsky neznámá (kdyby byla, tak ti někdo napíše zkušenosti) a ani na internetu toho moc nenajdeš. 

 

Ty Hankooky Ti tady doporučím já, doporučí Sniper a na internetu najdeš řadu dalších spokojených řidičů. Jedna guma stojí o 450 Kč (cca.) víc, než ta tvoje neznámá. Na 4 gumách to je rozdíl 5 600 Kč vs 7 400 Kč. Rozdíl tedy 1 800 Kč. 

Takže tvoje úspora bude 1 800 Kč, ale nevíš, jestli tě ta guma podrží až budeš potřebovat, jestli je vůbec kvalitně udělaná, zda není časem hlučná, ani kolik vydrží.... 

Pokud chceš šetřit na gumách, prodej ty 17" liťáky, sežeň si 15" plechy, poklice a gumu budeš mít za 9 stovek.... Ono nejde jenom o tebe, na silnici jezdí více aut...

:D taky jsem zastance kvalitnich gum,ale co pises neni az tak moc pravda,normalni clovek co jezdi podle predpisu pozna prd,jenomto jestli huci a kolik vydrzi,limity si sama guma rekne a podle toho se jezdi bezna praxe,a i ty no name gumy musi neco splnovat takze asi tak,nejaky hankook byl taky pred par lety noname :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Nemáte někdo zkušenost nebo nevíte které pneu je nejlepší na 17 disky? Myslím pohodlnost . Chci tam klasicke 225.45.17

Třeba prý Brigstone jsou hodně tvrdé. Nevíte jaké na pohodlí nejlepší? Díky.

ja mam ted dunlop a sou dost tvrde,tlak bych mel mit na 2,1 a taky mam ale chtelo by to tak 1,8 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna minulý týden jsem se bavil se servisákem, ke kterýmu přijel borec s letníma číňanama a po týdnu strašný vibrace do volantu, tak mu to znova vyvážili a po týdnu znova. To auto nemělo ani tunu a motor říkal snad 1.3. Najeto pár km...  takže to není jenom o super jízdě. Ta guma prostě byla sračka a nevydržela vůbec nic.

 

Jinak v době, kdy byl Hankook no name jsem ty pneu nekupoval :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nakonec jsme koupil tyto http://www.gtradialcz.cz/novinky/produktove-novinky/sportactive   . Je to čína (nebo Thaiwan či co) :-D Tak uvidíme . Mám je na autě zatím cca měsíc a zatím žadný vibrace a to jsme jel za sucha i za mokra po dálnici (rychleji) a klasika město. Jsou pohodlné. Možná ais budou o něco hlučenější než prémiovka,ale to nemám srovnání. Tak uvidím po sezoně..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám najezděno na mnoha pneumatikách, ale tvrdit to co ty bych nikdy nemohl. Dle mého soudu nemáš šanci poznat pneu měkčí či tvrdší dle tvého pocitového vjemu "komfortnější". Lze to poznat, že jsou měkčí - lepivější - přilnavější nebo na kilometrovém nájezdu. Ale nikoliv na pocitovém jízdním vjemu. Tedy za předpokladu, že nejsi profesionální závodník. Pokud nejsi tak to bude spíš placebo a nebo rozdílné nahuštění. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je možné že je to placebo :-D Ale jak říkám. Já se toho bál,jak moc to bude tvrdé,tak možná jsem byl připraven na horší jízdní vlastnosti o proti těm 16 placů,ale v poho.

Hustení mám méně to je fakt předek jsem dal na 2 a zadek na 1.9 ,nejezdím často naloženej.

Editováno: , autor: celeston
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...