Přejít na obsah

Letní pneu R17


NoiseR

Doporučené příspěvky

Mám sice na 50, ale velký rozdíl v tom nebude. Bral jsem Dunlop Sport Maxx RT2 a jsem spokojený. Dokonce i na štítku Dunlop uvádí nižší hlučnost v db než např. Continental. Sice těmto štítkům moc nevěřím, kdo by poznal 2-3 db, ale pneu hlučné nejsou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl 2 - 3 dB je dost. Ale je dost vážný problém s vnímáním hlasitosti zvuku a jeho frekvencí. Lidské ucho je na různé frekvence různě citlivé a proto se nám např. vyšší tón může zdát hlasitější i když akusticky změřeno to nebude pravda. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem Dunlop pře 3mi roky, taky na 17" a hlučné byly stejně jako současné Michelin. Podle mě jde o celkový projev hluku, coz je velikost pneu (17" budou vždycky hlučnější, než 16"), potom vzorek a velký podíl má i stav vozovky, u nás teď udělali novou silnici a tam je to tak neskutečně hlučné, že to není možné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, rtinek napsal:

Jde mi o hluk způsobený vytvořením pily na pneumatice. Takže, jak moc jsou Dunlopy náchylné na tento jev?

 

Tak to ale asi nebude problém v pneu, ale v nastavení (stavu) podvozku.

Editováno: , autor: stanmar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nemá někdo zkušenosti s Barumkama? Vydrž, hluk? Vybírám mezi nimi a Hankooky K117. Podle štítků jsou K117 lepší, ale Barumky maj zas ochranu disku. Ale spíš mě jde o porovnání vlastností.

 

Rozdíl ceny je cca 300,- na gumu což na celé sadě už je skoro jedna Barumka navíc ;) 

 

Barumky jsem měl na minulém autě ale jako 15 na léto a v poho. Na zimu je používám už několik let a jsem spokojen.

Editováno: , autor: Ovce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já měl 17 hankook a taky žádná sláva, 17 zimní Sava ve stejném rozměru mi přišla tišší. Každopádně hankook mi klouzaly stejně jako 16 i 14 letní Barum a na fabce mám zimní 15 Barum od koupě a taky nic moc. Ale je to o každým, jak si čeho všímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky záleží jak kdo jezdí. U mě spíš převažuje klidnější jízda. Ne sice vysloveně na spotřebu, ale že bych lítal jak poděs no rozhodně né. Limit + 10km/h podle tachometru a zatáčky taky "neřežu" a dálnici spíš 120 -125 podle tachometru.

 

No nic pujdu do těch Hankooků s kolegou(ten 16).

 

PS ještě které? K107 K115 K117 K120 K125?

Editováno: , autor: Ovce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hankook cca 1600 - 1800

Continental cca 2000 - 2500

Dunlop cca 2000 - 2500

GoodYear cca 2000 - 2500

Pirelli cca 1900 - 2400

 

Vše z nahodneho webu, ale předpokládám že ty rozdíli mezi výrobci budou cca stejný i jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám letní 17" a měl jsem Continental (dost hučely po 5000km), pak Pirelli a Michelin a obojí celkem slušné. Známý má Hankook v 15" a říká že super... Asi fakt záleží na víc faktorech, na rozměru, autu jak je odhlučněné, povrchu silnice, stylu jízdy atd. atd....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak po dvou měsících mohu říct že Hankook K125 vyhovují mému stylu jízdy. Samozřejmě jak moc vydrží se teprve uvidí. Ale jinak za mě dobrá volba. Jen hlučnost nemohu porovnat. Jsou to moje první nové 17. Slyšet jsou, ale vzhledem ke stavu podvozku při 196t km kdy nebude jak nový a celkového odhlučnění OII bych řekl, že nejsou o nic horší než zimní 15.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Návštěvník

nikomu neodporucam matador.

horsie pneu som nikdy v zivote nemal, hucia ako na nakladnom aute.

sice som prechadzal z r16 na r17, ale moje continental na r16 boli ako nebo oproti tymto...

katastrofa...

auto vyzera lepsie ale neda sa na tom jazdit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zdravím pánové (a dámy?‍♂️),

omlouvám se předem za tupej dotaz, ale právě jsem se nasral v pneuservisu, kde mi oznámili neskutečnou pálku za nové obutí co jsem měl vyhlídnutý (Michelin Pilot Sport 4 - přes 12 000 Kč) a kde se mi následně snažili vnutit nějaké Kormorány. Rozhodl jsem se tedy, že si pneu koupím sám. 


Jak jsem psal, chtěl jsem Michelin Pilot Sport 4 (224/45 R17). Když jsem začal ale hledat, vyskakuje na mě spoustu specifikací. W 94, Y 91,... no prostě různé kombinace písmen V,W,Y,... a čísel 91, 94, 98 atd. Michelin vyrábí celkem 6 kombinací (viz foto).

image.thumb.png.3fe068d6163c52c1671d4b3ef4f1f5b8.png

 

Že to označuje rychlostní a váhový koeficient jsem si přečetl, ale prosím Vás, má nějakej reálnej smysl to řešit, nebo je v podstatě fuk kterou tu variantu koupím?

A pokud se vyznáte, tak mi můžete rovnou napsat, jestli víte o něčem lepším :-) Díky

 






 

Editováno: , autor: PillMaister
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Požadované indexy máš zapísané v techničáku pri rozmere kolies. Aby bolo papierovo všetko v poriadku (STK, poisťovňa, polícia, tvoja bezpečnosť), musíš kúpiť pneu s minimálne takým rýchlostným a váhovým indexom, aký máš uvedený v techničáku. Vyššie indexy sú povolené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, tomu rozumím, ale spíš se ptám, protože mě zajímalo, jestli má třeba nějakou výhodu/nevýhodu koupit pneu s vyššími indexy, pokud obchod např. prodává za stejnou cenu 94 W a 94 Y (dle TP by vyhovují obě)

PS: Velké náklady nevozím a rychle taky neblázním

Editováno: , autor: PillMaister
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...