Přejít na obsah

Letní pneu R17


NoiseR

Doporučené příspěvky

Je to tatovo auto, vsechno je tam orig - nevim, jestli je na O2 mozny, ze ji uz z vyroby snizujou, jestli jo, tak to tam urcite ma, jinak ne. Mne slo spis jen o to, jestli na to uplatnit nejakou reklamaci nebo ne.

mám pocit, že jsem někde něco o snižení ve spojitosti se 17" na OII četl - nějakej sport. podvozek, kterej je aut. součástí auta při osazení 17"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tatovo auto, vsechno je tam orig - nevim, jestli je na O2 mozny, ze ji uz z vyroby snizujou, jestli jo, tak to tam urcite ma, jinak ne. Mne slo spis jen o to, jestli na to uplatnit nejakou reklamaci nebo ne.

mám pocit, že jsem někde něco o snižení ve spojitosti se 17" na OII četl - nějakej sport. podvozek, kterej je aut. součástí auta při osazení 17"

taky jsem to cet na auto.cz u testu O2 ze je tvrdsi podvozek s Pegasus alu17

tohle je ze skoda-auto.cz i povidanim :)

Kola Pegasus z lehkých slitin 7Jx17" 4ksStejně jako na podzimní noční obloze nelze přehlédnout souhvězdí Pegasus, nebude možné na silnici přehlédnout váš vůz s koly stejného jména, vybavený navíc také sportovní úpravou podvozku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak vidím, že o tomhle asi taky jednou napíšu dlouhou knihu. Ježíši, proč mně musí taky všechno potkat ? Už jsem tu možná psal, že mi na "dvojce" mizej gumy. Rozměr 225/45/17 Dunlop SP 01 Sport. Takže nakonec po nějakých 20 t. km na zadku úplně v prdeli a to jsem je přehodil ze předu a když jsem potom koupil nový dvě na předek, tak po dalších asi 4 t. km znova ten zadek v prdeli. A tedˇ ta perlička : soudruzi v koncernu vyvinuli zadní víceprvkovou nápravu, která je na rozhození geometrie pravděpodobně mnohem náchylnější, než ta přední. Pokud tam není rovnou nějaká výrobní vada, protože to, co vidím na těch fotkách mi leží (ne až tak brutálně zmydlený) v garáži a jen díky tomu andělíčkovi nade mnou, kterej se mnou asi musí mít hroznou šichtu jsem nedopad stejně, jako kolega. Přišel jsem na to úplně náhodou, protože se to sjíždí dovnitř a není to zvenku vidět. A to, že na tom jel z Chorvatska a o ničem nevěděl, než mu to bouchlo umim dneska už taky pochopit, protože mně za ty 4 t. km zmizel 4mm vzorek z vnitřní strany až na plátno. To aby to člověk kontroloval častěji, než olej v motoru. To jsem fakt ještě nežral. Ten podvozek je sníženej a gumy měly rychlostní index Y (do 300 km), což taky nějak nechápu. Taková guma má k vůli přilnavosti směs jak žvejkačka, což je u Octy, která s vypětím sil vyždíme 220 km fakt hrozně důležitý. Stejně si ale myslím, že na tý zadní nápravě je nějaká zrada.

Tak všichni majitelé "dvojek" P O Z O R !!!!! Jde fakt o hubu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem, chci napsat nějakej dotaz do Boleslavi, protože aby byla na zadku geometrie tak v hajzlu, že to bylo vidět i okem, to je trochu moc. Servis ani nemek a geošku udělal zdarma. Podezírám je trochu, že už taky nějakou zradu tušej. A čestný skautský, že jsem do žádný díry nevletěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak vidím, že o tomhle asi taky jednou napíšu dlouhou knihu. Ježíši, proč mně musí taky všechno potkat ? Už jsem tu možná psal, že mi na "dvojce" mizej gumy. Rozměr 225/45/17 Dunlop SP 01 Sport. Takže nakonec po nějakých 20 t. km na zadku úplně v prdeli a to jsem je přehodil ze předu a když jsem potom koupil nový dvě na předek, tak po dalších asi 4 t. km znova ten zadek v prdeli. A tedˇ ta perlička : soudruzi v koncernu vyvinuli zadní víceprvkovou nápravu, která je na rozhození geometrie pravděpodobně mnohem náchylnější, než ta přední. Pokud tam není rovnou nějaká výrobní vada, protože to, co vidím na těch fotkách mi leží (ne až tak brutálně zmydlený) v garáži a jen díky tomu andělíčkovi nade mnou, kterej se mnou asi musí mít hroznou šichtu jsem nedopad stejně, jako kolega. Přišel jsem na to úplně náhodou, protože se to sjíždí dovnitř a není to zvenku vidět. A to, že na tom jel z Chorvatska a o ničem nevěděl, než mu to bouchlo umim dneska už taky pochopit, protože mně za ty 4 t. km zmizel 4mm vzorek z vnitřní strany až na plátno. To aby to člověk kontroloval častěji, než olej v motoru. To jsem fakt ještě nežral. Ten podvozek je sníženej a gumy měly rychlostní index Y (do 300 km), což taky nějak nechápu. Taková guma má k vůli přilnavosti směs jak žvejkačka, což je u Octy, která s vypětím sil vyždíme 220 km fakt hrozně důležitý. Stejně si ale myslím, že na tý zadní nápravě je nějaká zrada.

Tak všichni majitelé "dvojek" P O Z O R !!!!! Jde fakt o hubu.

No, jsem rad, ze tu nejsem sam za debila, co nekontroluje gumy - jsi na tom fakt stejne, tata uz je objednanej na osobni pohovor s tim odbornikem ze skodovky, co rekl, ze se jedna o bezne opotrebeni, tak uvidime. Servis ma ferovej, rekl, ze bere novy gumy na sebe, ale to nikdo nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem taky naivní snahu něco vyreklamovat, ale rovnou mi to přijímací technik rozmluvil, jako že to je zbytečná námaha. Tady ale jde spíš o tu zadní nápravu, protože na ní se podle mně něco děje. Prosím tě, až to fotr vyřeší, napiš mi výsledek na mail a sem samozřejmě taky. Už mám nalítáno fakt dost km na spoustě aut, ale tohle jsem předtím ještě ani neslyšel. Pořád mi vrtá hlavou, jestli tam něco neposrali s tou "sportovní úpravou podvozku". Atˇ se na to taky papá zeptá. Já budu taky pátrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jestli to správně chápu, tak až někdy pojedu po dálnici nebo mimo obec za O2, která bude mít 17" kola, tak si mám dát větší odstup, abych to stačil ubrzdit až mu bouchne zadní pneu a začne to honit po celý silnici? :blink: Původně jsem chtěl dát smějícího se smajlíka, ale moc k smíchu to ani není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem taky naivní snahu něco vyreklamovat, ale rovnou mi to přijímací technik rozmluvil, jako že to je zbytečná námaha. Tady ale jde spíš o tu zadní nápravu, protože na ní se podle mně něco děje. Prosím tě, až to fotr vyřeší, napiš mi výsledek na mail a sem samozřejmě taky. Už mám nalítáno fakt dost km na spoustě aut, ale tohle jsem předtím ještě ani neslyšel. Pořád mi vrtá hlavou, jestli tam něco neposrali s tou "sportovní úpravou podvozku". Atˇ se na to taky papá zeptá. Já budu taky pátrat.

uhhh ty máš taky obdobný problémy s O2 jak NoiseR??? :o no jestli jo tak to fakt zavání nějakou děsnou krpou :o:o:o:angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čím víc o tom přemejšlím, tím jsem z toho dost nervozní. Jestli je ta zadní náprava takhle "dobrá", tak potěš bůh. Prostě mi to normální nepřijde, aby se po pár kilometrech tak rozšmajdala.

a co takhle s tím zajet někam asi nejlépe k někomu kdo se zabývá i závodními auty a udělat menší konzultaci - ono uplně nejlepší by možná bylo to probrat s někým kdo provozuje okruhovou O2 - Ti už musej tu káru znát hodně dobře a logicky budou mít asi i nejvíc zkušeností - jen úvaha , ale připadlo by mi to jako řešení nebo cesta k dobrání se nějakýho kloudnýho výsledku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čím víc o tom přemejšlím, tím jsem z toho dost nervozní. Jestli je ta zadní náprava takhle "dobrá", tak potěš bůh. Prostě mi to normální nepřijde, aby se po pár kilometrech tak rozšmajdala.

Nejsem si jisty, ale myslím, že nová A3 má tu samou zadní nápravu a Táta má taky orig. sportpaket a elektrony 8x17, gumy 225x45x17, najeto kolem 40 tisíc a v pohodě. Jen pro info na letních gumách má najeto cca. 30 tisíc a pořád mají kolem 3mm ( +/-0,5mm, Michelin Pilot Primasy - jsou tvrdší, proto taky nic moc přilnavost ). Na jaro bude dávat nové a že by se v zadu nějak nerovnoměrně sjíždeli jsem nepozoroval, ale přece jenom naložená O2 je asi něco jiného.

MK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidicky tak to je sila, nastesti mame OII bez tohohle paketu a kola si nato ted budem kupovat OZ Titan 18" 225/40-18 takze tam ten podvozek neni ale tata ma jedu tuhle v praci tak mu hned zejtra reknu at to zkontroluje, aby to nekde ve dvou stech na dalnici nesoupli do stromu. Da se to nak poresit? treba vymenou podvozku? Nevim musim se zeptat jestli uz treba HP dela podvozek pro OII.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vim o OII s paketem pro horsi cesty a to samy na dalnici ve Svedsku asi ve 20tis km.

Laky: KW uz na ni podvozek dela

no, čím dál hezčí. Nemoh bys toho dotyčnýho nějak nakontaktovat. Spojíme síly a bude to pak jeden velkej proces. -_-

nakontaktovat ho neni problem, ale to je podnikovy auto (jezdi s nim ale jen on), takze to proste neresi a pristupuje k tomu, tak, ze to tak asi ma bejt... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...