Přejít na obsah

Výměna rozvodů


Tezmen

Doporučené příspěvky

  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
Jasně. Řetěz chrčí a šustí, ale tento zvuk, je jenom při určitém pohybu vozidla. A při určité teplotě. Typuju na silentbolky u motoru, nebo ten mezi kus u výfuku a motoru, který vychytává pohyb.. Nevím, nevím. Poraďte ;)

No já taky řešil vrzání někdy když to trochu propéruje za jízdy ale hlevně když přidám a někdy když brzdím, už jsem si něvěděl rady, rád vrže stabik, pantátovi to vrze když je sucho jen při pérováni a to je stabík, ale mě hlavně když je mokro třeba když to umeju vapkou a navedl mě Pava , mám utržený silentblok na rameni prostřákal jsem ho je klid a chystá se výměna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Nazdar lidi, nevíte na kolik vyjdou rozvody na tuhle káru a hlavně, kde v Praze jsou k tomu šikovné a spolehlivé ručičky? Mám najeto cca 210 tisíc, vše šlape jako hodinky, ale rozvody už by asi chtěli podle kilometrů. A nevím, co ještě měnit, jestli rovnou i pumpu atd. anebo to nechat, když to jede. Díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chceš říct žes najel 210 tkm bez výměny rozvodů????Vím,že se dá najet cca 180 tkm bez výměny,ale jen blázen to riskne.Rozvody by se měly měnit tuším po 90 tkm,takže honem do sevisu!!!!

Ale ne, jednou to už asi měnili, když jsem ještě platili lízink, tak jsme jezdili do značkového servisu a podle knížky. Tak počáítám, že jednou to bylo dělané někdy kolem té devadesátky. Knížku nemůžu najít, tak to nevím přesně, je to už doba :o) Ale teď už chci jet znovu, ale potřebuju poradit nějaký slušný servis. Do škodovky nejdu, tam nechám peněz jak za nové auto a ještě bez jistoty kvality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pokud to dobře chápu,tak ty rozvody vydrží přibližně dvojnásobek toho co dopuručuje škodovka.Vím,že ty s intervalem 90tkm vydržely v několika autech(taxi) 180tkm než se to rozsypalo.No a když Vaša píše 235tkm u intervalu 120tkm? :palec2::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pokud to dobře chápu,tak ty rozvody vydrží přibližně dvojnásobek toho co dopuručuje škodovka.Vím,že ty s intervalem 90tkm vydržely v několika autech(taxi) 180tkm než se to rozsypalo.No a když Vaša píše 235tkm u intervalu 120tkm? :palec2::palec2:

No je možný že třeba vydržej, ale taky se může stát že se chvíli před předepsanou výměnu rozsypou...takže určitě měnit v předepsanejch intervalech, nafta podle roku výroby 90 nebo 120tis.km a benzín 180tis.km, samozřejmě uvažuju skutečnejch kilometrů a ne nějaký stočený někde z bazaru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar lidi, nevíte na kolik vyjdou rozvody na tuhle káru a hlavně, kde v Praze jsou k tomu šikovné a spolehlivé ručičky? Mám najeto cca 210 tisíc, vše šlape jako hodinky, ale rozvody už by asi chtěli podle kilometrů. A nevím, co ještě měnit, jestli rovnou i pumpu atd. anebo to nechat, když to jede. Díky za radu.

Ahoj .no kdyby jsi chtěl tak ti mohu nabídnout clubový servis.... zatím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Na mojej Fabii r.v.2001 1,4MPI 50KW s klimatizaciou (z druhej ruky) mam najazdene 132000 a este nebol meneny remeň alternatora. Pri štartovaní ho už počuť popiskovať. Chystám sa na cestu do Chorvátska tak už by ho asi bolo vhodné vymeniť. Prosim vas poradte mi kde je remeň našpanovaný a ako ho mam povoliť. Diky.

Editováno: , autor: makooo4221
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mojej Fabii r.v.2001 1,4MPI 50KW (z druhej ruky) mam najazdene 132000 a este nebol meneny remeň alternatora. Pri štartovaní ho už počuť popiskovať. Chystám sa na cestu do Chorvátska tak už by ho asi bolo vhodné vymeniť. Prosim vas poradte mi kde je remeň našpanovaný a ako ho mam povoliť. Diky.

Tady máš návod

post-7292-1184076872_thumb.jpg

post-7292-1184076916_thumb.jpg

post-7292-1184076948_thumb.jpg

post-7292-1184076974_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...