Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

Bridge ER300 jsou dobré pneu. Jezdil jsem je nejvíc na jiném autě v 205/55 R16, ale i na Fabii v 205/45 R16 a nemůžu proti nim říct křivého slova. Skvěle sedí na suchu, slušně na mokru a vzhledem k tomu mají skvělou životnost. Možná jsou tochu hlučnější, ale já jsem znatelně vyšší hlučnost proti předchůdcům nikdy nepozoroval. Co se týká jízdních vlastností, tak proti starším Barumkám nebe a dudy za sucha i za mokra.

 

Mimochodem, jedna nadbytečná jetá sada 205/45 R16, na podzim sundaná z disků, mi stojí v garáži - poměrně pěkně rovnoměrně sjeté, vzorek 4 - 5 mm (měřeny všechny 4 drážky všech pneu šuplerou), stáří 4 roky a 2 měsíce od výroby, jedna pneu bohužel lepená po hřebíku uprostřed běhounu - za dejme tomu 1000 Kč dovezu kamkoliv po jižních Čechách, případně do Prahy. Sundal jsem je z disků, co mám teď na zimu, a kdybych nejezdil letní Dunlop Sport Maxx 205/40 R17, které jsou zase o další level jinde, nezbavoval bych se jich. :)

 

EDIT: Když se přes měsíc nikdo z místních neozval, hodil jsem nabídku na bazoš, během několika hodin jsem měl tři zájemce a druhý den byly gumy pryč. :)

Editováno: , autor: JayBee1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Je úplně jedno, jak jezdíš, dokud nejsi na silnici sám - když ti někdo/něco zkříží cestu a musíš krizově brzdit nebo se vyhnout, dostáváš se na hranu a tam rozdíly pochopitelně jsou. Ergo já říkám vybírat pneu podle trakce, hlavně za mokra - na hlučnost a spotřebu kašlat! Co ti bude platné, žes jezdil tišeji nebo levněji, až třeba zůstaneš na vozíku? :kol-44: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 3 roky později...

Čaute, 

 

Máte někdo zkušenost se zápisem dalšího rozměru pneu do TP? Páč cenový rozdíl u Nokian iline je mezi 195/55/r15 a 195/65/r15 je 900 na jedné gumě tak už by se možná vyplatilo strávit nějakou chvíli na úřadě. Dík za info kdyby měl někdo zkušenost ;) 

Editováno: , autor: Juriss
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Loni jsem si pořídil letní 15" gumy na Fabii II 1,6 16V za Kč 4.000,- vč. dopravy.

Jsou od australské firmy ALTENZO.

Do té doby se mi při vyslovení slova Austrálie vybavili jen klokani a trestanci.

Od loňska vím, že Australani umí dobré gumy.

Fungují na suchu i mokru nadprůměrně .

Není to rozhodně tak špičková guma jako Bridgestone Potenza RE 050A, kterou mám na jiném autě, ale která se v 15" nevyrábí.

Ale Sports Comforter od Altenza není rozhodně žádná konfekce.

Tak jestli není dovoz z Austrálie nějak omezený kvůli virové krizi, doporučuji.

Nízká cena a nadprůměrné jízdní vlastnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád si altenza pořídil na audi a musím říct že víc klouzavé gumy jsem neviděl.Na vodě se nedají udržet aniž by to nehrabalo. Kamarád z pneu servisu co mu to přezouval mu hned řekl,že to s austrálií nemá nic společného a taky že ne,na boku nám našel nápis "made in china".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

Já jsem kupoval teď v září Nexen Nblue HD plus  na Roomstra 195/55/15  a vzorek je skoro totožný jak jsem měl před tím Continentaly.

Maji o jednu drážku navíc a jsou docela tiché. Uvidíme jak to bude s výdrží. Docela mě překvapily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...