Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

Prosím o radu. Z minulého auta mám zimní pneu 195/65 R15.Můžu je použít na Rumíka ,vejdou se na disky?V čem je rozměr za lomítkem- 65 jiný než 55. V techničáku mám 195/55 R15 Díky!Doporučili by jste mi je dát na Rumíka?

Editováno: , autor: banán
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu. Z minulého auta mám zimní pneu 195/65 R15.Můžu je použít na Rumíka ,vejdou se na disky?V čem je rozměr za lomítkem- 65 jiný než 55. V techničáku mám 195/55 R15 Díky!

Rozmer za lomitkom udava vysku boku pneumatiky.takze 55 je nizzsia ako 65.Kazda pneu bez ohladu cisla za lomitkom sa ti vojde na disk ak mas prislusne cislo disku. Na 15" disk sa ti vojde kazda pneu R15,bez ohladu na to ci to bude povedzme 195/25 (30,35,40,45,55,60,65 atd)R 15

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
No mne to vychadza len necelych 6cm rozdiel 3,75%...a to nie je az take strasne...aby si sa musel bat. :)

Jak si to pocital? Ja som to pozeral na tejto stranke a tam mi to vyhodilo 12,9 cm Takze teraz som z toho jelen.Mne to je vlastne jedno,len mi ide o to aby to zasa neukazovalo nejake extremne blbosti koli tomu.

http://www.e-pneu.cz/rozmery_pneu.php?sirk...rafek_pneu_a=16

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ospravedlnujem sa! Sekol som sa. Je to spravne na tej stranke. Hmmm...asi preto ze uz je tu polnoc a mal by som sa radsej vyspat. :) A neda sa niekde nastavit obvod kolesa? Napriklad v nastaveniach palubnej dosky? Otazka na Igora, ci Cosbyho ci Profora, snad? :)

pochybujem.Zistil som len ze sa v MxiDote da nastavit zimne pneu ale to nastavenie sa tyka rychlostneho limitu,teda umoznuje obut aj pneu z mensim rychlostnym koeficientom a po prekroceni tejto rychlosti by to malo zapipat.Uvidime co povedia odbornici na RJ.... :)

Inac tu je len o hodinu menej a tiez uz idem do postele.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i já žádám o radu všechny zasvěcené , lze jako zimní pneu na Roomstra o roz.195/55 r15 , použít i alternativne zimní pneu o roz. 185/60 r15, případně 185/65 r15. Jelikož jsem v současné době již štasným(neštasným) čekatelem na Roomstra Scout připravuji si tímto dotazem půdu pod nohama (respekt. kolama ) na nastávající zimní období. Jako budoucí zimní pneu na mojeho Room. Scoutíka mám jíž tzv. "v merku" zimní pneu zn. Semperit Speed-Grip

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak i já žádám o radu všechny zasvěcené , lze jako zimní pneu na Roomstra o roz.195/55 r15 , použít i alternativne zimní pneu o roz. 185/60 r15, případně 185/65 r15. Jelikož jsem v současné době již štasným(neštasným) čekatelem na Roomstra Scout připravuji si tímto dotazem půdu pod nohama (respekt. kolama ) na nastávající zimní období. Jako budoucí zimní pneu na mojeho Room. Scoutíka mám jíž tzv. "v merku" zimní pneu zn. Semperit Speed-Grip

Tam by si nemal mat problem. Tie 195/55 R 15 sa oproti 185/60 R 15 lisia iba 1,23 % to je ze tie 185ky maju po obvode viac o 23 mm.To je zanedbatelne zvacsenie obvodu kolesa,takze si to tam kludne daj.

Rozdiel pri 195/55 R15 a 185/65 R15 je uz vacsi.Je to 4,33% a to je na obvode uz rovnych 8 centimetrov.Takze radsej 60ky ako 65ky.Moj nazor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nikto mi nenapisal co a ako,tak som sa rozhodol a od dnes mam na Roome nove gumy. Su to Bridgestone Turanza 205/55 R 16 so zosilenym bokom a ochrannou pre disky a vyzera to fakt zaujimavo.Az budem mat trosku casu dodam foto.

Prve poznatky.Auto je subjektivne o dost vyssie ako predtym.Jazdi to zaujimavo,kazdopadne podstatne tichsie ako predtym.Stabilitu v zakrutach som zatial nemal cas vyskusat ale doplnim.

Cena za 4 pneu + prezutie+vyvazenie+nove ventilky 496 euro vratane krizoveho prezutie po 8000 km.

Editováno: , autor: canario447
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ako som slubil prikladam foto:

Tie 55 ky konecne neposobia takym utopenym dojmom ako to bolo pri 45 kach,aj ked sa vyskytli aj problemy.No ale najskor foto:

aVTum3r.jpgPqb_jnS.jpgTvPlJ]aVTvPlJ.jpg[/url]aVTwpLS.jpgPqb_Dl0.jpg

takze ako vidno na fotkach pneu 205 / 55 R 16 sa tam takmer nevosli.Vzadu chyba k okraju naraznika cca 1,5 cm,ale na pocudovanie ani pri naplno vytocenych kolesach nikde vnutri nedru ( az na soferovej strane je na plastovom podblatniku taky stvorcovy vymrdlik,tak tam sem tam zotrie pneu spinu)

Jazdne vlastnosti s tymto rozmerom sa uplne zmenili.Auto sa chova menej agresivne a hlavne podstatne maksie.Ziadne vyrazanie zubov pri prejazde nerovnosti aj ked tvrdy charakter podvozku zostal nezmeneny.V zakrutach to vsak uz nieje tak sebavedome chovanie ako predtym.Niezeby bol nejaky problem,ale pri razantnom prejazde uz citit uhybanie vysokych bokov pneumatik.Na normalne jazdenie je to vsak omnoho lepsie ako predtym.Vdaka o 13 cm vacsiemu obvodu sa totalne rozhodil PC.Na pocudovanie mi rychlomer teraz ukazuje presne ( predtym o 9 km/ hod menej),no ostatne udaje hotovy blazninec.

Na fotkach to nieje moc vidno,ale kolesa su v reali teraz neskutocne velke a Room posobi skor ako nejaky offroad,nez ako dodavka.Vdaka velkym kolesam sa aj opticky akoby skratil.A este jeden postreh.Vdaka zosilenym bocniciam a ochrane diskov su pneu viac vypukle do vonku takze akoby tak trochu trcia z profilu auta,ale zasa to je len opticka zalezitost,lebo pri preperovani stale vlezu do blatnikov

Kazdopadne pre tych ktory by chceli experimentovat s obutim doporucujem maximalne 205/50 R 16. Myslim ze aj vdaka mensiemu narastu obvodu kolesa pri tomto rozmere to bude lepsia volba.

PS: no zislo by sa auto umyt,takze si nevsimajte ake je zaprasene,ale vcera konecne sprchlo asi po pol roku tak to umyjem az zajtra

Editováno: , autor: canario447
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

205/55 R16 dle mého názoru na Rooma vůbec nepatří. To auto se bude na těchto pneu chovat uplně jinak než by mělo. Nehledě na to že v případě kolize to bude velký problém, nejsou na toto auto vůbec schválené. Toť můj názor. Ale na druhou stranu přeji mnoho štastných Km bez nehody. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano na rooma by mely byt 205/45 R16

Hmm,tak tak mudry som aj ja ze tam ma byt 205/45R16,ale je to tvrde ako slak,tak som chcel vyskusat nieco ine.Tu kde som ma nemusi trapit nejaky predpisany rozmer,pretoze tu na tom nezalezi co si obujete na auto.Dal som tam tie 55ky preto ze som cital v recenziach ze by tam lepsie sadil.(nebolo by to tak tvrde) co je pravda.Aj to auto sa chova pri jazdeni uplne normalne,dokonca by som si trufol povedat ze lepsie ako na 45kach,ale plati to len pri NORMALNOM jazdeni.Pri extremoch to uz je o niecom inom,tam uz poznat ze to auto na tychto pneu plava.

Tu som to dal len preto aby nemusel experimentovat niekto druhy.

Editováno: , autor: canario447
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale je to tvrde ako slak
Tak ale nerozumiem preco obuvas R16 a nie R15 ked je vsade pisane, ze je to tvrde. Hold za frajerinu sa plati :D. Inak si celkom dokazem predstavit ze ESP bude z Tvojej volby dost mimo...

Zeby preto ze som na aute tie R 16 uz mal,ked som ho kupil? na 1.6 motor sa davaju 16 kolesa,tak aka frajerina.ESP nastastie nemam,takze z toho isto neblazni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeby preto ze som na aute tie R 16 uz mal,ked som ho kupil? na 1.6 motor sa davaju 16 kolesa,tak aka frajerina.ESP nastastie nemam,takze z toho isto neblazni.

Tak to bude asi vybavou ja mam 1.6ku ale mam R15. R16 su u nas len vo vybave Sport.

Jasne,to bude tym.Tu sa to sice vola FUN,ale co som pozeral cesku stranku tak je to takmer to iste co Sport..... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci si dát na auto zimní gumy s možností použít sněhové řetězy. Mám 1,6 a v techničáku je uvedena jen možnost 185/55 R15.Nechápu proč si nemo hu dát na auto kola 185/65 R14? Když jsou poloměrem stejný jako ty originální 195/55 R15. A na slabší motorizace se dát můžou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plechové disky v rozměru R14 se ti na auto nevlezou. Dozadu je dáš ale dopředu na 1.6tku je nedáš kvůli brzdového kotouče. Zkoušel jsem to, jak jsem prodával letní pneu, myslel jsem že nechám stát rooma na tatkovo zimních plecháčích R14 a ejhle nastal problem. Nevlezly se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono tak záleží co je tam za nápravu.... ty RS maj silnější brzdy, větší kotouč v průměru a tím pádem i brzdiče. Tam jdou jen ty R15.

Já nemám RS a R14 taky nedám... a prej ta náprava byla jen na objednávku pokud to nebylo RS - což se mi nezdá, ale jsem rád že jsou tam silnější brzdy :-) alespoň něco k lepšímu ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...