Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

Vzdycky jsou to 4 stejny gumy, u symetrickych je jedno jak je nasadim na rafky a pak na auto. U asymetrickych je dulezity spravne nasazeni na rafek, vnitrni a vnejsi strana. Na auto uz to je jedno. U smerovych je potreba dat na rafek dve a dve a pak pohlidat i nasazeni spravneho smeru na auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info s rozměrem. Ještě prosím jeden dotaz. Kdybych přece jen šel do rozměru pneu šířky 195 máte někdo nějaký typ z aktuální nabídky letních gum, do teď jsem měl obuté Bridgeston er300 R15 195, vydržely by ještě půl sezony ale jsou strašně hlučné (hučení od valivého odporu) a půjdou z domu. Máte někdo porovnání s něčím jiným, tišším prosím?

Editováno: , autor: Holahej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na staré fabii jsem měl continentály na zimu i léto a super.. Navíc se skoro nesjížděly a držely. Na nové mám na zimu taky Continentály 185/60 R15 a ikdyž teď v těch 16 stupních hučí tak v 5-6 stupních byly super.. Na léto mám zatím michelin a barumky ale až je sjedu tak jdu opět do continentálu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na léto jsem si letos koupil Nokian Line 195/55 R 15 85 H, po první sezóně musím konstatovat že jsou to dobře vyvážené pneumatiky s dobrou přilnavostí za deště i na suchu a navíc komfortní a celkem tiché. Ale kdo má rád ostrou jízdu tak na předchozí Dunlop Sport 01 195/55 R 15 85 H, v přilnavosti k vozovce nemají ani náhodou, protože ty byly tak tvrdé že tahaly volant z rukou, ale ty byly i hodně hlučné a nekomfortní. Pro normální jízdu doporučím Nokian Line 195/55 R 15 85 H. Pro ostřejší jízdu Dunlop Sport 01 195/55 R 15 85 H.

http://www.nokiantyres.cz/info-o-pneumatikach?id=30596112&group=1.02&name=Nokian+Line

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dávám ti zapravdu, léta jsom jezdil na všech autech Včkový gumy Uniroyale Rainsport a jak říkáš, málo se sjížděj, drží jak přibité a hlavně když začlo pršet tak drželi pořád jak přibyté. Co mě mrzí je že tady ta třetí řada už není Včková a podle mě už neodvede takové množství vody jako jedničková a dvojková sada. A Rainexpert už nejsou čistokrevný Véčka. Jde vidět že i výrobci pneu jdou do prdele s kvalitou jako se vším. Doufám že si Uniroyle svůj přešlap uvědomí a vrátí se zpět na zem k V profilům jestli jim to Continenal dovolí.

 

Koukám že  godyear za nesmysl peněz nabízí Včko původního Rainsportu 2

GOODYEAR / EAGF1GSD3  —  195 / 45 R15

gy-eagf1gsd3e.jpg

 

Rainsport2 pro ukázku:

uniroyal_rainsport2__.jpg

Editováno: , autor: Kvitek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ti nevím, s takovými radikálními názory bych brzdil. Pak vyznívají jako kardinální pitomosti. Rozhodně si nemyslím, že kvalita jde dle tvých slov do prdele. Namíchat správnou pneumatiku je docela alchymie a není to jen o dezénu. Navíc tento směrový dezén co používal uniroyal je už celkem obstarožní. Ano má výhody v dobrém odvodu vody a v případě měkčí směsi i dobře drží na silnici, ale taky je to hlučný dezén který o proti jiným geometriím nemá takový kilometrový proběh. Naopak tím že uniroyal konečně zvolil asymetrický dezén, tedy kombinaci symetrického a směrového dezénu, poskočil o dvě úrovně výš k dnes opravdu moderním pneumatikám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno se ojebává a najednou tady budou pneumatiky které ojebané nebudou? Proč nezachovali výrobní program?

 

Nechci se hádat, ale dle mého názoru si tím Uniroayle s pnematikou do vody vybudoval pověst a silnou základnu a viděl jsem jejich gumy napříč kontinenty na všech tuningových autech. Tady tím asymetrickým dizajnem to pokakali. Jinak co se týká hlučnosti tak nepozoruji výraznou změnu hlučnosti a kilometrový nájezd měli lepší než Dunlop (barum radši ani nezmiňuji).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj,

 

nějaké zkušenosti s pneumatikama Bridgstone, koukám po novejch letňákách na Fabku II., a známej nabízí za slušné peníze Bridgstone ER300 195/55 R15, jinak kdybych nemel moznost tak druha varianta by byli barumky brilantis 3. V letě najezdim tak 8000 max., a v klídku a pohodě, co jsem koukal na netu tak je dobře hodnotěj, že držej hodně dobře na vodě.. barumky asi klasika takovy průměr u těch 3?

 

Dik za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barumky a continentál se nedají srovnávat. Nejsou to přebrandované continentálky. Jezdím v zimě na conti a na předchozí fabči jsem měl na zimu i léto conti a předtím barum. Continentál se mnohem méně sjíždí, líp drží na vodě i suchu a jsou méně hlučné. Ale v rozměru na fabku 195/55 R15 jsou continentálky docela drahý špás .. takže na léto jdu taky do nejlevnější varianty průměru takže barumky :/ Ale na zimu bych si je už nedal..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roomstera už mám na letních. Felicie je na zimních a zůstává na nich celý rok. Když dnes ráno mrzlo, Roomster zůstal doma.

 

V případě Barumek hodně záleží na rozměru, nosnosti a rychlostního indexu. I stejný typ pneumatiky se v různém rozměru chová dost jinak. Tím chci sdělit, že Barumek s vyšším rychlostním indexem a vyšší nosností se netřeba obávat a naopak.

 

Na Roomsteru mám nové Hankoooky K415 (nebo jak se ta korejská šílenost píše) a zdá se že dobrý. Najel jsem na nich 40km za sucha, tak je brzy na hodnocení. Jsou tiché, dobře vedou směr, řízení je na nich přesné. Šáde to teď dává na nová auta, tak snad vědí co dělaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hankooky K410 v rozměru 195/55 R15 jezdím od léta 2010 - a nemůžu říct ani půl slova proti týhle značce. Koupil jsem je na doporučení majitele místního pneuservisu i podle toho, že je samotná značka AUDI montuje na svoje auta v případě, že si zákoš nevybere jinou, "prémiovější" značku (bridge, pirr, good, dun, mich...) . Navíc je i on sám měl a má na svojí A6 Avant... A ty gumy DRŽEJ doslova jak židovská víra, sucho i mokro držej stopu, na dálnici neznají akvaplaning ani ve 130-140 tacho, o jejich schopnosti odvádět vodu svědčí hodně i to, že za Drobkem na dálnici na mokru doslova není vidět = veškerá voda jde zpod kol do stran a do luftu v podobě hustý tříště...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám tieto Hankook Kinergy Eco K425 195/55 r15 od minuléj sezóny a nemôžem na ne povedať krivé slovo. Pekne držia, dobre odvádzajú vodu tj nemám problém že by pri letných silných búrkach auto na vode plávalo. A podľa všetkého to že by mali by byť ECO tj s nižšou spotrebou tak to asi aj funguje pretože priemerka sa znížila o 0,2l, ale či je to tým to teda neviem.

 

Keby som ich nekúpil za dobrú cenu tak by som bral tie Barumky, na to naše jazdenie si myslím že musia stačiť, neni sú to žiadne číny, ktoré pri 180kmh vybuchnú :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja čo som počul o Nankang, ževraj pneu na športovú jazdu majú dosť dobre. Ja som Hankook kúpil aj preto lebo som ich zohnal za 120€ 4ks mali najazdené 300km a cena vtedy bola 70€ za ks tak som viac neriešil pozrel som sa len na to aké majú tabulkové jazdné vlastnosti, inak by som bral Barum alebo Bridgestone ER300.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poraďte .. mám už přezout nebo ještě ničit zimni continentály? :( Na léto bych rád dojezdil barumky které jsem dostal s autem .. myslíte že už je čas přezouvat? jezdím v mrazu akorád ráno do práce kdy je kolem 4°C, jednou bylo -2°C ale to byla vyjímka. (Jezdím takto 5km) Nebo raději počkat do 31.3.? :/ Zdá se mě to zbytečné. :(

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...