Jump to content
room14

Letní pneumatiky

Recommended Posts

Pokud nejezdis hranu tak stejne nepoznas rozdil mezi jednotlivimi "znackovými" pneu. Ty rozdili mezi nimi nejsou az tak velké. Krome cinskych gum a protektoru bych se nebal.

Bezný ridic mozna nekdy oceni brzdnou drahu v krizove situaci. Jeneze podivej se myslim na test zimnich gum ADACu. V tom testu byla i jedna letni pneu a tak krome snehu a ledu byla ve vetsine testovanych zkousek nejlepsi !!!! Navic jaké tady bývaji zimy ? Pulku zimniho obdobi jezdime pri teplotach nad 10°C a to i nejdrazsi zimní guma bude mít delsí brznou drahu nez cinskej letnák.

Jinak moje zimni Barumy Polaris3 jsou pro me prekvapive made in Portugal.

V D-Testu v roce 2015 mají takovéto výsledky. Jen testovali jen 14ky a 16ky

Dobrá rada
Vítězem testu čtrnáctipalcových pneumatik o rozměru 185/60 je Continental ContiPremiumContact 5 (dobře, 1370 Kč). Předvedl nejlepší jízdní vlastnosti na mokré a dobré na suché vozovce. Dobré známky za jízdu na suchu i na mokru získalo dalších pět modelů, Nokian Line (dobře, 1240 Kč) mezi nimi vynikl velmi dobrou životností. Mezi šestnáctipalcovými pneumatikami 205/55 zvítězily Michelin Primacy 3 (dobře, 2100 Kč). Mají velmi dobré jízdní vlastnosti na suché vozovce, mimochodem úplně nejlepší v testu, a dobré hodnocení udržely také na mokrém povrchu. Ze zkoušek opotřebení si pak odnesly nejvyšší možnou známku.

x01.jpg

Edited by TooMooX

Ja budem už 3tiu sezonu obúvať Hankook Kinergy Eco k425 a sú celkom dobre, oproti Matador MP44 čo som mal tak sú o level vyššie, čo sa týka Aquaplaningu a aj lepšie sedia či už na mokru alebo na suchu. 

tak dneska došly Bridgestone Turanza er 300, cena 4700 vcčetně pošty.. zanovni gumy sundane z noveho auta.. 195 55 15

Tak snad budou oukej.

Bridge ER300 jsou dobré pneu. Jezdil jsem je nejvíc na jiném autě v 205/55 R16, ale i na Fabii v 205/45 R16 a nemůžu proti nim říct křivého slova. Skvěle sedí na suchu, slušně na mokru a vzhledem k tomu mají skvělou životnost. Možná jsou tochu hlučnější, ale já jsem znatelně vyšší hlučnost proti předchůdcům nikdy nepozoroval. Co se týká jízdních vlastností, tak proti starším Barumkám nebe a dudy za sucha i za mokra.

Mimochodem, jedna nadbytečná jetá sada 205/45 R16, na podzim sundaná z disků, mi stojí v garáži - poměrně pěkně rovnoměrně sjeté, vzorek 4 - 5 mm (měřeny všechny 4 drážky všech pneu šuplerou), stáří 4 roky a 2 měsíce od výroby, jedna pneu bohužel lepená po hřebíku uprostřed běhounu - za dejme tomu 1000 Kč dovezu kamkoliv po jižních Čechách, případně do Prahy. Sundal jsem je z disků, co mám teď na zimu, a kdybych nejezdil letní Dunlop Sport Maxx 205/40 R17, které jsou zase o další level jinde, nezbavoval bych se jich. :)

EDIT: Když se přes měsíc nikdo z místních neozval, hodil jsem nabídku na bazoš, během několika hodin jsem měl tři zájemce a druhý den byly gumy pryč. :)

Edited by JayBee1

hod to na bazos, aukro.. ja se zajimal hlavne o DOT a nevěřil bys, jake mrt*ky lidi dokažou prodat.. 10,12 let stare gumy za 2-3 tisice sadu..ty turanzy byly nej nabidka.. jinak bida..

tak turanzy nazuty cca týden, vse OK, tichučké, spokojenost.. i se slevomatovým přezutím to celé vyšlo na 5000kč.

ty bričky co tam měla škodovka, to hočelo i nový silnici, dneska bych kola vybiral jen podle hluku, ostatní je +/+ stejný,když nejedíš jak kokot

Je úplně jedno, jak jezdíš, dokud nejsi na silnici sám - když ti někdo/něco zkříží cestu a musíš krizově brzdit nebo se vyhnout, dostáváš se na hranu a tam rozdíly pochopitelně jsou. Ergo já říkám vybírat pneu podle trakce, hlavně za mokra - na hlučnost a spotřebu kašlat! Co ti bude platné, žes jezdil tišeji nebo levněji, až třeba zůstaneš na vozíku? :kol-44: 

• Upvote 1

Na léto přemýšlím o těchto pneu, máte někdo nějaké zkušenosti? Jednalo by se o rozměr 195/55/R15

Hankook K 125 Ventus Prime 3

Posted (edited)

Čaute, 

Máte někdo zkušenost se zápisem dalšího rozměru pneu do TP? Páč cenový rozdíl u Nokian iline je mezi 195/55/r15 a 195/65/r15 je 900 na jedné gumě tak už by se možná vyplatilo strávit nějakou chvíli na úřadě. Dík za info kdyby měl někdo zkušenost ;) 

Edited by Juriss

65 je vyšší profil, teda aj väčší obvod kolesa, takže s tým by si asi nepochodil...

Promluvil odborník.A takových se tyhle fóra už jenom hemží

Mezi číňany bych je úplně neřadil je to japonská značka v koncernu Michelin a vyrábí se v Evropě jen jsou v EU krátkou dobu tak zkouším jestli už někdo nemá zkušenost. 

Nesprávna vec na šetrenie. Ale človek nepochopí kým nezazije krízovu situaciu. 

Loni jsem si pořídil letní 15" gumy na Fabii II 1,6 16V za Kč 4.000,- vč. dopravy.

Jsou od australské firmy ALTENZO.

Do té doby se mi při vyslovení slova Austrálie vybavili jen klokani a trestanci.

Od loňska vím, že Australani umí dobré gumy.

Fungují na suchu i mokru nadprůměrně .

Není to rozhodně tak špičková guma jako Bridgestone Potenza RE 050A, kterou mám na jiném autě, ale která se v 15" nevyrábí.

Ale Sports Comforter od Altenza není rozhodně žádná konfekce.

Tak jestli není dovoz z Austrálie nějak omezený kvůli virové krizi, doporučuji.

Nízká cena a nadprůměrné jízdní vlastnosti.

Kamarád si altenza pořídil na audi a musím říct že víc klouzavé gumy jsem neviděl.Na vodě se nedají udržet aniž by to nehrabalo. Kamarád z pneu servisu co mu to přezouval mu hned řekl,že to s austrálií nemá nic společného a taky že ne,na boku nám našel nápis "made in china".

Kde se vyrábějí je jiná věc: https://altenzo.cz/

A je jistě několik produktuvých řad s různými vlastnostmi.

Když si gumy - na mé doporučení - pořídil soused na BMW X5, nemůže si je vynachválit.

Měl tam Pirelli, teď Altenzo.

Posted (edited)

Chudák X5. 

Mame pred bytovkou najnovší Mercedes E za 70 000€ a cur** nato obul Matadorky. 

Katastrofa. 

Edited by cayc

To je nieco ako egohoniči na bavorakoch, pripadne specialna kategoria su superbaci 3.6. Zerie im to aj snurky z ich oblubenych teplakov tak zostane len na najvacsie shity.