Jump to content

Letní pneumatiky

room14
 Share

Recommended Posts

• 7 months later...

Já jsem kupoval teď v září Nexen Nblue HD plus  na Roomstra 195/55/15  a vzorek je skoro totožný jak jsem měl před tím Continentaly.

Maji o jednu drážku navíc a jsou docela tiché. Uvidíme jak to bude s výdrží. Docela mě překvapily.

• 3 months later...

Kupujem si na fábiu 2 nové pneu, uvažujem nad veľkosťou 185/65 R15. Radšej by som chcel aj niečo menšie, napríklad 185/55 R15 alebo 185/60 R15, ale pri pneumatike ktorú chcem sa mi viac oplatí tá 65. Nie je to až moc veľké? Nebudem mať s tým problém?

• 5 months later...

Ak to tu ešte niekto číta, tak mám na Fabii II dobrú skúsenosť s Continental PremiumContact 6, rozmer 205/45R16 83W. Jazdím na nich od apríla 2020 vrátane zimnej sezóny a zatiaľ som spokojný. Ak niekomu nevadí ich vyššia cena (337 € za sadu), je to dobrá voľba.

Vitaj vo svete debilných rozmerov gúm a ich ešte debilnejších cien! :D
Inak k tej mojej cene vyššie treba ešte pripočítať dopravu, ale aj s tou o bolo nejakých 348 €. Každopádne pozeral som sa na aktuálne ceny a teraz by som túto sadu pod 406 € (vrátane dopravy) nezohnal a v eshope kde som ich objednával minulý rok v apríly sú aktuálne za 505 € vrátane dopravy. To už je slušný nárast ceny, ale predpokladám, že za to asi môže aj horšia skladová dostupnosť koncom sezóny.
Okrem toho som sa pozeral aj na vývoj cien za posledné roky, a na 04/2020 keď som tieto pneumatiky kupoval ukazuje heureka.sk minimálnu cenu cez 90 € za kus, tak som evidentne mal šťastie na fakt dobrú cenu (84,26 €). :) 

P.s.: Inak zimné TS860 sú ešte väčšie peklo, najnižšia cena za sadu je 480 €. 🤬

jj, TS860 som pre svoju F3 kupoval 12/2017 v rozmere 215/45 R16 po 140€/ks = 560€/sada... a tú istú cenu som dostal aj 2/2020, kedy som kvôli pukľu na bočnici musel dokúpiť nový pár. Je to obrovské šialenstvo, ale sú to pecky gumy, parádne držia na vode aj v čľapkanici...

CPC6 som chcel kupovať už na jar 2017, ale boli beznádejne vypredané v požadovanom rozmere, výroba bola naplánovaná až na máj, čo som už nechcel čakať a tak som skončil pri Goodyear Eagle F1 AS3. Tiež som s nimi spokojný, ale ďalšiu sadu by som už chcel skúsiť tie ospevované CPC6! Uvidíme podľa finančnej situácie - v mojom rozmere 215/40 R17 očakávam cenu okolo 120€/ks = 480€/sada! 😁